VIDEO Seicul Omar Bakri, interviu pentru Adelin Petrisor: Atacurile de la 11 septembrie au fost o adevarata operatiune de 5 stele ­

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 28 martie 2013, 10:39 Revista Presei | Radio TV

Omar Bakri
Foto: Captura YouTube
Liderul islamist radical Omar Bakri, cel care a declarat, in octombrie anul trecut, ca atat Bulgaria cat si Romania sunt tinte legitime pentru un atac avand in vedere ca acestea sunt considerate teritorii islamice, i-a acordat un interviu jurnalistului TVR Adelin Petrisor in casa sa din Liban, in care a reiterat faptul ca Europa de Est este pamant musulman si a declarat ca atentatele din 11 septembrie 2001 au reprezentat o operatiune "de 5 stele", "magnifica".

Din afirmtiile seicului:
  • Prezenta armatei Romaniei in Afganistan ii pune pe romani in conflict cu musulmanii, cu natiunea islamica din intreaga lume. Daca vreti sa fiti siguri ca nu sunteti tinta unor potentiale atacuri, nu ocupati, nu atacati pamant musulman.
  • Europa de Est este pamant musulman. Bulgaria, Romania au fost la un moment dat pamant musulman, au fost conduse de Islam.
  • Chiar daca Hezbollah este sau nu in spatele acestui atac (de la Burgas), nu are cum sa imi para rau de israelieni, pentru ca sunt impotriva lor oricunde s-ar afla. Cred ca este un cancer care trebuie extirpat din regiune.
  • Atacurile de la 11 septembrie au fost o adevarata operatiune de 5 stele organizata de Al Qaeda. A fost un act de o violenta extrema, un act terorist, dar pe placul lui Dumnezeu. Nu orice act violent poate fi pe placul lui Dumnezeu. Violenta poate fi folosita pentru viata sau impotriva vietii. A fost o operatiune magnifica dupa la capat de 19 martiri magnifici.
  • De atunci, Al Qaeda si mujahedinii au progresat si SUA au pierdut razboiul impotriva terorismului.






















12415 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    sunt de spus câteva adevăruri (Joi, 28 martie 2013, 11:36)

    visio [utilizator]

    1. șeicul spune numai ce îi convine; cu mult înainte ca Europa să fie invadată de musulmani, sau mongoli, sau...etc, oamenii de pe pământurile lor au fost învățați unele și altele de rasa albă; șeicul trăiește epoci demult trecute;
    2. la vremea respectiva, indivizii erau ocupați cu invazia altor popoare, etc; evoluția speciei umane, calitatea vieții dar și perspectiva unui trai stabil, a determinat ”civilizarea” oamenilor; adică, îi dai omului un serviciu, îl lași să facă copii de care trebuie să aibe grijă, îi asiguri o securitate socială și uite așa se elimină conflictele armate; parte din unguri fac parte din categoria acestor fanatici doritori de sânge (ca mentalitate vorbesc); cum ar fi ca francezii să revendice teritoriile lui Napoleon, sau grecii sa ceară teritoriile lui Alexandru cel Mare? cât de aberante sunt aceste cereri?
    3. singura religie a oamenilor trebuie să fie omenia; metisarea speciei umane ar fi un câștig în primul rând cultural; e drept că ar elimina și demenți ca acest șeic, ori retardați ca belgienii ori scoțienii, dar și ”odihniți” precum catalanii ori italienii din nord; era să uit de unguri cu ținutul lor secuiesc...mai bine se țin de mână la o horă ceva...

    p.s. nu înțeleg ce a căutat Petrișor la tipul ăsta; părerile lui sunt binecunoscute; oricum, Petrișor trebuia să își facă temele pentru a dezvoltata discuția...
    • +2 (4 voturi)    
      Mongoli ? (Joi, 28 martie 2013, 13:21)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui visio

      Mongolii nu erau musulmani. Europa de Est nu a fost condusa de ei.
      • +5 (5 voturi)    
        nu am spus ca mongolii sunt musulmani (Joi, 28 martie 2013, 16:19)

        visio [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

        sau că unii sau ceilalți au condus Europa de Est sau Centrală; am afirmat numai că mongolii au ”vizitat” Europa, așa cum au procedat și alte popoare; avem câțiva vecini, mai mari, care mai păstrează trăsături mongoloide; ”călătoriile” au fost la modă până în anii 1500...în categoriile mai sus menționate vreau să adaug și țiganii; divagând un pic dela subiect, chiar nu îmi imaginez cum modelul american poate fi aplicat Europei; mi-aș dori ca Europa să devină o singură națiune...ceea ce mă intrigă este că europenii care obțin cetățenie americană, și se stabilesc în State, se adapteză foarte ușor multiculturalismului atât de aclamat de țările europene; sau cel puțin era dorit până să vină criza economică...
  • +12 (12 voturi)    
    20 de ani in occident (Joi, 28 martie 2013, 11:46)

    smc [utilizator]

    A stat 20 de ani in occident si nu i-a placut ca nu se inchinau toti la el, marele seic. Opinia lui este ca fratele lui, sofer la ambasada, nu are o slujba demna de un islamic.. asta e pentru ghiauri bey!

