Monitorizare Antena 3: Mihai Gadea anunta ca postul de televiziune a fost nominalizat la International Emmy Awards / Basismul racneste din Klaus Iohannis / Mircea Badea: Cred ca trebuie sa plecam din acest sediu si cred ca asta se va intampla

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 12 august 2014, 22:04 Revista Presei | Radio TV

Mihai Gadea a anuntat marti seara ca Antena 3 a fost nominalizata la editia a 35-a a Premiilor Emmy (International Emmy Awards) pentru "Lungul drum spre casa", realizat de echipa "In premiera cu Carmen Avram", la sectiunea "Current Affairs".

Acesta si-a inceput emisiunea anuntand o "veste extraordinara" pentru telespectatorii Antenei 3, care demonstreaza inclusiv "calitatea telespectatorilor" postului de televiziune, in conditiile in care "s-au aprins din nou motoarele presei propagandiste" care afirma ca "telespectatorii Antenei 3 nu sunt de calitate".

Mihai Gadea a afirmat, prezentand niste date Kantar Media, ca Antena 3 se afla pe locul doi in ceea ce priveste audientele, la o "foarte mica distanta de Pro TV", cu 11,7% rating fata de 13,7% pentru primul loc.

In plus, a sustinut el, la publicul peste 35 de ani, "oamenii care au putere de decizie, care sunt manageri", Antena 3 este pe primul loc.

"Sunt dintre cei mai educati si varfurile societatii", a spus Mihai Gadea, dupa care a precizat ca pentru el, "ca si crestin, nu exista diferente intre oameni".

"Dar daca sunt oameni cu astfel de convingeri fasciste care vor sa imparta romanii intr-un fel sau altul trebuie sa le raspundem iar raspunsul le va veni in plex, ii va lasa fara aer", a adaugat Gadea.

Reportajul Antenei 3 poate fi urmarit aici.

NOTA Diferentele dintre premiile Emmy si IEMMY


Primele premii Emmy au fost acordate in 1949 pentru televiziunile din Los Angeles. CAtiva ani mai tarziu, s-a infiintat o companie, in New York, centrata in jurul industriei media. In 1957, cele doua companii au fuzionat in National Television Academy. Tensiunile dintre cele doua entitati au fost constante din cauza diferentelor de cultura si atitudine, iar la finele anilor 70 cele doua s-au despartit si s-au dat in judecata reciproc.

In final, au rezultat doua organizatii separate, fiecare impartasind brandul Emmy. The National Academy of Television Arts & Sciences (NATAS), cu sediul in New York, si The Academy and Television Arts & Sciences (ATAS) cu sediul in Los Angeles.

International Academy of Television Arts & Sciences (IATAS) a inceput ca o sectiune internationala in cadrul NATAS iar ulterior s-a separat devenind independenta in 1969.

NATAS acorda premii anuale in stiri, documentare, sporturi etc iar IATAS premiaza programe care sunt difuzate in afara SUA. (sursa - documentary.org)

------------------------------

Dupa ce Klaus Iohannis a fost atacat sub pretextul ca "basismul racneste din el", Alessandra Stoicescu a facut un tur prin studiouri pentru a demonstra ca este nevoie de "cateva saptamani" pentru mutarea trustului in alta locatie, ceea ce este o "crima".

"Aici nimic nu poate fi mutat intr-o jumatate de de ora, intr-o jumatate de zi, intr-o noapte, doar ca riscul ca dvs sa nu ne mai vedeti", a spus ea.

Mircea Badea, care si-a facut iar emisiunea in aer liber, unde a primit si o urare de a merge la puscarie, din partea unui trecator, a fost insa de alta parere: "Eu cred ca trebuie sa plecam de aici (din actualul sediu, n.r.) si cred ca asta se va intampla".


