- Eu am iesit din politica, nu am nimic de-a face cu jocul politic si sub nicio forma nu ma voi amesteca in deciziile politice ale PNL.
- L-am votat pe Crin Antonescu. Pentru ca PNL are nevoie de o schimbare, de o figura "de om".
- Cred ca guvernul condus de Tariceanu a facut enorm de multe lucruri bune in Romania, dar nu a fost un guvern liberal pe de-a dreptul, s-a sprijinit pe forte politice neliberale. Nu e un repros, e o constatare, nu avea cum sa faca altceva.
- Imaginea noua, cu Antonescu, va fi una mult mai apropiata de cea pe care trebuie sa o aiba PNL.
- Am fost la toate congresele partidului. Eu in PNL ma simt acasa.
- Crin ar putea aduna energiile liberale necesare pentru a putea fi un candidat la prezidentiale. Eu cred ca Antonescu il poate invinge pe Traian Basescu.
- Politicienii nu conduc. Ei isi pun energiile in slujba cetatenilor. Oamenii ii pun acolo ca sa ne fie servitori. Este o inertie colosala.
- PNL a facut doua greseli majore in ultimii ani. Prima a reprezentat-o faptul ca s-a lasat condus de neliberali prin alegerea "liberalului de import" Theodor Stolojan in fruntea partidului. A doua mare greseala a fost intrarea in Alianta DA. PD era atunci in prabusire sub 7% iar noi l-am salvat astfel. S-a verificat proverbul ca "pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti".
- "Tariceanu nu ar fi putut sa-l invinga pe Basescu din cauza uzurii". Tariceanu va avea o mare influenta in PNL deoarece toti cei prezenti la acel Congres ii erau recunoscatori pentru ceea ce a facut din PNL, aducandu-l acolo unde s-a aflat candva. Tariceanu este si unul din liberalii cei mai vechi. Cred totusi ca avea sanse mai mici decat Antonescu sa-l bata pe Traian Basescu din cauza uzurii, chiar daca este acuzat pe nedrept de multe lucruri.
Si ca sa nu va mai framantati atat sa stiti insa ca sponsorizarea PSD este o masura deplin liberala.
Nu cu ajutorul lor ai facut niste "afaceri"?
Mai vorbim...
astia s-au timpit ! chiar i-si imagineaza ca romanii pot fi "manipulati" ! pai cine poate uita ca patriciu a fost "injectat" in pnl de catre psd ca sa "formeze aripa tinara " ! ha,ha ,aha ! asisderea pur,pin,etc.!
acum vor sa-i "sinucida" pe geoana,tariceanu si care or mai fi !
i-i arunca in groapa cu "leul ! " hmmmmm !
n-au nici o sansa ! o sa vedeti la alegeri ca nu v-a fi "un tur doi " !
apropo ! uitati-va la bulgari care si-au recunoscut incapacitatea de-a se lupta cu "mafiotii" si a-u invitat eu pentru sprijin si supervizare ! aloooo ! !!!!!! csmmmmmmmm -se audeeeeeeeee ?????
oare coplesirea tonomatelor de misiunea 'anti -basescu s a fi determinat o mai mare prezenta in spatiul public al celor 2 ?
patriciu-un nikolschi autohton occidentalizat in laboratoarele kgb-este stupid in naivitatea cu care ne trateaza drept idioti, incapabil s a realizam diferenta dintre a fi condus pnl de 'neliberali' si blatul ordinar facut de pnl cu forte retrograde si anti-democrate
ma astept la o campanie electorala foarte interesanta in care banii lui patriciu sa se indrepte catre crin antonescu, care daca ajunge in turul doi s-ar putea sa-i dea peste bot lui basescu. asta daca marinarul plesuv nu castiga din primul tur, sper ca e totusi timp sa se rezolve si cu asta.
si sa nu uitam ca pana una alta patriciu a castigat 2 procese inmpotriva statului roman intr-un moment in care base cu toata influenta lui a incercat sa-l ingroape 20j de metri sub pamant...iar de flota basesciana nu mai tipa nimeni? haideti sa privim nitel in urma sa vedem care ce cand in ce context
Este evident că patriciu a ieșit pe sticlă ca urmare a opiniilor vehemente din presă, că el a fost cel care a orchestrat alegerile din pnl. Și evident că a venit să mintă cu nerușinare ca să apară curat și total neimplicat. El tot speră să aibă un președinte marionetă la conducerea țării, care să-i acopere afacerile cu petrol românesc. Păcat pentru Crin Antonescu, pare un om de bun simț, dar nu aș vrea să îl văd la cotroceni, e ca și cum președinte ar fi patriciu.
Cetateni, cum Doamne iarta-ma este posibil ca toate leprele sa ne conduca si sa ne manipuleze????
Cat priveste politica neliberala a lui Tariceanu asta din pacate este lucrul cel mai adevarat si culmea este ca desi n-o recunoaste pe asta s-a bazat castigul de voturi al PNL. Sunt curios ce s-ar fi inatamplat daca venea criza cu un an mai devreme.
sau pe de-a dreptul cum zice asa zisul liberal Patriciu.