    Lasa ca atunci cand o sa fluture steagul negru al islamului peste tot n-o sa mai fie soferi la ambasade! Ca n-o sa mai fie nici masini, pentru ca nu mai stie nimeni cum se fac, nu scrie in Coran si numai asta se invata la scoala.
    • +6 (6 voturi)    
      haida bre... (Joi, 28 martie 2013, 13:00)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui smc

      dar nu ştii ca au fabrici de cămile??? Că pe unde trec ei se face deşert...ce scapă de foc e distrus cu pietre.
  • +4 (8 voturi)    
    bravo Adelin! (Joi, 28 martie 2013, 12:02)

    Serdum [utilizator]

    Determinarea unui habotnic cu accente de nebunie este tulburatoare. Dar extremismul nu va deveni niciodata stat. Sper.

    Domnule Petrisor, felicitari. Un interviu f greu. De obtinut, de pregatit, de gestionat.
    • +6 (8 voturi)    
      raspuns (Joi, 28 martie 2013, 13:15)

      florinelul [utilizator] i-a raspuns lui Serdum

      cu cat le dai mai multa atentie acestor oameni, cu atat le creste orgoliul, cu atat devin mai periculosi. acest individ ar trebui lasat sa-si petreaca restul vietii in pestera in care traieste (fizic, dar mai ales cu spiritul). nimeni nu are nimic de invatat de la el, e ca si cum as viziona un interviu cu Pol Pot. indivizii astia folosesc canalele media pt a-si propaga mesajele pline de ura, iar presa ii foloseste pt ca frica si conspiratiile vand bine pe sticla. dar la sfarsit, noi cu ce ramanem?... cu un barbos care a chiulit de la lectia de istorie...
      • +5 (7 voturi)    
        cel mai bun sumar (Joi, 28 martie 2013, 15:28)

        AlexRmF [utilizator] i-a raspuns lui florinelul

        un barbos care a chiulit de la lectia de istorie. pana acum 50 de ani toti terminatii astia se incaltau cu fesul si acum sunt mari seici... ne trebuiesc alte tipuri de combustibili si apoi sa ii lasam in rahatul lor de taram sfant pana le vine mintea la cap.
  • +2 (2 voturi)    
    Si apoi se vor ataca pe ei insisi?! (Joi, 28 martie 2013, 12:55)

    zwilling [utilizator]

    "Liderul islamist radical ... a declarat ... ca atat Bulgaria cat si Romania sunt tinte legitime pentru un atac avand in vedere ca acestea sunt considerate teritorii islamice"

    "Daca vreti sa fiti siguri ca nu sunteti tinta unor potentiale atacuri, nu ocupati, nu atacati pamant musulman"
  • +7 (9 voturi)    
    Lumea araba (Joi, 28 martie 2013, 13:03)

    EU_cu_cine_votez [utilizator]

    Sincer , omu nu stie pe ce lume traieste , se imbraca ca un occidental dar ii uraste pe occidentali , vb de participare la demonstratiile din Europa doar cu vorba ca prezenta este mult cam dificil pentru el
    Daca ne uitam la astefel de oameni am crede ca toti arabii sau mai bine zis musulmanii sunt rai si vor doar razboaie , realitatea este alta si o stiu din propria experienta pe care o traiesc inca
    Cu serviciu sunt detasat in Maroc o tara islamica prin definitie , in care de la inceput ti se aduce la cunostinta cum trebuie sa vorbesti sau daca esti femeie ce regulii trebuie sa respecti dar toate astea sunt de suprafata pt ca de fapt toti non musulmanii care vin ca si turistii sau cu servici nu au nici un fel de problema
    Politia te iarta pentru diverse incalcari ale legii doar ca esti strain , femeile toate vor sa fie cu un european nu conteaza de unde doar pentru a scapa din mizeria vietii lor musulmane
    Prostitutia , drogurile sunt interzise prin lege dar le gasesti in orice club ,discoteca sau restaurant
    Atat timp cat cineva le da banii pentru asa ceva ei sunt incantati
    Am vazut arabi care beau mai rau ca noi , fumeaza si merg la curve asta in timpul noptii , iar ziua se bat cu pumnii in piept ca sunt musulmani practicanti
    Parerea mea personala despre ce vad zi de zi este ca religia ia tinut inapoiati spre beneficiul unora care se considera conducatori , dar lumea se schimba Femeile in Maroc au din ce in ce mai multe drepturi prin lege , nu mai sunt obligate sa poarte voal .
    Exista o parte care inca accepta dar deja se poate observa , cine are 12 clase un job si ceva experienta nu mai pune accent pe valorile musulmane
    In schimb persoanele analfabete sunt cele care respecta aceste principii invechite
    Problema lor a șeicilor arabilor in urmatorii ani va fii cum vor mai putea tine in frâu cat mai multi oameni si sincer le va fi dificil
    Sunt evrei si europeni in Maroc si nu au nici o treaba , chiar ii conduc
    • +1 (1 vot)    
      Vad si eu... (Joi, 28 martie 2013, 14:10)