Citeste mai multe despre   



















8923 vizualizari

  • +43 (51 voturi)    
    ... (Marţi, 12 august 2014, 22:06)

    TopCat [utilizator]

    Suntem aici, suntem Antena
    Dacă ai studii și te uiți la noi – plesnește vena.
    Dar decât cu școală vă preferăm pe voi
    Noi toți de la Antena 3, 1 și 2.
    Așa că Mircea, mai fă-ne un șpagat!
    Și Mihai – treci la sintetizat!


    hai Codruta, scapa-ne definitiv de sobolanii astia dezgustatori!
    • +13 (17 voturi)    
      merge (Marţi, 12 august 2014, 22:46)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui TopCat

      si ponta mai fa un plagiat.
    • -25 (31 voturi)    
      lipseste un vers (Marţi, 12 august 2014, 23:05)

      facebook.com/rodica.crihan [utilizator] i-a raspuns lui TopCat

      Suntem aici, suntem Antena
      Dacă ai studii și te uiți la noi
      plesnește vena
      -----in basisti------
      • +1 (1 vot)    
        sugestie ??!!! (Miercuri, 13 august 2014, 18:15)

        asada [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

        Sa intelegem ca ai studii si te uiti si te hranesti de la hazna ??!!! Vai de capul matale !!!!!
    • -9 (11 voturi)    
      De fapt (Marţi, 12 august 2014, 23:26)

      Unforgiven [utilizator] i-a raspuns lui TopCat

      Codruta nu va putea sa faca nimic ca sa te scape pe tine de pluralismul de opinii, iar daca se va intampla asta, atunci va fi vai si amar de tara asta, pt ca totalitarism ar scrie pe noi.
      Mai mult cap poate atunci cand "incerci" sa gandesti ce zici.
  • +30 (36 voturi)    
    :) (Marţi, 12 august 2014, 22:12)

    Soljenitin [utilizator]

    Pastorul Ketamina, demn de toata mila. Timpul trece in defavoarea voastra, gadeo. Si va fi placerea mea suprema sa va urmaresc decazand :)
  • +36 (38 voturi)    
    o, da. (Marţi, 12 august 2014, 22:13)

    HaralambieHarpalete [utilizator]

    emmy awards, din kîrgîstan.
    • +5 (5 voturi)    
      gresit :-) (Marţi, 12 august 2014, 23:40)

      was [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

      Poate in Belgravistan.

      http://ro.wikipedia.org/wiki/Utilizator:Rughibem/Teste/Belgravistan
    • +9 (9 voturi)    
      Badea e nominalizat la Nobei!!! (Miercuri, 13 august 2014, 2:56)

      denvarel [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

      In premiera mondiala va anunt ca Badea a primit premiul pentru pace de la Nobei!!!


      Nota
      Premiile Nobei se acorda pentru persoane care s-au remarcat printr-o activitate sustinuta si rezultate remarcabile in domeniul in care sunt acordate.
      Premiile sunt acordate de Academia Regala de Stiinta din Swahili.

      Compania Nobei nu este afiliata sau legata in vreun fel de Academia Regală de Știință din Suedia.
  • +30 (36 voturi)    
    .. (Marţi, 12 august 2014, 22:13)

    costinescu [utilizator]

    daca telespectatorii antena 3 sunt cei mai educati, noi, cititorii hotnews, o sa ne retagem pe o insula pustie, ca suntem niste genii neintelese si nu are rost sa ne punem cu mintile luminate ale retard... scuze, telespectatorilor antena 3
  • +22 (24 voturi)    
    incredibil (Marţi, 12 august 2014, 22:18)

    mistydo [utilizator]

    impostorii aburesc opinia internationala...
    • -11 (19 voturi)    
      niste prosti si aia de emmy (Marţi, 12 august 2014, 23:06)

      facebook.com/rodica.crihan [utilizator] i-a raspuns lui mistydo

      nici aia "nare" studii
      • +11 (11 voturi)    
        Cum ai ghicit? Incepi sa devii destept! (Miercuri, 13 august 2014, 2:10)

        denvarel [utilizator] i-a raspuns lui facebook.com/rodica.crihan

        IEMMY, adica premiile alea la care este nominalizata A3 nu sunt acordate de aceeasi institutie care acorda premiile EMMY.

        IEMMY sunt un fel de Adibas, Panasoanic, samd

        Dar nu sunt chiar asa prosti nici aia de la International Academy of Television Arts & Sciences. Ei iau banii celor care vor sa-si cumpere o clona de EMMY.

