Blaga despre Ponta si plecarea in Afganistan: O copilărie, se comportă ca un copil căruia îi place jucăria și nu o mai lasă din brațe.

de I.B.     HotNews.ro
Luni, 21 mai 2012, 22:57 Revista Presei | Radio TV

Vasile Blaga a declarat la emisiunea "Ultimul cuvant" de pe B1 Tv ca initiativa lui Victor Ponta de a tine o conferinta inainte de plecarea in Afganistan este "o copilarie si se comporta ca un copil caruia ii place jucaria si nu o mai lasa din brate".

"N-am vazut in viata mea vreo deplasare a unui lider, sef de stat sau de guvern, care are combatanti in Afganistan, noi avem. Stiti sa fi tinut cineva o conferinta de presa inainte de a pleca?", a spus Blaga.

textul se actualizeaza
























1744 vizualizari

  • -11 (13 voturi)    
    cu tot respectul de hamal blagule. (Luni, 21 mai 2012, 23:36)

    tepes [utilizator]

    Domnule Blaga mai bineai fi tacut ca daca te dezbraci de haina de parlamentar esti un nimic.Tot PDL-ul incearca obsedant sa-l faca in fel si chip,pe Ponta-ca nu este maturizat sau necopt etc,numai ca au observat ca le cam incurca afacerile adica mai pe sleau le umbla la bani le cam taie sursele de hotie.
    • +4 (8 voturi)    
      Ai dreptate.. (Marţi, 22 mai 2012, 0:29)

      Alius [anonim] i-a raspuns lui tepes

      ...si sursele le redistribuie pentru hotii din USL, ceea ce era de asteptat si firesc.

      Dar asta nu schimba cu nimic afirmatia lui Blaga despre Ponta. Ponta este nepregatit pentru aceasta functie. Si Ponta la fel: daca se dezbraca de haina aia de om al lui Nastase, Iliescu, Voiculescu etc... nu mai ramane nimic. E gol, ca multi altii din politica de la noi.
    • +6 (8 voturi)    
      n-ati inteles, nu-i asa? (Marţi, 22 mai 2012, 1:32)

      NL [anonim] i-a raspuns lui tepes

      Intrebarea era MULT mai simpla si mai dureroasa pentru Dvs., USL-ul: se stie ca in lume sint multe state care au trimis forte in Afganistan. Multe, chiar multe.
      Unii dintre liderii acestor state s-au dus acolo, in vizita.
      Intrebarea, simpla, e: mai stiti vreun astfel de lider care si-a anuntat vizita dinainte?
      Eu nu stiu, dar poate ma luminati dvs.
      • +2 (2 voturi)    
        Pai . . . (Marţi, 22 mai 2012, 8:54)

        Gheorghe [anonim] i-a raspuns lui NL

        . . . de aia s-au intors teferi, pentru ca nu si-au legat clopotei de coada!
        • +1 (1 vot)    
          Hai cu clopoteii!! (Marţi, 22 mai 2012, 9:52)

          robert.b [utilizator] i-a raspuns lui Gheorghe

          Doamne-ajuta!
        • +1 (1 vot)    
          Adevaratii lideri anticipeaza situatiile ca la sah (Marţi, 22 mai 2012, 10:21)

          Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui Gheorghe

          Ponta "muta" in speranta ca adversarul nu observa greselile...

          Dl. Ponta, ai grija ce faci, ca se vede si din tribuna...

          Pe de alta parte, cu ce or fi gresit militarii romani din Kandahar sa se trezeasca pe cap cu o grija in plus, vizita asta aparuta pe agentiile de stiri, numai buna sa dea talibanilor ocazia unor atacuri asupra bazei.

          Ca doar n-or fi prosti sa ignore un "curcan" asa de gras cum este primul ministru al unei tari care are trupe in Afganistan.
  • +3 (3 voturi)    
    Ponta si imaginea (Marţi, 22 mai 2012, 9:29)

    Daniel [anonim]

    Eu cred ca ar trebui inventat pentru Ponta functia de Prim ministru TV.
    Tipul nu este in stare probabil sa gandeasca (stand pe scaun) mai mult de 30 minute.

    Trebuie sa fie intr-o continua miscare, sa apara la TV, sa faca miscari de dezordonate, etc...

    Nu stiu de ce este asa greu de inteles ca este doar o simpla marioneta care inghite ce i se ofera.
    Pe nemestecate!
    Iar "fratele de cruce" cred ca a cazut intr-o melancolie blegoasa (Antonescu carevasazica).

    Bai romani, chiar asa prosti suntem? Sa avem asa lideri?
  • 0 (0 voturi)    
    Doamne cat se (Marţi, 22 mai 2012, 16:08)

    t_roxx [utilizator]

    mai screme Ponticica in ridicol! Mai,cu toti consilierii tai si ai ministrilor tai curati, nu se gaseste nimeni sa ti spuna: potoleste te baietel, ca zbati ca un vierme pentru ceva ce nu ai sa ai niciodata: incredere, respect si admiratie din partea romanilor.
  • 0 (0 voturi)    
    margelatu' (Joi, 24 mai 2012, 8:59)

    sorin [anonim]

    Stiati de ce i se spune lui Blaga "margelatu'" ? Este un mare producator de palinca si potrivit afirmatiilor de mai sus si consumator. Probabil era obosit si nu a remarcat conferintele tovarasului comandant suprem la plecarile si sosirile din teatrele de operatiuni.