Dragnea critică actuala conducere a PSD: Partidul este predat total lui Iohannis

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 19 septembrie 2021, 23:13 Revista Presei | Radio TV


Liviu Dragnea, la eliberare
Foto: Agerpres
Liviu Dragnea a criticat ”noul PSD” cu ”viziunea nouă”, pentru că este ”predat total” președintelui României Klaus Iohannis de către actuala conducere.

„PSD-ul este predat total la Iohannis de către actuala conducere. PSD-ul e complice, prin acţiunile conducerii, la jaful naţional care se întâmplă în România de aproape trei ani de zile. PSD-ul e complice, prin modul de acţiune al conducerii, la tot acest dezastru economic şi la viaţa din ce în ce mai grea pe care o duc românii”, a declarat fostul lider al social-democraților.

”Există această structură de guvernare coordonată de Iohannis, ajutată de PSD coordonat şi el de Iohannis, care au câteva obiective majore”, a spus Liviu Dragnea la emisiunea fostei sale consiliere Anca Alexandrescu la Realitatea Plus.

Dragnea afirmă că nu îşi „permite să dea sfaturi” celor de la PSD, pentru că ”PSD, prin gura liderului şi a altor lideri, mari lideri de la ei din conducere, au spus că ei sunt noul PSD, că au altă viziune”.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4358 vizualizari

  • +11 (17 voturi)    
    Ce soi de jurnalism e asta? (Duminică, 19 septembrie 2021, 23:49)

    dick_turpin [utilizator]

    Un site care se pretinde pune in pagina frustrarile si elucubratiile unui derbedeu cu ifose de dictator.Dragnea a iesit din puscarie, acuma e la televizor si le explica psd-istilor cat de jos au ajuns fara el, cand era in puscarie vuiau ziarele ca s-a lovit la un deget.Adevarul e ca asta-i situatia : la asa tara, asa presa.
    • 0 (4 voturi)    
      ai dreptate (Luni, 20 septembrie 2021, 9:00)

      codrean [utilizator] i-a raspuns lui dick_turpin

      M-a apucat scarba si am inchis TV.
      Daca de la Anca nici nu mai asteptam la altceva, ceva, prestatia lui Dorin, ale carui pareri de bun-simt le-am apreciat adesea, m-a dezamagit ...
    • +1 (1 vot)    
      Le-am zis si eu de cateva ori... (Luni, 20 septembrie 2021, 9:50)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui dick_turpin

      ...mi-au cenzurat comentariile.
  • +10 (14 voturi)    
    zise puscariasul... (Luni, 20 septembrie 2021, 0:07)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    zise puscariasul...
  • +4 (10 voturi)    
    delir (Luni, 20 septembrie 2021, 0:36)

    ..13 [utilizator]

    Maxim
  • +5 (11 voturi)    
    Ne doare... de Dragnea (Luni, 20 septembrie 2021, 1:12)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    E un fost condamnat, iesit cu anticipatie din inchisoare (legile lu' Peste !), care se straduie sa reintre in "lumea buna".

    Daca mai ajunge inca odata la putere, prin orice mijloace, se va umple din nou Piata Victoriei.

    Dragnea, nu uita cele 300.000 de oameni care te-au vrut plecat de la butoane !

    A doua oara zbori cu partid cu tot, indiferent care va fi ala, ca vad ca de PSD te doare-n cot !

    Puterea e un drog, odata luat, mori pentru el...
    • +1 (3 voturi)    
      Legile lui Peste ?.... (Luni, 20 septembrie 2021, 9:29)

      gmb72 [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      Nu, nu sunt legile lui Pește, sunt legile lui Dragnea, Nicolicea, Tudorel !!!!
      Si a spus indirect ce ne asteapta, daca/cand revine la putere"
      In mintea lui, "statul paralel" se temea de Gigi Becali, managerii din sport, ca vezi Doamne, de aia le-au si facut dosare. Nu ca Becali se ducea cu sacosa cu bani sa aranjeze meciuri, iar ceilalti, au facut bișniță cu jucatori, terenuri, cladiri, de au reusit sa falimenteze pana si cluburile unor instutii care ar trebui sa fie pilonii pe care se sprijina un stat - Armata (Steaua) si Politia (Dinamo) !!!!
      Deci, toti infractorii ultimilor 30 de ani, care au pradat statul asta, sunt de fapt victime ale statului paralel !!!!
      Daca revine asta la butoane, la cat de rau si razbunator e, veti vedea cum cei care au luptat in astia 30 de ani cu mafia politica vor intra la inchisoare, iar mardeiasii care-i asigurau garda de corp la procese lui Dragnea (ca deh, ce hot are incredere in institutiile statului ?!?) vor ajunge judecatori si procurori....
  • +2 (4 voturi)    
    VIZIUNE de DICTATOR (Luni, 20 septembrie 2021, 7:51)

    ioanbucsa751467216962915 [utilizator]

    asta are dragnea în cap, ar fi vrut el să fie în locul lui Iohanis
    Problema e că mulţi români chiar cred prostiile lui, cu serviciile, cu statul paralel, toate dezinformările, ca şi cum PSD ar fi fost şi este de partea purului adevăr....săraciide ei, au condus ţara asta mai mult de 20 ani din cei de 30 ani de după revoluţie şi tot ei se plâng.
  • -1 (1 vot)    
    Un om nedreptatit ! (Luni, 20 septembrie 2021, 11:14)

    rapidos [utilizator]

    Si-au batut joc de el , dar nu-i nimic , o sa le vina randul la toti !