Ciolacu: De 30 de ani se cântă prohodul PSD-ului / Am făcut un exemplu de politică, pentru că suntem nişte patrioţi

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 5 decembrie 2021, 23:06 Revista Presei | Radio TV


Marcel Ciolacu
Foto: Facebook
Liderul PSD, Marcel Ciolacu, a declarat că speră ca, până la finalul acestui mandat, Klaus Iohannis să fie preşedintele tuturor românilor. Ciolacu a susţinut că PSD a dovedit maturitate politică intrând la guvernare şi a dat „un exemplu de politică”, deşi i se cântă „prohodul” de 30 de ani.

Marcel Ciolacu a declarat, duminică seară, la Antena 3, că PSD a dat dovadă de maturitate politică, dar că speră ca preşedintele Klaus Iohannis să fie preşedintele tuturor românilor.

„Sper ca pe acest sfârşit de mandat să intrăm cu toţii într-o normalitate şi preşedintele României să fie preşedintele tuturor românilor. Cred că mult hulitul Partid Social Democrat, cel care trebuia să treacă în ilegalitate, a dovedit o maturitate politică evidentă şi pentru partenerii strategici şi pentru partenerii europeni. Am făcut un exemplu de politică pentru că suntem nişte patrioţi”, a afirmat Marcel Ciolacu, potrivit News.ro.

Întrebat cum comentează declaraţiile adversarilor cum că este un lider prea blând, Marcel Ciolacu a declarat că de 30 de ani social-democraţilor li se tot cântă „prohodul”.

„De 30 de ani se cântă prohodul PSD-ului. Cred că în momentul acesta lumea aşteaptă un Guvern funcţional şi eficient”, a declarat Marcel Ciolacu.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4022 vizualizari

  • +31 (33 voturi)    
    Nu sunteti patrioti, doar niste hoti (Duminică, 5 decembrie 2021, 23:14)

    vladionvladion [utilizator]

    care timp de 30 de ani ati lucrat doar pentru voi. O adunatura de borfasi tot USL-ul.
    V-a apucat acum patriotismul ca e la moda
    • -1 (9 voturi)    
      Să fi hoț și să reziști pe scena politică, (Luni, 6 decembrie 2021, 10:19)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui vladionvladion

      și nu oricum ci pe prima poziție, înseamnă că ști să faci politică nu glumă. USR ar câștiga ușor puterea dacă ar ști politică măcar jumătate din cât știe PSD.
    • +1 (1 vot)    
      Adicã... (Luni, 6 decembrie 2021, 21:48)

      brifcor [utilizator] i-a raspuns lui vladionvladion

      PatriHoti !
  • +21 (25 voturi)    
    P$D 5% in 2024 (Duminică, 5 decembrie 2021, 23:16)

    un domn [utilizator]

    Se Stie !
    • +16 (20 voturi)    
      Pentru o punga de faina (Luni, 6 decembrie 2021, 0:00)

      Jolly Roger [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      În 2024 romanul expert in toate va mai inchide ochii pentru inca 4 ani!!
      Am vazut reteta asta inainte, o vom vedea si mai departe pentru ca tine.

      Dar varianta ca vom mai avea alegeri in 2024 e optimista in sine. Tare mi-e ca astia scufunda vasul pana atunci! :(
      • +2 (4 voturi)    
        cadourile electorale s-au interzis de mult, (Luni, 6 decembrie 2021, 9:58)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui Jolly Roger

        romanul voteaza pSD-ul pe baza falselor promisiuni pe care le face (gen mariri de pensii si salarii).
    • -2 (2 voturi)    
      i-auzi (Luni, 6 decembrie 2021, 11:06)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      asa ti-a zis tie cineva de la STS?
      • +2 (2 voturi)    
        Ciolacuu Si A Dat Acordul !!!!! (Luni, 6 decembrie 2021, 13:47)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        restul e can can !
  • +31 (35 voturi)    
    Vezi ca ai mâncat o litera ! (Duminică, 5 decembrie 2021, 23:18)

    gmb72 [utilizator]