        Si cine-i prostul de fapt?

        Ala care crede ca A3 e post de televiziune.
        • +5 (5 voturi)    
          Nu e chiar asa …. mai verificati, HOTNEWS. (Miercuri, 13 august 2014, 9:16)

          SHEAPA [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

          Sper sa ma fi inselat, insa daca verificati mai bine ce fac EMMY si iEmmy awards veti vedea ca EMMY Awards sunt DOAR pentru productii americane in timp ce iEmmy Awards sunt pentru productii TV din restul lumii (outside USA).

          Am avut chiar placuta surpriza sa vad o romanca nominalizata la Outstanding Art Direction For A
          Contemporary Or Fantasy Series
          (Single-Camera) la premiile EMMY US.

          Justified • A Murder Of Crowes • Wrong Roads
          • The Toll • FX Networks • Sony Pictures
          Television
          Dave Blass, Production Designer
          Oana Bogdan, Art Director
          Shauna Aronson, Set Decorator

          Asta nu schimba cu absolut nimic faptul ca Cangrena 3 este un dezastru pentru piata media din Romania, iar faptul ca au avut bani sa o ia pe Carmen Avram de la ProTV nu inseamna ca ei nu sunt la fel de nocivi pentru toti romanii astazi.

          Parerea mea este ca foarte multa lume a cazut in capcana lor si toate dezbaterile care ar fi trebuit sa aiba loc vis-a-vis de arestarea lui Voiculescu au fost complet acoperite de perdeaua de fum cu "plimbarea libertatii" …. asta a fost si scopul.
  • +29 (33 voturi)    
    trebuie ca e o greseala (Marţi, 12 august 2014, 22:18)

    ZeroAbsolut [utilizator]

    probabil ca au fost nominalizati la BuyMe Awards.

    bah gadeo, am auzit ca limuzina cu care-ai fost transportat la si de la protestul-neautorizat-disimulat-prost-in-plimbare costa mai mult decat apartamentele participantilor. Tu pari a fi exact genul lui Ilici: aproape de oameni, cu mainile in buzunarele lor =))
  • +23 (27 voturi)    
    gâdea ăsta (Marţi, 12 august 2014, 22:19)

    HaralambieHarpalete [utilizator]

    are cel mai prost discurs al vreunui om de televiziune. puține cuvinte, puține idei, per total un discurs de sclav veritabil. evident, telespectatorii lor au studii superioare, adică patru clase. telespectatorul adevărat, hardcore, al antena 3 are doar două.
  • +14 (20 voturi)    
    Nu am putut gasi Antena 3 printre nominalizati (Marţi, 12 august 2014, 22:22)

    Matrafirefox [utilizator]

    http://emmyonline.com/news_35th_nominations

    http://emmyonline.com/wp-content/uploads/2014/08/news_35th_nominations_rev_08.04.14.pdf

    Vedeti vreo antena pe acolo?
    • +8 (8 voturi)    
      nici nu ai ce gasi (Miercuri, 13 august 2014, 0:14)

      Mirci74 [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

      Aceste premii Emmy, mai precis International Emmy® Awards (http://www.iemmys.tv/) nu au ABSOLUT nici o legatura cu celebrele premii EMMY (http://www.emmys.com/) . Orice televiziune se poate inscrie la International Emmy® Awards, platind o taxa de cateva sute de euro si primeste un premiu. Antenele au mai facut aceasta figura si acum un an, daca nu ma insel.
      • +8 (8 voturi)    
        Nu le mai spune EMMY ca nu au nici o legatura! (Miercuri, 13 august 2014, 2:38)

        denvarel [utilizator] i-a raspuns lui Mirci74

        Sint premiile IEMMY
        La fel de legate de EMMY cum e si Panasoanic de Panasonic, Adibas de Adidas samd
        • +1 (1 vot)    
          premiile Jmenny (Miercuri, 13 august 2014, 14:27)

          Maica Reteza [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

          Nu premiile Emmy ci premiile Jmenny.
          Și au fost nominalizați cu "Lungul drum spre casă", că a durat 20 de ani până a ajuns Felix acasă, la Jilava.
  • +20 (20 voturi)    
    Da, Antena 3 a fost nominalizata ... (Marţi, 12 august 2014, 22:24)

    mionut [anonim]

    Dar nu pentru "Sinteza zilei" si nici pentru "In Gura Presei".

