Theodor Paleologu va fi candidatul PMP la Primăria Capitalei. Tomac candidează pentru Sectorul 1

de I.B.     HotNews.ro
Duminică, 8 decembrie 2019, 22:22 Revista Presei | Radio TV


Toader Paleologu
Foto: Hotnews
Fostul prezidențiabil al PMP Theodor Paleologu va fi candidatul partidului și la Primăria Capitalei, la alegerile de anul viitor, iar liderul formațiunii Eugen Tomac va candida pentru Primăria Sectorului 1, a anunțat duminică Traian Băsescu, potrivit Mediafax.

„Văd că partidele s-au apucat să își facă liste și astăzi la partid Tomac a luat o decizie cu privire la candidați. Din partea PMP, care are peste 10% în București o să fie Theodor Paleologu la Primăria Capitalei, Eugen Tomac la Sector 1, Mihail Neamțu la Sectorul 2, Ioana Constantin la Sectorul 3, Ștefănel Marian la Sectorul 4, Lucian Iliescu la Sectorul 5 și Ștefan Florescu la Sectorul 6. Sunt oameni care au crescut și sunt convins că vor face performanță”, a spus Traian Băsescu, la România TV.

USR București l-a validat, sâmbătă, pe Nicușor Dan drept candidatul filialei la Primăria Generală a Capitalei.

Tot sâmbătă, Dacian Cioloș a spus că PLUS nu renunță la Vlad Voiculescu și va încerca să convingă celelalte partide de dreapta să îl susțină.

Ludovic Orban a afirmat, duminică, faptul că e prematur ca partidele de dreapta să vorbească despre nominalizarea unui candidat unic la alegerile locale.

Și Gabriela Firea a anunțat, duminică, faptul că va candida pentru un nou mandat la Primăria Capitalei.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4796 vizualizari

  • +11 (33 voturi)    
    Imi este Sila de Ciolanistul Paleologu (Duminică, 8 decembrie 2019, 22:34)

    un domn [utilizator]

    A stins Lumina pentru Orice Speranta pozand a Primar
    In Regresie Geometrica de la Prezidentiabil la Primariabilul Trahanache
    • 0 (0 voturi)    
      Candidatura la prezidentiale, a fost degeaba, (Luni, 9 decembrie 2019, 15:50)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Candidatura la prezidentiale, a fost degeaba, pentru ca a adunat voturi tot de dreapta de la Iohanis si Barna. Poate chiar inpiedicandul pe Barna sa ajunga in turul 2.

      Acum, in filozof la Primarie, at fi aproape o resemnare in fata problemelor uriase ale Primariei Capitalei, a bugetelor devalizate, a mafiilor create de tandemul Voluntari- Capitala, si care au dat deja de gustul milioanelor de euro!

      Candidaturile succesive, nu sunt un semn de seriozitate... chiar un indicator de opportunism.

      Pe de alta parte nici Tomac nu cred ca a facut ceva pentru Sectorul 1...!
    • 0 (0 voturi)    
      acum da, BRAVA BASE (Marţi, 10 decembrie 2019, 16:19)

      dadcostea [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      te inseli stimate domn, abia acum Paleologu candideaza acolo unde ii este locul.
      Dece?
      Simplu, pentru a fi Presedinte nu avea sustinere, ar fi fost un om de paie

      La BUCURESTI, Paleologu va spulbera tot ce i se va opune

      de mult n-am mai spus, BRAVO Basescule, acum te recunosc,
  • +21 (23 voturi)    
    daca alegerile locale nu vor fi in doua tururi, (Duminică, 8 decembrie 2019, 22:34)

    axiopolis [utilizator]

    firea iese primar.
    • -8 (18 voturi)    
      hmm (Duminică, 8 decembrie 2019, 23:11)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui axiopolis

      Întotdeauna există și soluția DNA.
    • +8 (8 voturi)    
      Daca atat pot oameni, (Luni, 9 decembrie 2019, 7:12)

      ABBV [utilizator] i-a raspuns lui axiopolis

      daca nu au invatat nimic, de atata timp. E o vorba, nu poti invata pe nimeni ceva ce nu vrea sa invete.
    • +5 (5 voturi)    
      nu cele 2 tururi sunt problema (Luni, 9 decembrie 2019, 10:40)

