Marcel Ciolacu: O să intrăm în opoziţie şi vom avea cea mai dură opoziţie pe care a avut-o până acum PSD

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 22 decembrie 2020, 20:53 Revista Presei | Radio TV


Marcel Ciolacu
Foto: Facebook
Liderul PSD Marcel Ciolacu a afirmat marţi seară, la Antena 3, că PSD va intra în opoziţie şi va face „cea mai dură opoziţie” de până acum. „Vom folosi toate pârghiile democratice să apărăm votul românilor şi să-i ferim de acest dezastru care o să urmeze în România”, a declaratMarcel Ciolacu, conform News.ro.

„Noi nu am dorit să participăm la această mascaradă făcută la adresa voturilor românilor, democraţiei şi a Constituţiei de către preşedintele României. PSD, cu toate că a câştigat alegerile, prin implicarea grosolană într-o democraţie de către preşedintele României, mai ales că s-a şi antepronunţat ce doreşte şi cum şi-l doreşte pe domnul Cîţu, după cum ştim groparul economiei româneşti, în ultimul an de zile, o să intrăm în Opoziţie şi vom avea cea mai dură opoziţie pe care a avut-o până acum PSD”, a declarat Ciolacu la Antena 3, după desemnarea lui Florin Cîţu în funcţia de prim-ministru.

Marcel Ciolacu a mai spus că PSD va folosi „toate pârghiile”.

„Vom folosi toate pârgiile democratice să apărăm votul românilor şi să-i ferim de acest dezastru care o să urmeze în România (...) Aştept să văd adevărul când va veni domnul Cîţu cu proiectul de buget şi vom vedea, de fapt, proiectul austerităţii pentru anul 2021”, a mai declarat liderul PSD.

Preşedintele Klaus Iohannis a declarat marţi, la finalul consultărilor de la Palatul Cotroceni, cu partidele parlamentare, că a decis să-l desemneze pe Florin Cîţu pentru funcția de prim-ministru.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4842 vizualizari

  • +20 (22 voturi)    
    O sa vuiasca Antena3 la rating (Marţi, 22 decembrie 2020, 21:03)

    xolv [utilizator]

    atunci
    • 0 (0 voturi)    
      Inchiderea antena trei = intuneric la P$D (Miercuri, 23 decembrie 2020, 14:17)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui xolv

      Astept un CNA care sa se ocupe de acest OTV al anilor 2020/2021
  • +18 (22 voturi)    
    opozitie dura (Marţi, 22 decembrie 2020, 21:08)

    zot [utilizator]

    pentru Romania a-ti facut mereu; incepand cu marile privatizari, petrolul, rafinariile, combinatele siderurgice, tot ce era important pentru economia;
    scopul: multi fosti conducatori, pana la actuali, au avut sau inca au probleme cu justitia, datorita CORUPTIEI.
    inca mai doriti sa sugeti din ce a mai ramas, dle
    presedinte;
    un fost mare de-al dvstra zicea: ciocul mic.
    acum, parca s-ar potrivi acest mesaj
    si ar fi bine daca a-ti gandi o opozitie constructiva, romanii ar aprecia mai mult acest lucru decat pensiile
    speciale pe care v-ati priceput sa le dati multor nemerituosi si pe care v-ati prefacut ca nu le puteti retrage
  • +14 (16 voturi)    
    O da, o Opozitie Golaneasca (Marţi, 22 decembrie 2020, 21:12)

    Parzivall [utilizator]

    Ne-am obisnuit deja, doar ca v-ati cam subtiat, nu mai aveti puterea de alta data, si daca mai crapa si Iliescu vi se duce tot maul!
    • +3 (5 voturi)    
      Lasa... (Marţi, 22 decembrie 2020, 22:22)

      ElDiablo [utilizator] i-a raspuns lui Parzivall

      ... ca-i ajuta hAUR sa faca opozitie. Sau circ, tot aia e.
      • -6 (8 voturi)    
        Ce nu va place (Miercuri, 23 decembrie 2020, 1:17)

        dincannes [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

        ... in programul partidului AUR ? Concret !
        Familia, patria, moldovenii, subventiile pentru partide, traseismul politic; ce ?
        • +3 (3 voturi)    
          Nu ne place ca e populat cu Prosti (Miercuri, 23 decembrie 2020, 3:00)

          Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui dincannes

          Care nu or sa fie capabili nici intr-o suta de ani sa faca ce au in program. E usor sa vorbesti, sa faci e mai greu....
          • +1 (1 vot)    
            Daca va place programul (Miercuri, 23 decembrie 2020, 17:18)

            dincannes [utilizator] i-a raspuns lui Parzivall

            ... aderati la partid si incet, incet, inlocuitii pe "prosti"
            "Luati balonul, nu omul !"
        • +3 (3 voturi)    
          Ce nu ne place la aur? (Miercuri, 23 decembrie 2020, 7:20)

          Costi888 [utilizator] i-a raspuns lui dincannes

          Pai oamenii varule. Ala cred ca e partid de “minoritati”.. si cand zic minoritati ma refer la o minoritate..
        • +3 (3 voturi)    
          Cu siguranta toate aceste lozinci (Miercuri, 23 decembrie 2020, 9:43)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui dincannes

          vor aduce bunastare si alinierea la valorile lumii civilizate. :-)
    • +5 (5 voturi)    
      Traducere (Marţi, 22 decembrie 2020, 22:25)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Parzivall

      "[...]o să intrăm în Opoziţie şi vom avea cea mai dură opoziţie pe care a avut-o până acum PSD. PSD va folosi „toate pârghiile”.

