Udrea, la Antena 3: S-a stabilit dinainte cine sa il judece pe Dan Voiculescu. Florian Coldea a ales acel complet

de I.B.     HotNews.ro
Marţi, 28 martie 2017, 22:02 Revista Presei | Radio TV


"Lui Kovesi nu-i era frica de Basescu din moment ce i-a arestat fratele. Sistemul a decis sa-l aresteze pe Voiculescu nu pentru Traian Basescu, ci pentru ca Antena 3 ii statea in gat. E adevarat ca s-a stabilit dinainte cine sa il judece pe Dan Voiculescu. Florian Coldea a ales acel complet, dar Voiculescu nu a fost executat politic. Presedintele nu s-a amestecat", a declarat Elena Udrea intr-o interventie la Antena 3.

Mai mult, Udrea s-a invitat la Antena 3 "ca sa mai stea de vorba" si a felicitat postul pentru pozitiile avute.

Traian Basescu a intervenit telefonic la Romania TV ca sa-i ia apararea Elenei Udrea sustinand ca nu exista un abuz in serviciu si ca nu exista un traseu al banilor de la Nastasia catre Udrea, cum a fost in cazurile lui Nastase sau Voiculescu.

Totusi, Basescu nu i-a impartasit parerea Elenei Udrea despre Voiculescu si Antena 3: "Voiculescu facea spalare de bani din Cipru prin doi dintre jurnalistii sai. Maine va aduc dovezile", a declarat Basescu.
Basescu lasa sa se inteleaga ca e vorba de Catalin Tolontan si Oreste Teodorescu, dar acuzatiile facute de fostul presedinte nu sunt unele noi.

















5020 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    dar a furat sau n-a furat? (Marţi, 28 martie 2017, 22:17)

    nick24 [utilizator]

    ce tertipuri! adica daca te prinde cu 150 km la ora, te iei de culoarea sapcii politistului, ca e decolorata?
  • -4 (4 voturi)    
    Deci... (Marţi, 28 martie 2017, 22:40)

    lider [utilizator]

    Sistemul inca exista...aviz amatorilor!
    • +2 (2 voturi)    
      Tot asa va plateste? (Miercuri, 29 martie 2017, 8:08)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui lider

      Ca si pana acum? Cu 10.000 pe luna? Sau a mai scazut, daca n-ati reusit sa o salvati? Sau poate va cere despagubiri. In instanta. Pentru neindeplinirea sarcinilor de servici :))
    • +1 (1 vot)    
      care (Miercuri, 29 martie 2017, 13:01)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui lider

      sistem?
      si de cine e condus?
      si in folosul cui?
      ca daca nu e nici din parlament, nici din guvern, atunci????
      care hot cum e prins, ii da inainte cu sistemul. Care frate?
      definiti va rog sistemul. E facut din urmatori...are scopul..., etc. parca ati vorbi de francmasoni si illuminati
  • +9 (9 voturi)    
    contractditii (Marţi, 28 martie 2017, 22:53)

    pmct [utilizator]

    basescu spune: "Voiculescu facea spalare de bani prin Cipru prin doi dintre jurnalistii sai. E fara dubiu si cu documente si vi le pun maine la dispozitie. E o prostie sa se spuna ca eu i-am bagat la puscarie pe Voiculescu sau pe Nastase. Acolo e clar un traseu al banilor, exista probe."

    udrea spune altceva: "Sistemul a decis sa-l aresteze pe Voiculescu nu pentru Traian Basescu, ci pentru ca Antena 3 ii statea in gat."

    Deci basescu spune ca voiculescu a furat si de aia a fost condamnat iar udrea spune ca a fost executat din cauza antenelor.

    Baaaa puneti-va de accord cu minciunilea asta ca sunteti de rasul curcilor. Daca tot mintiti, macar faceti-o inteligent. Nici macar atata lucru nu stiti.
  • +8 (8 voturi)    
    Penibil (Marţi, 28 martie 2017, 22:56)

    Maniu [utilizator]

    Elucubratii TM Plescoi.
  • +7 (7 voturi)    
    Normal ca i-a felicitat... (Marţi, 28 martie 2017, 22:57)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    "Mai mult, Udrea s-a invitat la Antena 3 "ca sa mai stea de vorba" si a felicitat postul pentru pozitiile avute. "
    Dar nu a mentionat pentru pozitii ii lauda: pentru faptul ca sunt de partea PSD? De partea infractorilor? Ca au ascuns si aparat OUG13? Ca au denigrat protestele?

    Nu contest ca si-au facut treaba foarte bine fata de tov. Dictator Suprem Dracnev I al Consililui Prea Inaltelor Mustati, dar sa specifice la care se refera sa putem lauda si noi nu doar mazetele si gustavii si snitelvienez si restul de troli postaci.
  • +7 (9 voturi)    
    Eh (Marţi, 28 martie 2017, 23:05)

    mitg [utilizator]

    Cand ii ziceau "blondina de sub masa", faceau toti bot.

    Ei iata, "a felicitat postul pentru pozitiile avute." au avut dreptate.
  • +7 (7 voturi)    
    gura bate curul (Marţi, 28 martie 2017, 23:14)

    revo [utilizator]

    Femeia asta este incapabila sa invete din propriile greseli. I s-a tras de la faptul ca a vorbit despre banii pe care Cocos al ei i-a dat lui Ghita, prin Cocos al mic, pentru RTV, la cererea lui Coldea, deci a SRI-ului. si... nimic, n-a invatat nimic! Fata, hai, esti proasta facuta gramada!
  • +7 (7 voturi)    
    ti a dat marinarul.. (Miercuri, 29 martie 2017, 0:17)

    exilatul [utilizator]

    cu flit...asa se intimpla cu ..blondele ..vopsite...totusi eu ii doresc fostului tau "sef" sa ajunga sa fie aproape de tine...la 4 mp ..ca atita prevad indicatiile uniunii europene ...pe "locuitor"....in puscarii...
  • +5 (5 voturi)    
    De aici se vede ca (Miercuri, 29 martie 2017, 7:29)

    John M. [utilizator]

    esti in nisipuri miscatoare si cu cat te zbati mai tare cu atat te duci la fund mai repede ! Ai grija ca si justitia se uita la tv, nu numai populatia tabloida. Asa a facut si Voiculescu si s-a capatat cu o dublare de sentinta initiala.
  • +5 (5 voturi)    
    Udrea la Antena3 (Miercuri, 29 martie 2017, 10:15)

    levierul [utilizator]

    ce porcarie e politica asta. Cum adversarii se pupa pe gura cand trebuie sa fure impreuna.