    Sunteți patrihoti, nu patrioti !
    Blestematilor, cel mai grav nu e ca va îmbogățiți pe spinarea romanilor, ca daca ne furați numai banii și avutiile tari, puteam trece peste. Cel mai grav e ca ne furați viitorul!
    Iar incompetentul ala de la Cotroceni care a avut șansa istorica sa va desființeze dar a ratat-o (după europarlamentarele la care romanii au dat cu cu voi de pamant) e și mai vinovat ca numai și numai datorita lui ati putut acum ridica capul și sa va declamati mari patrioti în timp ce romanii muncitori și inteligenți pleacă din tara asta de 30 de ani în principal din cauza voastră, nu pentru bani !
    • +1 (3 voturi)    
      Am observat ca oamenii inteligenti pleaca (Luni, 6 decembrie 2021, 14:52)

      FortApache [utilizator] i-a raspuns lui gmb72

      Din tara asta indiferent de cine e la putere inca de pe vremea regilor :)))
  • +27 (31 voturi)    
    patrioti care au vindut tara pe nimic! (Duminică, 5 decembrie 2021, 23:20)

    tisa [utilizator]

    un singur exemplu e suficient: ati viondut petrolul roamanesc pe nimic.
    Astef de exemple sint cu miile
    • +22 (22 voturi)    
      + bechtel (Duminică, 5 decembrie 2021, 23:46)

      stupidu [utilizator] i-a raspuns lui tisa

      ati platit o autostrada ce nu s-a mai facut!
      • +17 (17 voturi)    
        Cine "ati platit" ? (Luni, 6 decembrie 2021, 3:14)

        FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui stupidu

        Noi am platit-o. Ei nu.
      • +2 (2 voturi)    
        usurel (Luni, 6 decembrie 2021, 11:07)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui stupidu

        cazul Bechtel e o infractiune comisa de PNL+PDL
        • 0 (0 voturi)    
          act semnat de Adrian Nastase (Luni, 6 decembrie 2021, 13:47)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui srpc

          care era membru marcant al PNL, sau PDL ? e confuza treaba in mintea ta !
          • 0 (4 voturi)    
            A N a semnat actul pe $3 miliarde (Luni, 6 decembrie 2021, 15:01)

            FortApache [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            Adevarat...insa cand a venit Baselu a luat cascavalul de la autostrada si l-a impartit spre ciordeala in ministere sa plateasca sustinatorii din campanie, apoi dupa cativa ani acelasi Basesc a renegociat contractul cu Behtel ducandu-l pe la $11 miliarde :)))

            Concluzia Bechtel a incasat $1 miliard din care mai mult de jumatate au fost penalitati contractuale...si a construit cativa kilometrii plus niste piloni de poduri....

            In timpul PDL/PNL Bechtel a stat si a incasat penalitati pt ca Basesc nu a vrut sa finanteze lucrarea, cam despre asta e vorba aici :)))
    • +8 (8 voturi)    
      patriotii (Luni, 6 decembrie 2021, 10:49)

      sareta [utilizator] i-a raspuns lui tisa

      ...au dat cadou Romtelecom statului grec ,au dat cadou Petromidia lui Patriciu (care a vandut-o cu 2 miliarde de euro) ,au distrus fabricile rentabile (stiu ei bine ),au distrus viitorul tinerilor prin umplerea oraselor cu mii de sali de jocuri de noroc si cazinouri,au distrus invatamantul permitand vanzarea diplomelor de tot felul ,etc.Asta facura patriotii ciolacului cu rezultatul cunoscut de intreaga europa (si nu numai)si anume s-a umplut tara de idioti .
  • +31 (33 voturi)    
    Cuie Miolacu (Duminică, 5 decembrie 2021, 23:24)

    brifcor [utilizator]

    Partidul borfasilor e "ciuma rosie" de care România nu se poate debarasa de 32 de ani si care va mai parazita tara încã douã generatii. Pentru cã la noi iarba rea nu piere, ci prosperã. Românii capabili trebuie sã-si valorifice capacitãtile pe alte meleaguri : avem cea mai mare emigratie din lume dupã Siria, asta spune tot ! Oare partidul ãsta "minunat" nu-si reproseazã chiar nimic ?
    • +20 (24 voturi)    
      Isi Reproseza ca : (Duminică, 5 decembrie 2021, 23:48)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui brifcor

      Nu au Putut Fura > de 50 miliarde euro. Atat S a Putut Fura !
    • +12 (18 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 6 decembrie 2021, 2:51)

      [anonim] i-a raspuns lui brifcor

  • +19 (23 voturi)    
    Uite asa (Duminică, 5 decembrie 2021, 23:51)

    Pinochio [utilizator]

