Sosirea unei aeronave Tarom a fost subiect de „breaking news” în Kenya

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 10 martie 2021, 19:26 Revista Presei | Faze Tari


Sosirea unei aeronave Tarom a fost subiect de „breaking news” în Kenya, anunță compania aeriană pe Facebook.

Zborul București - Mombasa a fost primul zbor charter care a fost organizat odată cu redeschiderea turismului în țara din estul Africii.

Zborurile Tarom spre Kenya au fost întrerupte timp de 8 ani, potrivit Mediafax.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


4718 vizualizari

  • +4 (12 voturi)    
    hm (Miercuri, 10 martie 2021, 19:32)

    nikita11 [utilizator]

    aia au ceva mutatie de covid noua si interesanta pe acolo, nu? cea africana la care nu prea raspund vaccinurile. Important e ca biletele 'a fost eftine' ;)
    • 0 (0 voturi)    
      nu, deloc (Joi, 11 martie 2021, 6:54)

      zavalitaa [utilizator] i-a raspuns lui nikita11

      nu există o variantă africană a Sars Cov 2.
      • 0 (0 voturi)    
        nu mai spune (Sâmbătă, 13 martie 2021, 14:13)

        nikita11 [utilizator] i-a raspuns lui zavalitaa

        tradu-ti tu singur:

        https://www.wsj.com/articles/the-new-covid-19-strain-in-south-africa-what-we-know-11609971229
  • +8 (8 voturi)    
    Hai ca avem unde sa emigram! (Miercuri, 10 martie 2021, 19:43)

    emil bobu [utilizator]

    Nu poate fi decat mai bine!
    • +1 (1 vot)    
      da e o ruta speciala (Joi, 11 martie 2021, 9:25)

      Adry@n [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      pentru speciali facuta. Astia cu pensii speciale.
      Cica mazare s-a plans ca a trebuit sa zboare la paris sa ajunga in Madagascar. Tarom fiind firma subordonata politicului cred ca a decis in AGA unde sa fie urmatoare adestinatie!
      Sa zicem ca a fost mai mult un zbor de recunoastere, aclimatizare :)))))))))))))))))
  • +2 (6 voturi)    
    in sfarsit.. (Miercuri, 10 martie 2021, 19:55)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... altii mai desculti ca noi.
  • +5 (5 voturi)    
    tare (Miercuri, 10 martie 2021, 20:40)

    Adry@n [utilizator]

    Tarom se lauda ca sunt subiect de breaking news in Kenia! Bravo tarom!
    Jenant totusi, adica nu te lauda presa din romania (care e la un nivel destul de cancanian in romania) si te lauzi tu :))))

    Dar o mai mare lauda ar fi daca ar zice ca au ajuns la un numar egal cu cel al Norwegian Air Shuttle, care aveau 70% din numarul angajatilor tarom si de doua ori mai multe avioane, PS. no ATR, numai avioane mari gen Boeing 737-800, 50 la numar in timp ce tarom are 22 de avioane (din care peste 70% ATR-uri)
    Dar asta e compania cu 30-40% ,membri de familie. O mare familie!
    Asa ca da Tarom lauda-te. Daca nici in familie nu poti sa mai te lauzi atunci unde? :)))
    • 0 (0 voturi)    
      Norwegian Air... (Joi, 11 martie 2021, 10:23)

      festina [utilizator] i-a raspuns lui Adry@n

      companie low-cost dealtfel, a crapat anu' trecut...
      Crescusera prea agresiv cu curse ieftine Europa-SUA si i-a prins pandemia cu chilotii-n vine...
  • +5 (5 voturi)    
    Era și (Miercuri, 10 martie 2021, 23:37)

    JustinCase [utilizator]

    Era și Lenuța Udrea la bord?
    • +1 (1 vot)    
      nu ca nu-i plake la negrii... (Joi, 11 martie 2021, 7:15)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui JustinCase

      .. ca o doare.