    Nominalizarea a fost pentru:

    The Long Journey Home
    Antena 3
    Romania
    A boy saved from the abominable orphanage in Siret and now living in the US gathers the courage to return to Romania to meet the man who saved his life in the orphanage and the mother who abandoned him and thought he was gone.

    Sursa: http://www.iemmys.tv/news_item.aspx?id=185

    Personal sunt convins ca in Antena 3 sunt oameni de buna credinta si jurnalisti adevarati. Gadea si Badea nu se afla printre acesti jurnalisti.
    • +7 (11 voturi)    
      OK, m-am lamurit (Marţi, 12 august 2014, 22:42)

      LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui mionut

      Iar dezinformare tipica... Nu au fost nominalizati la Emmy Awards. Nominalizarea e la International Emmy Awards, care e cu totul altceva. Oricum, e bine si asa, cu observatia din celalalt comentariu.
    • +8 (10 voturi)    
      Greu de crezut (Marţi, 12 august 2014, 22:54)

      Matrafirefox [utilizator] i-a raspuns lui mionut

      dar ai dreptate.

      Desigur, organismul de manipulare va profita la maxim de putinul de reclama pozitiva pe care-l are.

      Cei cativa oameni priceputi din A3 ar trebui sa-si caute de lucru la unul din posturile libere, sa-i lase pe servitorii lui Voiculescu sa se scufunde siguri cu corabia gaurita A3.
  • +11 (15 voturi)    
    ... (Marţi, 12 august 2014, 22:25)

    TopCat [utilizator]

    "Reportajul Antenei 3 poate fi urmarit aici."...
    Nu multumesc! Abia ce am mancat :)
  • +11 (15 voturi)    
    Cap au, minte ce le mai trebuie?... (Marţi, 12 august 2014, 22:25)

    Colebil Clinton [utilizator]

    Da, telespectatorii latrinei3 sunt de calitate. Atunci cand incerci sa-ti salvezi platitoru' de salariu barosan si un rahat poate straluci ca un diamant de n karate. Cat despre calitatile telespectatorilor in cauza, le-am vazut in direct la tv. Nu este nevoie sa ne mai convingeti. Le simt si acum respiratia gajaita a unora ca ei, in urma cu trei decenii, cand stateau la coada la alimentara incepand cu trei ore inainte de ora de deschidere doar-doar or baga niscaiva tacamuri la pravalie. Si, sa nu te fi pus dracu' sa te bagi in fata, ca sa te uiti sa vezi orarul, ca te mancau de viu. Aia erau pensionarii de atunci iar astia de i-am vazut la "plimbare" sunt odraslele lor. Varfurile, cum frumos ii gadila la orgoliu pastoru'. Sa ma ierte pensionarii cu capul pe umeri.
  • +11 (13 voturi)    
    Daca e adevarat, bravo lor (Marţi, 12 august 2014, 22:28)

    LiviuX [utilizator]

    Totusi e de mentionat ca nu una din emisiunile la care injura, etc. a fost nominalizata. Intrebarea e unde putem verifica asta. Eu unul am intrat pe site-ul Emmy Awards si nu am gasit. Ca observatie, sunt 561 de nominalizari care au fost anuntate pe 10 Iulie. Cum de au aflat ei abia acum?
    • +8 (10 voturi)    
      Aici (Marţi, 12 august 2014, 23:15)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui LiviuX

      http://www.iemmys.tv/news_item.aspx?id=185

      Faptul ca unii jurnalisti gen Cramen Avram face o emisiune foarte buna, nu inseamna ca si Sinteza Zilei sau emisunile in care se face politica sunt la fel.
      Antenele au platit bine si au atras si oameni de calitate buna. Asta nu-i spala pe Gadea, Badea, Dana Grecu si ceilalti. Daca Antenele se vor desfiinta, Carmen Avram isi va gasi rapid un nou servici, mai greu va fi cu Badea si Gadea....dsi de astfel de oameni se pot folosi si altii, gen Ghita....deci ne putem astepta sa-i vedem la RTV.
      • +6 (6 voturi)    
        Am un ceas original Rolax (Miercuri, 13 august 2014, 2:45)

