VIDEO Digi 24: Victor Ponta si Sebastian Ghita au fost amandoi in biroul lui Zgonea de la Parlament. Ponta, intrebat ce au discutat: "Habar nu am, eu nu am fost!"

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 23 aprilie 2015, 12:45 Revista Presei | Politic

Premierul Victor Ponta, deputat PSD, si Sebastian Ghita, in prezent deputat neafiliat, fost PSD, s-au aflat amandoi miercuri dupa-amiaza in biroului presedintelui Camerei Deputatilor, Valeriu Zgonea. Potrivit Digi 24, Victor Ponta i-a spus reporterului care l-a intrebat ce au discutat ca nu a fost acolo si nu stie, luandu-l chiar de brat sa il duca in birou pentru a ii arata ca nu este acolo Ghita, in timp ce Zgonea a sustinut ca Ghita a fost si a vorbit cu el, nu cu Ponta.

Victor Ponta a ajuns in biroul presedintelui Camerei Deputatilor la ora 17:16. Dupa doar 10 minute, din acelasi birou a iesit deputatul neafiliat, fost PSD, Sebastian Ghita, relateaza Digi 24.

Intrebat dupa doar o ora de jurnalisti daca s-a intalnit cu fostul sau coleg Sebastian Ghita, premierul Victor Ponta a declarat ca nu l-a vazut. Insa, Valeriu Zgonea spune ca el e cel care a discutat cu Sebastian Ghita.

Vezi aici imaginile surprinse de Digi 24 si dialogul pe care Ponta l-a avut cu reporterul, pe care Ponta l-a luat de brat si a vrut sa il duca in birou sa ii arate ca nu se afla acolo Sebastian Ghita:




Cand a iesit din biroul lui Zgonea, Sebastian Ghita a fost intrebat de jurnalisti ce face, si a raspuns: "Actionam, nu gandim".
























5123 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    mda (Joi, 23 aprilie 2015, 12:55)

    SoulSearcher [utilizator]

    cat sunt de berbeci...

    s-au format in asa fel incat nici ei nu stiu daca mint sau zic adevarul...
    • +6 (6 voturi)    
      este (Joi, 23 aprilie 2015, 13:33)

      hopshio [utilizator] i-a raspuns lui SoulSearcher

      E fix ca in fotbal.... dupa atatia ani de blaturi, cand ajung baietii in Europa nu mai stiu sa dea pe poarta :))
  • +15 (15 voturi)    
    Un om bolnav! (Joi, 23 aprilie 2015, 12:57)

    Martinezu [utilizator]

    Ghinionul nostru e ca ocupa scaunul de prim ministru.
    Colac peste pupaza, Iohannis vrea sa pastram liniste sa fie bine.
    Ponta sigur va sfirsi in vreun spital de alienati mintal.
    Sa speram ca inainte trece si prin celula de baza a societatii noastre.
  • +14 (14 voturi)    
    O reactie incalificabila (Joi, 23 aprilie 2015, 12:58)

    Metec [utilizator]

    Chiar nu e in regula reactia lui Victor Ponta, de a lua de mana reporterul pentru a se convinge (chipurile!) ca nu e Sebastian Ghita in birou. Putea sa reactioneze civilizat, spunand ca nu poate sa confirme aceste discutii si basta. Ce fel de premier avem?! Un golanas ordinar?
    • +5 (5 voturi)    
      DA! (Joi, 23 aprilie 2015, 14:55)

      Europiu [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      punct
  • +10 (10 voturi)    
    "Actionam, nu gandim" (Joi, 23 aprilie 2015, 13:11)

    OmulNou [utilizator]

    Mai corect pentru PeSeDei ar fi "furam, nu gandim".
  • +9 (9 voturi)    
    epic (Joi, 23 aprilie 2015, 13:12)

    hopshio [utilizator]

    epic... trebuie pus in rama cu mentiunea... asa nu
  • +11 (11 voturi)    
    "eu nu am fost!" (Joi, 23 aprilie 2015, 13:14)

    marcus61 [utilizator]

    Din putul gandirii iliesciene.
    Bine te-a invatat tatucul sa o dai cotita cand esti prins cu mata-n sac, albanezule.
    Ce sa faca domnul Ghita? Punea de un trafic de influienta, sau cum ziceau comunistii, o vorba buna.
    Cica Ghita este sub control judiciar, dar trage sforile.
  • +8 (8 voturi)    
    Asta e stire? (Joi, 23 aprilie 2015, 13:20)

    bogdan1477 [utilizator]

    Minciuna sfruntata e o banalitate cind vorbim de vv ponta.
  • +7 (7 voturi)    
    Ponta are nevoie de cosultatii medicale.... (Joi, 23 aprilie 2015, 13:42)

    lili [anonim]

    Asta nu mai stie cand este, unde este, cine este, duceti-l repede la psihiatrie, asta-i pericol public daca a ajuns in asemenea hal!
    Rusine, Ponta, un mincinos si un ipocrit notoriu!
    Sila!
  • +5 (5 voturi)    
    Schizofrenie avansata (Joi, 23 aprilie 2015, 15:15)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Dedublarea personalitatii se manifesta si la nivel de perceptie a realitatii fizice.
  • +5 (5 voturi)    
    radio erevan (Joi, 23 aprilie 2015, 17:06)

    anonimicus [utilizator]

    - Poate fi Victor în acelaşi loc în care este Ponta?
    - Da, cu condiţia să nu fie Ghiţă prin preajmă.
  • +5 (5 voturi)    
    Ce cocalar... (Joi, 23 aprilie 2015, 17:44)

    dice [anonim]

    Reporterul i s-a adresat la persoana a III-a, pe cand cocalarul de premier l-a luat la persoana a I-a.
    Prosti sunt reporterii care atunci cand Ponta le vorbeste la persoana a I-a nu il striga pe holuri "Viorelee, zi-ne si noua doua vorbe..".