Prim-vicepresedintele PNL Vrancea sustine BAC-ul la 42 de ani / Fostul șofer al ministrului Ștefan: ”Nu a fost un impediment în carieră”

de I.B.     HotNews.ro
Luni, 22 iunie 2020, 22:16 Revista Presei | Subiectele Zilei


Daniel Morosanu impreuna cu Ludovic Orban
Foto: Facebook
Daniel Morosanu, prim-vicepresedintele PNL Vrancea, a sustinut luni, 22 iunie, proba scrisa la Limba si Literatura Romana in cadrul examenului de Bacalaureat 2020, dezvăluie ziare.com.

Daniel Morosanu a absolvit in anii '90 o scoala profesionala de mecanici auto, iar in urma cu doi ani a absolvit si liceul, la seral, potrivit Adevarul.

"Acum m-am hotarat sa dau si BAC-ul. Nu a fost un impediment in cariera (n.r. - lipsa BAC-ului). Chiar deloc", a declarat Daniel Moroasanu pentru Ziare.com.

Daniel Morosanu se ocupa de Departamentul de Politici Publice in cadrul filialei judetene și a fost șoferul și omul de încredere al ministrului Lucrarilor Publice, Dezvoltarii si Administratiei, Ion Stefan.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5606 vizualizari

  • +3 (15 voturi)    
    Child prodigy (Luni, 22 iunie 2020, 22:29)

    Fides [utilizator]

    PNL e norocos ca a decis sa ajute dreapta. Pai daca era de stanga era deja tefelit prin piata/DNA ori cine mai stie ce retea sociala.
    Dar una peste alta, tot un regres este, de exemplu Traian Igas fost Min la MAI in timoul lui Basescu (Boc), isi lua BAC-ul la 24 de ani. Dar sa credem in acest tinere sperante PNL.
  • +2 (10 voturi)    
    politici publice (Luni, 22 iunie 2020, 22:47)

    di livio [utilizator]

    ce mîndru-i Lucovid, zici că s-a pozat cu un savant de renume mondial...pnl ca psd,același tip de politici publice...se pare că nu mai sînt oameni cu școală în țara aiasta, plecatără ei toți...sau nu acceptă să fie marionetele lu tot felu de analfabeți gen oprișeni și deputați grindă...n-am treabă cu Moroșanu, omu a vrut să aibă școală,îi bine...fikusze să nu dășchizi școlili la toamnă, vine valu doi, tri, tsunami...tu fă strategii în xat, nu grupuri sanitare în școli
  • +18 (18 voturi)    
    Ce te faci cand nu stii sa faci nimic ? (Luni, 22 iunie 2020, 22:53)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Politician de varf. Un analfabet functional ia decizii la varful unui partid, dar el abia a terminat 12 clase, fara a dovedi la sfarsit ca a invatat ceva...
  • +12 (12 voturi)    
    no comment (Luni, 22 iunie 2020, 22:58)

    eugen111 [utilizator]

    oamenii fde calitate ... n au nevoie de scola ..doar sa fie oamenii de incredere sa mori de ras
  • +16 (16 voturi)    
    Uite, astia sunt (Luni, 22 iunie 2020, 23:04)

    panduru [utilizator]

    analfabetii care ne conduc.
    Analfabeti din toate partidele, uniti-va!
  • +13 (13 voturi)    
    mda!! (Luni, 22 iunie 2020, 23:13)

    exilatul [utilizator]

    nu, numai ca sunt hoti dar mai sunt si inculti....asa e cu....democratia la anumite popoare....dar nu e de mirare cind stii ca tara aia a fost condusa de un cismar care a dat placute poporului ala de "revolutionari".... timp de 25 de ani...
  • +17 (17 voturi)    
    de aia (Luni, 22 iunie 2020, 23:18)

    adieu [utilizator]

    De aia e bine sa fii sofer de mahari,poti avansa mai repede in functii politice inalte.