        denvarel [utilizator] i-a raspuns lui minos

        Il dau ieftin.
        Se asorteaza perfect la costumul Arnani. Ca sa fii bine intolit la decernarea premiilor IEMMY...
        Contacteaza-ma pe privat...
        Om te fac de la soare te poti uita dar la A3 ba.
  • +12 (16 voturi)    
    "calitatea" telespectatorilor de antene s-a vazut (Marţi, 12 august 2014, 22:34)

    Luke1 [utilizator]

    cu ocazia "flashmop"-ului ..

    Si in nenumarate alte ocazii ...

    Intrebarea e : de ce li se acorda atentie unor ipochimene - antenisti si telespectatorii lor laolalta - care nu fac decat sa sustina niste mafioti dovediti si care oricum traiesc intr-o alta realitate ??
  • +6 (8 voturi)    
    Inca un indemn la violenta (Marţi, 12 august 2014, 22:39)

    Andrei Bz. [anonim]

    Acest "crestin" Gadea, nu s-a abtinut sa nu profereze un nou indemn la violenta. Aparent, ii indeamna pe oameni sa-i loveasca in plex si sa le ia respiratia dusmanilor lor care aparent sunt din "propaganda basista" si mai sunt si fascisti pe deasupra. Gadeo, tu nu ai fost crestin nici o zi din viata ta sordida lepadaturo!

    Unde este CNA-ul? Chiar asa? Parca suntem in anii premergatori instalarii lui Hitler la putere...
  • +1 (7 voturi)    
    Respect (Marţi, 12 august 2014, 22:41)

    ZeroGround [utilizator]

    http://www.iemmys.tv/news_item.aspx?id=185
    The Long Journey Home
    Antena 3
    Romania
    A boy saved from the abominable orphanage in Siret and now living in the US gathers the courage to return to Romania to meet the man who saved his life in the orphanage and the mother who abandoned him and thought he was gone
    • +5 (5 voturi)    
      Mda (Miercuri, 13 august 2014, 1:58)

      denvarel [utilizator] i-a raspuns lui ZeroGround

      Dar niste incaltaminte Adibas nu si-au cumparat?
      Ce are IEMMY in comun cu EMMY?
      Iti spun eu: nimic!
  • +4 (6 voturi)    
    unde? (Marţi, 12 august 2014, 22:44)

    miluch [utilizator]

    Unde este nominalizarea asta? Ori eu nu mai stiu sa caut ori intr-adevar nu apare nici urma de aceasta nominalizare:
    http://www.iemmys.tv/awards_nominees.aspx
  • +9 (11 voturi)    
    Gadea presedinte (Marţi, 12 august 2014, 22:44)

    Tibilets [utilizator]

    N-ar fi exclus ca in perioada urmatoare sa vedem candidatura lui Gadea la prezidentiale. Ponta nu-i multumeste pe antenisti - a tradat prin pactul cu Basescu, Kovesi etc. Ei vor pe cineva mai radical. Cine ar putea fi mai potrivit decat el? Are influenta mare, vizibilitate, rating, isi cunoaste capacitatea de manipulare (vezi articolul http://www.hotnews.ro/stiri-opinii-17861726-libertatile-pentru-care-plimba-mircea-badea.htm).
    Ce ar fi mai minunat decat un tandem Gadea - Mircea Badea, presedinte - pm? Chiar ar fi interesante alegerile prezidentiale, in acest caz. Si cat de plictisitoare se anuntau...
    Oricum, e bine ca avem cu cine vota (Macovei bineinteles!).
    • +1 (1 vot)    
      asa e (Miercuri, 13 august 2014, 12:11)

      Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui Tibilets

      ce-ar fi mai interesant decat Gadea/Badea presedinte/pm ?
      drept graiesti, frate.
      decat Guta/Salam, ca sa-l parafrazez pe un clasic in functie :)
  • +1 (15 voturi)    
    Nu mai pot (Marţi, 12 august 2014, 22:45)