      JhonCraciun [anonim] i-a raspuns lui EU_cu_cine_votez

      Vad si eu ca si dumneata ce se intampla dar din alta tara.Liderii lor aplica acel ,,boko haram" pentru a le fi usor de manipulat unii oameni.
      Treaba este alta tot le trebuiesc personal calificat adica scolit si astia daca vor fi multi ,ei sunt adeptii schimbarilor reformatoare.
      Majoritatea oamenilor isi doresc pacea si libertatea .
  • -3 (5 voturi)    
    Interesele Media (Joi, 28 martie 2013, 13:13)

    OSE [utilizator]

    Nu stiu de ce CNA-ul si celelalte institutii acreditate nu iau masuri impotriva cretinilor din media care incearca sa atraga atentia astora asupra Romaniei pt rating. I-as baga o amenda usturatoare lui Adelin si i-as interzice acest gen de jurnalism ca sa termine cu interviurile astea de "2lei" care mai mult ii instiga pe astia si le dau idei.Mai aparusera acum cateva luni laudandu-se cum au tinut pe aici teroristi in colaborare cu americanii............
    • +2 (2 voturi)    
      atitudinea stutului! (Joi, 28 martie 2013, 21:04)

      Rose1 [utilizator] i-a raspuns lui OSE

      Si mai bine ar fi sa se (re)introduca cenzura! Stirile sa fie "fitrate" de catre "baietii" din "servicii", care sa livreze poporului numai stiri "pozitive", mobilizatoare si patriotice! Iar "BIG BROTHER" sa ne prezinte in fiecare zi, in "prime time", cate o versiune up-datata a glorioasei nostre istorii trecute, prezente si - mai ales - viitoare!
      Sa faca Presedintele o vizita de informare in Coreia de Nord, dupa care sa emita "Noile teze din iule 2013" care sa cuprinda "Propuneri de măsuri pentru îmbunătățirea activității politico-ideologice, de educare marxist-leninistă a membrilor de partid, a tuturor oamenilor muncii."
      Urmeaza aplauze si urale prelungite si telegramele de multumire din parta "oamenilor muncii"!
  • -2 (8 voturi)    
    Atacurile de la 11 Sept (Vineri, 29 martie 2013, 0:41)

    KostasP [utilizator]

    au fost o operatiune de 5 stele coordonata de mossad si cia. Dar asa "e" arabii se bat cu pumnu in piept pt tot felul de lucruri facute de altii.
    • 0 (2 voturi)    
      Mai ai si alte lucruri destepte din astea? (Vineri, 29 martie 2013, 20:00)

      A.Corneliu [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

      Chiar nu mai e nimic de adaugat...
  • -1 (1 vot)    
    A aparut (Sâmbătă, 30 martie 2013, 0:55)

    KostasP [utilizator]

    si aparatorul celor "alesi". Acorneliu, in lume mai exista oameni care stiu adevarul. Si nu vorbesc de adevarul creat si propovaduit de poporul ales si slugile lui.
    • 0 (0 voturi)    
      ba (Duminică, 31 martie 2013, 12:05)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

      nu ma, voi conspirationistii antisemiti iubitori de turbane sinteti alesi. Alesi ca exemplu de prostie totala, evident.
  • 0 (0 voturi)    
    @bec (Duminică, 31 martie 2013, 23:40)

    KostasP [utilizator]

    Nu-i suporti dar te comporti la fel ca ei. Adica nu esti atent la detalii si nu filtrezi informatia. Stai jos.