Rareș Bogdan, despre alianță cu PSD: Un om de dreapta nu se aliază cu unii cu care nu-și poate face cruce

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 7 iulie 2019, 22:05 Revista Presei | Radio TV


Rares Bogdan
Foto: Facebook/ Rares Bogdan
Europarlamentarul liberal Rareș Bogdan a răspuns duminică reacțiilor negative, potrivit cărora se aliază cu PSD prin susținerea publică arătată lui Carmen Avram, afirmând că este exclus acest lucru, dar că la Bruxelles euroaleșii trebuie să fie uniți în interesul țării.

„Niciodată un om de dreapta nu poate să se alieze cu unii cu care nu-și poate face nici cruce. Cu stânga nici cruce nu poți. (...) Dar înainte de PNL, USR, UDMR, suntem români la Bruxelles. Noi reprezentăm interesul național, este un termen sănătos. Interesul României este al tuturor agricultorilor români, al cetățenilor români. Atâta timp cât în Comisia de agricultură avem doi membri - Motreanu și Buda - este normal să colaborăm și cu Dacian Cioloș și cu ceilalți colegi. Să intre cât mai mulți din cei 32 de colegi în Comisia de agricultura pentru a putea susține interesele agricultorilor români", a declarat Rareș Bogdan la postul România TV, potrivit Mediafax.

Declarația vine în contextul în care au apărut mai multe reacții negative după ce europarlamentarul PNL a afirmat că o va susține, alături de colegii din Comisia de agricultură, pe Carmen Avram, europarlamentar PSD.

Legat de unitatea europarlamentarilor, Traian Băsescu aflat în aceeași emisiune TV, a afirmat: "Marți toți europarlamentarii din această legislatură sunt invitați la ambasada României de pe lângă Comisia Europeană. Vom fi toți 33 și este esențial, dacă vom stabili ca pe probleme de interes ale României vom utliza aceeași voce".








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















6508 vizualizari

  • +12 (16 voturi)    
    Asta-i tot? Cruce? (Duminică, 7 iulie 2019, 22:19)

    mr_mojo [utilizator]

    Dar ca fura? Dar ca nu ii interesează de votanți?
    Nimic?
    Nea’ Rareș e cam praf.
    • +7 (7 voturi)    
      manelist cu batista (Luni, 8 iulie 2019, 11:48)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

      trimis sa ne reprezinte in UE.
      Pentru ca avem valoare.
  • +11 (17 voturi)    
    inca unul care incearca sa puna cruce pnl! (Duminică, 7 iulie 2019, 22:32)

    Antenistontel [utilizator]

    .
    • +5 (5 voturi)    
      e chiar (Luni, 8 iulie 2019, 8:25)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Antenistontel

      dotat pentru asta.
      Observ că a început să se și specializeze în limba română vorbită de pesedaci, prim ministrul fiind de referință.
      Iată o exprimare de fost om de televiziune ”...nu poate să se alieze cu unii cu care nu-și poate face nici cruce.” Dacă unii e sub 50 de aliați merge și ”nu-și poate”.
  • +11 (11 voturi)    
    Niciodata! Asa e! (Duminică, 7 iulie 2019, 22:57)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Mai putin de cateva ori...

    https://www.hotnews.ro/stiri-esential-23242930-rares-bogdan-aliat-carmen-avram-lanseaza-acuzatii-macron-reuseste-intoarca-europa-susul-jos-impune-noua-politica-ajutorul-lui-ciolos.htm

    https://www.g4media.ro/rares-bogdan-invitat-la-antena-3-alaturi-de-carmen-avram-acum-eu-sunt-omul-care-da-informatii-pe-surse-ziaristilor.html

    In rest, noroc cu amnezia populatiei.
  • +10 (10 voturi)    
    Jenant (Luni, 8 iulie 2019, 0:16)

    huli [utilizator]

    Declaratia vine in contextul in care e putin cam plagiata. De la Petre Tutea caruia i-a venit inspiratia acum vreo 30 de ani.
  • +7 (9 voturi)    
    stangacii de incepator (Luni, 8 iulie 2019, 1:16)

    sile1 [utilizator]

    Cunosc eu o doamna de stanga,primar in Bucuresti, care e foarte credincioasa.

    Poarta cruciulite de aur la gat,la vedere, si a dat la bani cu nemiluita pentru Catedrala Mantuirii Neamului ( n-am inteles inca de ce se vrea mantuit neamul asta,dar asta-i alta poveste).

    Si-or mai fi si altii !

    Asadar Raresica las-o mai moale cu smecherii de genul asta, vezi-ti de menirea ta de om de dreapta si nu te mai ascunde dupa perdele de fum.
    • +4 (4 voturi)    
      neamul românesc (Luni, 8 iulie 2019, 8:29)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui sile1

      trebuie mântuit pentru că de 30 ani votează cu obstinență comuniști și tot el chirăie din toți rărunchii că e împilat.
      • +2 (2 voturi)    
        @nahir (Luni, 8 iulie 2019, 17:26)

        sile1 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        Eu credeam ca in primul rand neamul asta trebuie mantuit de prostie si de cei care o raspandesc.

        De abia dupa aia vin toate celelalte, subsumate prostiei !
  • +5 (7 voturi)    
    "Noi reprezentăm interesul național" (Luni, 8 iulie 2019, 1:54)

    Lucky1 [utilizator]

    Rares crede ca poate drege busuiocul...
    Ipocrit, fariseu, un politician de duzina, manat de interese oculte, in nici un caz de Interesul national. A demonstrat deja, atacand necinstit USR-Plus, si in special Dacian Ciolos fata de care reprezinta un mare nimic. Si asta il deranjeaza, ca pe toate nulitatile ce ne inconjoara.
  • +4 (6 voturi)    
    O sa tot produca d-astea, Raresel, (Luni, 8 iulie 2019, 8:57)

    Susufler0 [utilizator]

    dupa care o sa incerce sa dreaga in mod penibil busuiocul !

    De altfel, e membru PNL de cat, de doua luni ? si s-a stricat deja cu Orban si acum cu Klaus ! :))) Cu restul conducerii PNL, cu membri relevanti nu s-a inteles de la inceput !

    De altfel se observa lesne ca Raresel e un solitar in partid, nimeni nu s-a lipit de el !

    PS. Asta e ! Dupa 5 ani se intoarce in presa (mai bogat !) dar cu tinicheaua atarnand dupa el, pe care scrie "Jurnalist inregimentat politic". Asta pt ca isi va fi dat demisia din partid odata cu disparitia viselor alora bete de "Ajung Presedintele PNL", apoi Prim Ministru (Nu, ca asta-i nasol) ! Mai bine direct Presedintele Romaniei", care il cutreiera acum ! :))))
  • +1 (3 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 8 iulie 2019, 12:50)

    [anonim]