    Gigi Kent [utilizator]

    Stau pe HN.ro special ca sa nu mai aud de Antena 3 si cand colo...non stop Antena 3, Antena 3, Antena 3
    Le faceti si audienta si reclama. Eu cred ca va plateste Voiculescu!
  • +7 (9 voturi)    
    le (Marţi, 12 august 2014, 22:49)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    tremura chilotii ca pierd publicitate, de-aia se tot lauda, managerii se uita la ei, nu analfabetii, absolut dezgustator. Ceva publicitate toto vor pierde, n-ar strica o campanie pe tema asta, cu cit vor pierde mai multa, cu atiti mai bine.
    • +5 (7 voturi)    
      Împreuna închidem Antena 3 (Miercuri, 13 august 2014, 1:25)

      Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      Vezi linkul. Chiar putem boicota firmele care isi fac publicitate la antene.

      http://peonoareameamonser.blogspot.ro/2014/08/3-pentru-cancerul-asa-zisului-jurnalism.html?spref=fb
  • +8 (10 voturi)    
    Si inca o manipulare (Marţi, 12 august 2014, 22:56)

    Andrei Bz. [anonim]

    Sa mai notez din nou modul manipulator in care este prezentata aceasta stire (daca este adevarata) de catre Gadea si Badea.

    La emisiuni ale lui Carmen Avram ma mai uitam si eu pana nu demult. Asta pentru ca nu aveau nimic in comun cu restul Antenei 3 (cel putin cele pe care le-am vazut eu, nu m-am uitat la toate), erau doar reportaje descriptive care prezentau diferite situatii, fara interpretari. Acum din principiu evit acest post in totalitate.

    Acum Gadea prezinta asta ca pe o victorie impotriva basistilor. Aparent toate mizeriile prezentate si proferate de vedetele postului in emisiunile lor "Sinteza Zilei", a lui Badea si in cele de stiri sunt legitimizate de un premiu pentru o emisiune (apolitica aproape total din ce observasem eu) care nu are nici in clin nici in maneca cu ce face restul postului. Si da, evident, asta inseamna si ca Voiculescu e nevinovat.

    As ruga Hotnews daca poate sa prezinte aceste monitorizari ale Antenei 3 si cu interpretarile de rigoare, daca poate, in limitele regulilor jurnalismului. Pentru ca altfel da, unii oameni ar putea sa creada ca Antena 3 merita bagata in seama si pentru altceva decat pentru a fi condamnata.
  • +6 (10 voturi)    
    bah mincinosilor (Marţi, 12 august 2014, 23:01)

    ijzer [utilizator]

    ..nu va ia nimeni in seama ! Ati fost deja invinsi nenica! Viata are suisuri si urcusuri, acum ptr voi urmeaza coborirea in neant,si o sa coboriti cu totii ''unde a dus mutu iapa''. No sa mai auda nimeni de voi intr-un an , doi.Daca v-ati pus ceva bani deoparte,o sa va mai tariti asa cum puteti,daca nu, o sa fie nasol de voi nenica!
  • -3 (13 voturi)    
    nu cred (Marţi, 12 august 2014, 23:04)

    ladrone [utilizator]

    Si eu care credeam c-o sa fie nominalizat Cap de Porc :(
  • +7 (9 voturi)    
    gadeo, (Marţi, 12 august 2014, 23:20)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    ai grija!
    Si/a mai facut unul o Constitutie asa cum a vrtu el si este la bulau! S/ar putea ca cel care o va lua in plex sa fii tu cu neamul tau!
    Cat despre cracanat si ceilalti retarzi de pe latrine, Dumnezeu cu mila (apropo, tu esti unul fara Dumnezeu, nu?)
    Un om fara de Dumnezeu ameninta!
    Cine este nelegiuitul asta?
    Ruda suzanei gadea?
    De ce fiica'sa nu are nume romanesc, daca tot este un roman sadea si il doare de soarta romanilor?
    gadeo, tata, ai grija ce/ti doresti; s/ar putea sa ti se aplice; cu varf si indesat!
    Dumnezeu iarta, noi oamenii... suntem pacatosi.
    Si apoi... iertati!
  • -6 (12 voturi)    
    Un fals ordinar! (Marţi, 12 august 2014, 23:22)

    UpNext [utilizator]

    Nu este vorba de Antena 3, ci de B1tv
    Nu este Carmen Avram, ci Andreea Pora
    Nu este "Lungul drum catre casa", ci " Ma satisfac cu Base-n gand"
    Nu este vorba de Emmy Awards, ci de Shitty Ass Talkshow Awards.