    Mai era unul ,parca soferul lui Iliescu,care a ajuns tot asa de mare scula ,imi scapa numele acuma,dar stiti voi cine e ala !
  • +13 (13 voturi)    
    Q.E.D. (Marţi, 23 iunie 2020, 0:26)

    Excelsior [utilizator]

    Nu mai e nevoie de alt comment
  • -5 (11 voturi)    
    uitai! (Marţi, 23 iunie 2020, 0:37)

    cucuveauamov [utilizator]

    pe cine a promovat Dragnea! la puscarie!
    • +2 (2 voturi)    
      cum? (Marţi, 23 iunie 2020, 14:39)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      ai uitat de titrata veorica vasilica, absolventa de petroale si gaze?
  • +10 (12 voturi)    
    Nu a avut nevoie de scoala in cariera (Marţi, 23 iunie 2020, 2:01)

    andipetre [utilizator]

    Pentru ca in PNL poate lua decizii si influenta soarta altora si fara scoala. Astia sunt cei care ne conduc politic azi!

    Nu a fost in stare sa isi ia Bacalaureatul, dar poate sa ii conduca pe altii. Bravo PNL, meritocratie pura!!!

    Acum intelegeti de ce Romania penelista e singura din Europa care interneaza asimptomatici?! Ei stiu mai bine decat toti ceilalti, nu au nevoie de carte pentru asta!
  • +9 (9 voturi)    
    Ai dreptate,porcarii poti..... (Marţi, 23 iunie 2020, 5:42)

    gigiN [utilizator]

    ......face si fara scoala,iar voi,analfabetii,predominati in politica romaneasca !!
  • +8 (8 voturi)    
    Mda (Marţi, 23 iunie 2020, 7:44)

    TheFaime [utilizator]

    Daca isi ia bacul in 2020, fac pariu ca o sa aiba deja Doctoratul facut in 2022, cu cel putin 5 publicatii, asa usor..
    • +9 (9 voturi)    
      Vrancea,județul condus de analfabeți. (Marţi, 23 iunie 2020, 9:16)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui TheFaime

      Marian Oprișan tot fără BAC a fost.Nu se știe când a dat BAC-ul,când a făcut facultatea,dar acum are diplomă de studii juridice date de Tudorel Toader de la Fabrica de diplome A I Cuza Iași.O avea și doctoratul?Pe timpul comuniștilor se făcea întâi facultatea și pe urmă liceul,eventual se complectau cele 7 clase.Mulți aveau doar 4 clase când intrau la facultate.Am avut ocazia să interacționez cu câțiva intelectuali din ăștia.Dumnezeu era nimic ,ei erau totul.Vrancea a rămas la nivelul acela.
    • +3 (3 voturi)    
      doctoratul (Marţi, 23 iunie 2020, 14:54)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui TheFaime

      il are deja, i'a fost frica sa'l etaleze.
      va mai amintiti cata tevatura a fost cu titlurile lui funeriu, acuzat ca nu avea bacu ?!

      acu', lasand la o parte orice alta prejudecata, va spun ca usl'amia de romania este inca in floare.
      baiatu' a gasit momentu' potrivit in stare de alerta, cand totu' e sub control. sub controlul alor sai, desigur.
  • +5 (5 voturi)    
    doctorand (Marţi, 23 iunie 2020, 8:56)

    1980 [utilizator]

    iar maine poimaine il vezi si cu doctoratul facut si va ajunge si mare parlamentar care merita o pensie speciala ....:((
    ne meritam soarta
    • 0 (0 voturi)    
      nu m-ar mira (Marţi, 23 iunie 2020, 20:58)

      Filbert [utilizator] i-a raspuns lui 1980

      Cred ca doctoratu' il are, deja
  • +7 (9 voturi)    
    Totul face sens (Marţi, 23 iunie 2020, 9:08)

    Aburica [utilizator]

    S-au folosit de GDPR sa anonimizeaze rezultatele la Capacitate și BAC.

    Parca vezi ca acum a luat și 9.90 la BAC, așa sa nu bată la ochi.
  • +7 (7 voturi)    
    credeam ca (Marţi, 23 iunie 2020, 9:13)

    codrean [utilizator]

    sa faci legi, sa judeci propunerile altora - le votez sau nu - pretinde un grad de cultura/scolarizare, cu o viziune mai larga si o competenta serioasa macar intr-un domeniu !?
    Macar Codul Rutier il cunoaste ??
    • 0 (2 voturi)    
      dupa 30 (Marţi, 23 iunie 2020, 14:41)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui codrean

      ani de FSN inca mai credeti asa ceva?
      Si eu care credeam ca sunt singurul naiv.
  • 0 (0 voturi)    
    de ce-o fi dat bacu'?! (Marţi, 23 iunie 2020, 18:01)

    Filbert [utilizator]

    E evident c-o sa-l incurce in cariera...