      Gheorghe_Dan [utilizator] i-a raspuns lui axiopolis

      ci faptul ca multitudinea partiduletelor de dreapta sunt prea vanitoase sa se inteleaga intre ele pt sustinerea unui candidat comun. Asta a fost problema dreptei dintotdeauna. Si, daca se intampla asta, FIrea chiar merita sa castige.
  • +8 (22 voturi)    
    Mda... inca un blat cu PSD (Duminică, 8 decembrie 2019, 22:50)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Barbosul ala inca mai crede ca are sperante. Tot ce va reusi PMP este fi ce a reusit la Prezidentiale: sa fure voturile PNL si USR-PLUS.
  • +11 (25 voturi)    
    Ce rezulta de aici? (Duminică, 8 decembrie 2019, 23:06)

    Sparafucile [utilizator]

    Ca Basescu este iar intr-un BLAT ORDINAR cu PSD-ul. Caci Paleologu nu din voturile lui Firea va deturna. E de mirare, totusi, ca Paleologu se lasa manevrat ca o marioneta DECEREBRATA. Sa nu-l fi ajutat cu nimic lecturile din Plutarh, Homer, Vergiliu si Baba Wanga?
    • 0 (0 voturi)    
      Eu nu cred că (Luni, 9 decembrie 2019, 16:19)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      se lasă ca o marionetă „decerebrată”, ci ca una plătită... Nu știu cu ce... Lecturile la care vă referiți nu pot influența cu nimic o persoană lipsită de caracter. Îmi pare foarte rău pentru el ca om... Și mă vor uimi cei care îl vor vota considerându-l la fel de potrivit și pentru președinția țării, și pentru funcția de primar al capitalei...
  • +9 (25 voturi)    
    Penibil (Duminică, 8 decembrie 2019, 23:41)

    Calin_file_de_dosar [utilizator]

    Sper sa nu se confirme știrea asta... pentru bruma de prețuire pe care o mai am pentru erudiția paleojuniorului!

    As fi curios sa aflu, totuși:
    1. Cu ce îl au pmpistii la mână pe Paleologu junior de îl joaca așa cum vor, când vor!?
    2. De ce se teme atâta Base de USR+?!
  • +3 (19 voturi)    
    retrageti candidatura. (Duminică, 8 decembrie 2019, 23:43)

    alexpopes [utilizator]

    Asta incurca socotelile si mai mult. Sper sa dispara acest partid odios care il are in spate pe Basescu.

    Pentru a nu o mai avea pe Firea primar, trebuie ori 2 tururi de scrutin ori candidat comun din partea USR PLUS si PNL iar astia de la PMP sa nu aiba pe nimeni, dar lor nu le pasa ca iese Firea iar primar. Sper sa se adopte alegerea primarilor in 2 tururi pentru ca este foarte important pentru democratie si pentru binele pe termen lung a tarii.
  • +12 (14 voturi)    
    Deocamdata, doar isi incoarda muschii. (Duminică, 8 decembrie 2019, 23:47)

    Cataleya [utilizator]

    USR cu Plus se cearta pt Nicusor, Paleologu a ajuns batul pe care Basescu il baga prin gard, iar PNL promite dar nu prea face.
    Pana la locale mai e timp sa se aseze apele, dar de ce sa fie simplu daca se poate complicat?
  • +12 (20 voturi)    
    Penibil (Duminică, 8 decembrie 2019, 23:48)

    Lu48 [utilizator]

    Chiar mai cred unii că este un intelectual fin ?
    Numiţi un adevărat intelectual fin care a ajuns primar la orice oraş mare din această lume !
    • +6 (6 voturi)    
      ... (Luni, 9 decembrie 2019, 9:14)

      dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui Lu48

      aia cu "intelectualul fin", e doar o ștampilă.
      ce tudorel toader nu era "somitate"?
  • +6 (16 voturi)    
    Nu, domnule Paleologu! (Luni, 9 decembrie 2019, 0:06)

    Tutea [utilizator]

    Sunteți candidatul PSD 2. Acesta este PMP - un PSD cu o altă mască!
  • +7 (17 voturi)    
    Piticul de grădină recidivează (Luni, 9 decembrie 2019, 0:51)

    Kwisatz Haderach [utilizator]

    Și planul lui Petrov de a sabota USR continuă. Dacă nu vor fi alegeri în 2 tururi, PMP o ajută pe Gabi Fii Rea să mai obțină un mandat
  • +7 (13 voturi)    
    Calcule meschine (Luni, 9 decembrie 2019, 1:21)