    Golim de sens niște cuvinte. Fix in c00r ii doare p-ăștia de patrie si patriotism. CIUE MOLACU!
  • +19 (19 voturi)    
    ... (Duminică, 5 decembrie 2021, 23:55)

    Grivita28 [utilizator]

    mai degraba patrihoti..
  • +1 (19 voturi)    
    ciuma rosie e mai rosie... (Duminică, 5 decembrie 2021, 23:56)

    maiorulmura [utilizator]

    ...decat ciuma galbena care e mai galbena
    (decat ciuma albastra care nu e mai putin albastra)
  • +19 (21 voturi)    
    Cum ramane cu coruptia? (Duminică, 5 decembrie 2021, 23:59)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Cum ramane cu furacunile?
    Cu averile dobandite in mod necinstit?
    Cunosti tov. Ciolacu care e:
    - raportul dintre salariul minim si salariul maxim din Romania?
    - raportul dintre pensia de agricultor si cumulul de pensii speciale ale unui demnitar al statului roman?

    Evident ca nu stii!

    Si evident ca nu stii ca social democratia nu propavaduieste diferentele colosale pe care le-ati stabilit cand v-ati pus oamenii pe post!

    Poate ca nu stii dar e bine de stiut ca raportul intre minim si maxim este:

    - 1 la 90 la salarii,
    - 1 la 150 la pensii.
    Pot sa-ti dau si exemple dar concluzia e ca social democratia Psd a facut varza Romania!
    Discrepante intre venituri cum nu vezi nicaieri in UE!
    Cum e sa ai un salariu minim de 2000 lei sau pensie minima de 500 lei?
    Cum e sa ai salariu maxim de peste 180.000 lei sau o pensie maxima (cumul) pe peste 75.000 lei?
    Cum e Tov. Ciolacu cu social democratia in Romania?
    Foarte bogatii in PSD si saracimea unde e?
    Voteaza ?

    Fractura aceasta in societate nu produce decat anarhie si ura!
  • +19 (19 voturi)    
    unde sint padurile? (Luni, 6 decembrie 2021, 0:10)

    Coco Whistle [utilizator]

    dar minerii? dar cei 5mil de romani lipsa la apel?
  • -3 (11 voturi)    
    Zâmbesc… (Luni, 6 decembrie 2021, 0:31)

    Timonierul [utilizator]

    Omul are dreptate, votantul este îndrăgostit de comuniști din 1947
  • +13 (13 voturi)    
    aoleo nea ciolacule... (Luni, 6 decembrie 2021, 1:44)

    Enofereus [utilizator]

    daca erati patrioti, v-ati fi autodizolvat de mult
  • +5 (7 voturi)    
    HA!Ha!Ha! (Luni, 6 decembrie 2021, 7:12)

    ALTAN [utilizator]

    ...Ha!Ha!Ha!
  • +11 (13 voturi)    
    Absolut toti membrii marcanti (Luni, 6 decembrie 2021, 7:47)

    John M. [utilizator]

    ai PSD au fost corupti si au sfarsit in disgratie sau puscarie si istoria se va repeta pentru ca asa sunteti toti urmasii lui Ceausescu si Iliescu.
    "Nu suntem, doamna, toti niste derbedei"...declara Oprescu unei ziariste cu 24 de ore inainte de a fi saltat pentru luare de mita!
    Dragnea, cel mai recent puscarias, facuse din Belina mosia lui ! Mazare, Hrebenciuc, Dan Sova, Ponta- toti corupti in puscarie sau pe cale, ca Banicioiu pus sub acuzare alaltaieri.
    Nastase si-a trimis nevasta in China sa sparga $825,000 pe mobila si haine. De unde avea, Ciolacule, un fost activist comunist de duzina atatia bani cand o pensie buna in 2000 era $100 pe luna???!!!
  • +7 (9 voturi)    
    Scuze, (Luni, 6 decembrie 2021, 8:27)

    nghe [utilizator]

    am greșit, suntem patrihoți.
  • +1 (1 vot)    
    Wooww (Luni, 6 decembrie 2021, 14:18)

    gibon47 [utilizator]

    Marcele las-o jos că măcăne. Fii sincer și recunoște adevărul gol-goluț. Cu atâta prostime în țară nici nu aveți cum să nu fiți cel mai mare partid. Chestia cu patriotismul spune-o la proștii tăi, că mai suntem în țara asta și câțiva inteligenți care nu îți înghit gogoșile pesediste.