Ministrul Finanţelor, întrebat cum este ca premier Viorica Dăncilă: Este o persoană simplă, în sensul bun al cuvântului

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 24 mai 2018, 23:13 Revista Presei | Radio TV


Eugen Teodorovici si Viorica Dancila
Foto: Agerpres (editat)
Premierul Viorica Dăncilă este o persoană simplă şi fără orgolii, a afirmat joi seară, la Antena 3, ministrul Finanţelor, Eugen Teodorovici, întrebat cum este ca prim-ministru Viorica Dăncilă, relatează News.ro.

"Este o persoană fără orgolii, fără aceste orgolii ieftine; este o persoană simplă, în sensul bun al cuvântului. Ascultă, discutăm, mă asculta, mă susţine. Induce lucrul în echipă la nivel de guvern, ceea ce este un lucru important", a declarat Teodorovici într-o emisiune la Antena 3, întrebat cum este ca premier Viorica Dăncilă, căreia preşedintele Iohannis i-a cerut de patru ori să demisioneze.

Preşedintele Klaus Iohannis i-a cerut de patru ori demisia premierului Viorica Dăncilă, în ultimele săptămâni. Iohannis afirma că este imperioasă demisia premierului, pentru "a face loc unor oameni responsabili şi competenţi".

Premierul Viorica Dăncilă a răspuns că nu va demisiona din fruntea Guvernului atât timp cât are sprijinul preşedintelui PSD şi al coaliţiei de guvernare, că este un om responsabil şi că nu vrea să creeze instabilitate.


Citeste mai multe despre   

















1673 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Find the differences (Joi, 24 mai 2018, 23:16)

    DE:AD:BE:EF:CA:FE [utilizator]

    O trestie cu creier de bibilica. La fel de ascultatoare, fara orgolii si verticala - numai buna pentru a sustine pe cineva.
    • +4 (4 voturi)    
      o femeie de servici aruncata-n lupta unora (Joi, 24 mai 2018, 23:56)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui DE:AD:BE:EF:CA:FE

      de acesti nemernici de pezedisti...
      pacat de bietul animal!!
    • +2 (2 voturi)    
      Bă Orlando! (Vineri, 25 mai 2018, 9:54)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui DE:AD:BE:EF:CA:FE

      Ai fost întrebat cum este ca premier,nu ca persoană.De aia merg lucrurile prost,nu pricepeți ce trebuie să faceți.În Guvernul României nu mai sunteți persoane și pentru-că nu înțelegeți asta,plecați bă.Demisia!Ar fi o soluție onorabilă.
    • +3 (3 voturi)    
      Adică? Ce vrea să spună Don Finanzio? (Vineri, 25 mai 2018, 12:35)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui DE:AD:BE:EF:CA:FE

      Pe latinește, că tot a trecut în vizită pe la Papă: Sancta Simplicitas - în traducere liberă, această sfântă, singura sfântă catolică ce nu este sărbătorită de catolici, dar adoptată cu frenezie de ortodocșii de rit proslavnic, are un nume ambiguu. O traducer ar fi Sfânta Inochenția (pentru catolici). Pentru românii ortodocși, numele proslavnic este Sf. Prostie....
  • +3 (3 voturi)    
    Este o persoană fără (Joi, 24 mai 2018, 23:39)

    zicsieu [utilizator]

    gust, fara spinare, fara vreo limba straina, fara minte dar plina de nesimtire.
  • +3 (3 voturi)    
    Maestrul Ion Cristoiu a zis ca (Joi, 24 mai 2018, 23:54)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    "nu e atat de proasta cum o prezinta unii".
    Consider ca e cea mai nimerita caracterizare facuta de cineva care are simtul masurii. Sa intelegem ca intr-adevar nu se pricepe la mai nimic, dar asta nu inseamna ca tara sufera din cauza asta, pentru ca e Duomnu Dracnea care ii spune tot ce are de facut si asta e in masura sa faca. Ca e analfabeta functionala, cum zic unii, si asta poate fi real, dar nici asta nu o impiedica sa asculte ce ii spune Dracnea sa faca.
  • +5 (5 voturi)    
    Asculta? (Vineri, 25 mai 2018, 0:03)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Faptul ca se uita in gol, nu inseamna ca asculta... normal ca pare ca asculta, ca daca mintea nu o duce sa si gandeasca ceva concret...
  • +3 (3 voturi)    
    inevitabil (Vineri, 25 mai 2018, 0:41)

    Filbert [utilizator]

    Daca te sustine, scoate-o la discoteca ca sa nu risti nimic pe ringu' de dans
    • +3 (3 voturi)    
      Cum adica nu risca nimic...?! (Vineri, 25 mai 2018, 9:22)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Filbert

      Risca sa fie calcat pe picioruse si sa nu mai poata saracul in veci sa se miste pe ''dansul pinguinului''...