Dăncilă: Mă tem de ceea ce s-ar întâmpla dacă Barna ar ajunge președinte. Nu va intra în turul II

de I.B.     HotNews.ro
Marţi, 8 octombrie 2019, 23:26 Revista Presei | Radio TV


Viorica Dancila
Foto: Guvernul Romaniei
Viorica Dăncilă a declarat marți că se teme de ceea ce s-ar întâmpla dacă Dan Barna ar ajunge președinte, însă nu crede că liderul USR va intra în turul II. Premierul a adăugat că „marea neșansă” a lui Mircea Diaconu e alăturarea acestuia de Victor Ponta, potrivit Mediafax.

„Nu mă tem de domnul Barna, mă tem de ceea ce s-ar întâmpla dacă domnul Barna ar ocupa funcția de președinte, pentru că am văzut atitudinea, măsurile pe care partidul domniei sale le aduce în spațiul public. Eu cred că domnul Barna nu va intra în turul doi”, a declarat Viorica Dăncilă, la emisiunea „Gândurile lui Cristoiu”.

Premierul a susținut că Mircea Diaconu e defavorizat în cursa pentru prezidențiale de faptul că e susținut de liderul pro România, Victor Ponta.

„Nu cred că este un pericol Mircea Diaconu. Am fost colegi, a fost europarlamentar, ne cunoaștem. Eu cred că marea neșansă a lui Mircea Diaconu este că alături de el a venit Victor Ponta. Cred că dacă nu era această alăturare a lui Victor Ponta de Mircea Diaconu, cred că șansele erau mult mai mari. Eu cred că este o defavoare”, a subliniat Dăncilă.

Totodată, șeful Executivului a afirmat că nu înțelege atitudinea președintelui Klaus Iohannis privind demiterea Guvernului.

„Domnul Iohannis nu ratează nicio ocazie de a ieși în spațiul public să atace guvernul sau premierul. Am văzut că vrea Guvernul meu. Am mai avut Guvernul meu și am văzut cât de bun a fost. Nu pot să știu de ce este această dorința a domnului Iohannis, dar nu e una corectă, având în vedere că vine din partea României”, a conchis Dăncilă.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















3597 vizualizari

  • +3 (13 voturi)    
    TOTI hotii ati intra in fibrilatii (Marţi, 8 octombrie 2019, 23:35)

    rov [utilizator]

    daca unul ca Barna v-ar pune la munca sau la puscarie...
    • -3 (11 voturi)    
      Barna e preferabil lui Dancila, dar e un demagog (Miercuri, 9 octombrie 2019, 0:42)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Nu vorbeste decat in lozinci si sabloane.
      E o contadictie intre pozitia anti-coruptie pe care si-o aroga si comportamentul lui, ascunsul in spatele vorbelor.
      Dar, evident, fata de Dancila e o lumina.
  • +7 (13 voturi)    
    duh (Marţi, 8 octombrie 2019, 23:44)

    Ilidia [utilizator]

    Ca de obicei se straduieste sa ne convinga ca e saraca cu duhul....
  • +6 (12 voturi)    
    Analfabetaaa (Marţi, 8 octombrie 2019, 23:46)

    un domn [utilizator]

    Analfabetaaa
    Analfabetaaaa
  • +3 (9 voturi)    
    orice om ii e frica! (Marţi, 8 octombrie 2019, 23:56)

    Antenistontel [utilizator]

    meic foto!
  • 0 (6 voturi)    
    Nu-i problema (Miercuri, 9 octombrie 2019, 0:48)

    Luk [utilizator]

    Lasa ca intra brosele tale in turul ala.
  • +5 (11 voturi)    
    Mda! (Miercuri, 9 octombrie 2019, 1:19)

    ber [utilizator]

    Ce sa mai zici de asa judecata? Pai daca nu intra in turul II, de ce iti este frica Veorico, de ce s-ar intampla daca ar ajunge presedinte?
  • +3 (9 voturi)    
    Sansa si nesansa (Miercuri, 9 octombrie 2019, 1:48)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Marea nesansa a ta in campania prezidentiala este ca esti insasi Viorica Vasilica Dancila. Este insa si marea sansa a noastra, a oamenilor care vor binele Romaniei (ezit sa spun "de bine" caci suna ca si cum te-as cita, recitand dupa Iliescu). Din fericire nu mai e penalul la butoane, ca sa traga sforile sa numeasca oameni in functii cheie pe criterii de obedienta, chiar daca au crase deficiente intelectuale si morale.

    In rest, ramane cum ne-i obisnuit: Tu il ataci constant pe Iohannis caci el te ataca pe tine (si, prin urmare, ataca tara, caci, nu-i asa, tara e docila). In propria optica, de ce esti tu mai buna decat cel pe care il acuzi de lipsa de corectitudine?
  • +5 (11 voturi)    
    dancila este profeta acum... (Miercuri, 9 octombrie 2019, 1:58)

    Lucky1 [utilizator]

    ...oricum, de preferat unui Prim Miniustru analfabet.

    Totusi, ce profetie ai pentru ce se va intampla Joi? Mor de curiozitate sa vedem daca se adevereste
  • +2 (4 voturi)    
    Viorica insistă să ne convingă. (Miercuri, 9 octombrie 2019, 9:52)

    asavreau [utilizator]

    Că este proastă.Ce-i cu turul II?Ce-ți oferă?Eu zic că un șut în cur și la loc comanda,pentru majoritatea.Lui Viorica trebuie să-i fie frică dacă nu ajunge în turul II.Primește mai multe șuturi și mai rău decât la loc comanda.Singură spune că sunt niște dosare care ..... .