    Cataleya [utilizator]

    Paleologu e constient ca nu are absolut nicio sansa sa castige alegerile pt Bucuresti si ma mir ca se preteaza la jocul lui Basescu.
    In ce consta acest joc?
    Basescu va merge inainte cu Paleologu pana cand dreapta isi va fixa candidatul (sau candidatii finali) si pe ultima suta de metri Paleologu se va retrage iar Basescu va declara public ca PMP il va sustine pe... (care are sanse mai mari si care da mai mult)
    Un joc imoral, tipic pt politica lui Basescu.
    Astia mici, toti vor sa faca jocul de "balama"
    Daca sondajele prezinta o lupta stransa, cu diefente de 4-5% intre doi candidati, toti acesti limbrici ai politicii (PMP, ALDE, UDMR, Minoritati) isi freaca mainile de placere si simt miros de ciolan, si incep sa-si negocieze la sange acele 2-3 sau 5 procente pe care le detin.
  • +3 (7 voturi)    
    hazoasa (Luni, 9 decembrie 2019, 3:52)

    traiang [utilizator]

    E hazoasa propunerea.Sa vedem ce spune Paleologu si cat a invatat din clasicii citati de el iar despre scorul partidului barometru este Tomac Nu face nici 5% asa cat facea si la prezidentiale Merge cacialmaua odata iar despre toata dreapta dupa cum se vede Firea va defila !
  • +4 (6 voturi)    
    Nu te baga sa iei bataie (Luni, 9 decembrie 2019, 7:59)

    John M. [utilizator]

    de la parasuta aia. Un intelectual nu are ce cauta in acest tip de competitie. Mai citeste o data "Albatrosul" de Baudelaire sa-ti vina mintea la cap.
  • -4 (6 voturi)    
    USR plus PMP (Luni, 9 decembrie 2019, 11:09)

    Tescovin [utilizator]

    USSR-ul și +ul, deși sunt frați de cruce, nu par să se înțeleagă pe cine să arunce în luptă. În schimb de vină este, evident, Paleologu, că „fragmentează votul dreptei” (ca și când PLUSSR ar fi „dreapta”, dar să trecem peste asta...)
    N-aș vrea să fiu înțeles greșit, nu am de gând să votez cu Paleologu la primărie. Dar dacă candidatul PLUSSR - în caz că va fi unul singur, firește - este atât de bun și mirobolant, de ce ar trebui cineva să se teamă de Paleologu ? De ce presupunem că candidații „dreptei” pot rupe voturi doar unii de la alții, iar „stânga” e intangibilă ? Ăsta e un semn clar că respectivii își recunosc mediocritatea. Un candidat cu adevărat bun o poate bate pe Firea din primul tur, luând inclusiv din voturile acesteia. Ceea ce n-ar trebui să fie chiar atât de greu, la câte pocinoage a făcut țața Firea. Mai terminați cu aruncatul vinii pe Paleologu și maturizați-vă odată.
  • +3 (7 voturi)    
    Râia (Luni, 9 decembrie 2019, 11:17)

    BehehePapu [anonim]

    D-le Paleologu, te ții ca râia de om. Nu ți-a ajuns umilința de la prezidențiale ?!. Capitala e plină de țigani, moldoveni, olteni, plus țăranii aduși de Ceaușescu la muncă în oraș , azi pensionari. Dacă alegerile vor fi într-un singur tur ,moldoveanca Firea va câștiga detașat. Candidații primesc bani de la buget pentru campanie electorală ?
  • +3 (3 voturi)    
    Mda... (Luni, 9 decembrie 2019, 13:09)

    ankido [utilizator]

    Croitorasul cel viteaz....
  • -1 (1 vot)    
    Paleologu (Luni, 9 decembrie 2019, 21:42)

    wintershadow [utilizator]

    https://adevarul.ro/news/politica/paleologu-despre-anuntarea-candidat-pmp-primaria-capitalei-tipica-dezinformare-presa-1_5dee39015163ec4271d81be5/index.html?fbclid=IwAR3yDWGaj9ImDdukhYGOWpEB1szlEZwk474Lx76a3wKKHTpDfbyzajwoRj8

    Este doar o miscare de tatonare, negociere a jucatorului Base.