    In rest, totul este adevarat! ;))

  • +3 (3 voturi)    
    ei si ? (Marţi, 12 august 2014, 23:54)

    uzu [utilizator]

    ProTV News - Romania Buried in Snow
    a fost nominalilzat anul trecut la aceasta sectiune.
  • +6 (6 voturi)    
    manipulare ordinara (Miercuri, 13 august 2014, 0:11)

    Mirci74 [utilizator]

    Aceste premii Emmy, mai precis International Emmy® Awards (http://www.iemmys.tv/) nu au ABSOLUT nici o legatura cu celebrele premii EMMY (http://www.emmys.com/) . Orice televiziune se poate inscrie la International Emmy® Awards, platind o taxa de cateva sute de euro si primeste un premiu. Antenele au mai facut aceasta figura si acum un an, daca nu ma insel. Sunt extrem de dezamagita de voi(hotnews) pentru ca nu ati fost in stare sa publöicati in articol si acesta informatie.
  • +2 (2 voturi)    
    Hm (Miercuri, 13 august 2014, 0:13)

    miohaiham [utilizator]

    De as avea mintea lor as fugi pana as pierdeo
  • +2 (2 voturi)    
    Ultimele zvignituri (Miercuri, 13 august 2014, 9:14)

    ijzer [utilizator]

    Stati linistiti ca nu aveti nici o sansa.Cu Justitia nu se pune nimeni! Ce faceti voi acum sunt ultimele sfortari,zvignituri de oameni loviti rau de soarta.O sa va retrageti usurel,usure, unul cite unul in sinul familiei,infrinti ca de la razboi,obositi,mihniti,si ve-ti trai zi de zi cu nostalgia timpurilor de paradis care vor fi ireversibile.De angajat, nu va vor angaja nimeni si credem ca nici voi nu doriti asta,ptr ca specialitatea voastra e sustinerea infractorilor care platesc exagerat de bine sligoii lor.Pe sticla nu ve-ti mai aparea niciodata,ptr ca lumea nu vrea sa va mai vada moacele si pe urma ce sa mai faceti voi pe sticla?... ca infractorul,seful vostru e la parnaie,pe cine sa mai sustineti???Si pe urma sunteti latrine,lumea nu are nevoie de voi!Poate sa fiti angajati pe la administratie,dar si acolo ve-ti fi tot timpul numai singuri,ca niciun coleg nu va va agreea.Si pe urma sa muncesti ptr citeva sute pe luna cind voi aveati mii de euro lunar???Deci cade ideea! O sa va retrageti in sinul familiei,izolati complect de societate si o sa va vedeti mai departe de treburile voastre de familie,poate de o afacere personala,ptr ca ne imaginam ca fiecare la purcoiul de bani pe care ani in sir i-ati primit lunar,v-ati ingrijit si voi sa va construiti o afacere personala.Si cam asa o sa se intimple cu viata voastra,o sa traiti mai departe intr-o nostalgie totala zi de zi la timpul cind voi ati fost cindva ''CINEVA''.Din fericire ptr noi toti timpurile astea nu se vor mai intoarce vreodata!Stiti si voi asta!
  • -2 (2 voturi)    
    Ce-mi place cum se caznesc basistii (Miercuri, 13 august 2014, 12:42)

    xrogo [utilizator]

    sa minimalizeze nominalizarea,vedeti ca in plus Gadea si Badea,cei iubiti de voi sunt si in ceva juriu international,ca sa va apuce damblaua.
    in alta ordine de idei,de ce B1TV,postul vostru de suflet nu e niminalizat,nu e afiliat CNN, deci nu exista pe plan international!!!