      Traducere: ne vom opune la orice, doar asa ca "vrea" muschii nostri. Chiar daca e bine sau rau, nu vrem sa ii lasam sa dea legi.

      Minte de copil. Incredibil. Asta e ceva gen "daca eu nu am voie sa dau legi, nu va avea nimeni".

      Inca o dovada ca acest GIO e toxic pentru Romania.
      • 0 (0 voturi)    
        pe toti, va rog cititi cu atentie !!! (Miercuri, 23 decembrie 2020, 16:28)

        natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        "vom AVEA cea mai dură opoziţie pe care A AVUT-O până acum PSD"

        isi vor FACE singuri opozitie !!!
        asta ca sa nu se plictiseasca din pozitia inutila, izolata, pe care o au in acest Parlament
  • +15 (17 voturi)    
    ce ma? (Marţi, 22 decembrie 2020, 21:19)

    feroviarul123 [utilizator]

    " şi vom avea cea mai dură opoziţie pe care a avut-o până acum PSD" va faceți opoziție vouă ? Ce analfabeți sunteți mai opozanților! Nu sunteți în stare o fraza sa o faceți sa sune romanește.Aștept cu nerăbdare sa vad opoziția asta dura precum fularul.
    • +9 (11 voturi)    
      Amintiri din trecut (Marţi, 22 decembrie 2020, 21:41)

      Akylas [utilizator] i-a raspuns lui feroviarul123

      Se pare ca nea colacu' a luat meditatii de limba romana de la Veorica prim ministra analfabeta
  • +8 (10 voturi)    
    Ciolanu si opoziția dura (Marţi, 22 decembrie 2020, 21:43)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Ca fularul!
    Ai pensie speciala.
    Are rost sa dai chiftele?
  • +12 (16 voturi)    
    Voi ... (Marţi, 22 decembrie 2020, 21:44)

    fdaniel [utilizator]

    Voi ați fost ÎNTOTDEAUNA în opoziție: față de România, față de poporul român, față de justiție, față de bunul simț.
  • +4 (4 voturi)    
    Mda... (Marţi, 22 decembrie 2020, 22:20)

    ElDiablo [utilizator]

    ...cand spune ca va folosi "toate parghiile democratice" nea' Colacu probabil se refera la ccr si avocatul popoului. In rest, acelasi discurs de patefon stricat...Dezastru, Cîţu, austeritate...bla, bla bla...
  • +9 (9 voturi)    
    Tinanad cont ca ati trantit 3 guverne ... PSD :)) (Marţi, 22 decembrie 2020, 22:26)

    CezarN [utilizator]

    Aia a fost cea mai dura opozitie pe care ati facut-o. :))
    Nu va cred in stare de mia mult.
  • +4 (4 voturi)    
    PSD-ul (Miercuri, 23 decembrie 2020, 1:36)

    dincannes [utilizator]

    ... chiar nu iubeste tara asta; au contribuit la depopularea ei.
    Sa ai in secolul asta scoli fara apa curenta (in UE); ce rusine !
    Creste analfabetismul si lor le este gindul numai la binele lor si al prietenilor (darnici) !
    Au discreditat justitia, ascund adevarul despre revolutie, mineriade, despre deturnarile de fonduri spre paradisele fiscale. Au inabusit singeros manifestatiile pasnice.
  • +4 (4 voturi)    
    Voi sunteti (Miercuri, 23 decembrie 2020, 7:18)

    Costi888 [utilizator]

    In opozitie cu Romania de cand v ati infiintat, de pe vremea FSN ului. Sper sa dispareti de tot, mi e scarba de voi. Ati tinut tara prizoniera prin manipularea oamenilor nevoiasi si saraci cu duhul si al pensionarilor.
    CNA ul ar trebui sa caste ochii la Antene, romania tv si irealitatea si sa sanctioneze pe acesti borfasi.. pentru ca se intampla acolo in fiecare seara si ce va urma sa se intample.. e oribil
  • +3 (3 voturi)    
    Ciolhacule, luati-o incet... (Miercuri, 23 decembrie 2020, 11:00)

    John M. [utilizator]

    ca voi, comunistii, sunteti noi in ferma opozitiei si va trebui sa-i invatati amaraciunea cu lingurita ca sanse de a reveni la putere curand nu prea sunt. Astia sunt chititi sa va scoata din istorie...
  • +3 (3 voturi)    
    măi ciolacule, (Miercuri, 23 decembrie 2020, 12:05)

    nahir [utilizator]

    voi în afară de gică contra la orice, nu știți să faceți opoziție. Voi sunteți în stare să ziceți nu chiar dacă s-ar da o șlege prin care pesedacii să fie apriori nevinovați oricât de mult ați furat sau veți fura.