Liviu Dragnea, la România TV: Klaus Iohannis, mai rău decât Băsescu sau Ponta. Băsescu mai avea momente de omenie, cu Ponta se mai putea discuta, cu ăsta nu

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 8 aprilie 2019, 21:00 Revista Presei | Radio TV


Liviu Dragnea
Foto: Captura Romaniatv.net
Liviu Dragnea a lansat luni seara un nou atac dur la adresa președintelui Klaus Iohannis, despre care spune că este mai rău decât Traian Băsescu - „care mai avea momente de omenie” - sau decât Victor Ponta - „cu ăla se mai putea discuta, cu ăsta nu”.

Șeful PSD, Liviu Dragnea, este invitat la România TV de la ora 21,00. HotNews.ro transmite LIVETEXT cele mai importante declarații ale lui Dragnea

Liviu Dragnea

Despre referendumul anunțat de Klaus Iohannis
  • Temele în sine nu sunt respinse, noi nu am fost niciodată împotriva luptei anticorupție
  • Am sprijinit financiar, logistic, salarial, instituțiile respective
  • (Victor Ciutacu îi spune că a alocat cele mai mari bugete pentru DNA)
  • Referendumul este o păcăleală a lui, caută un prilej disperat să participe și el la campanie
  • O să aibă probleme cu USR și Cioloș, au dat ordonanțe care au modificat sute de articole din codul penal
  • Au zis că dacă vor veni la guvernare vor adopta OUG pentru a modifica legile justiției
  • Nu știu cum îl susțin
  • Iohannis vrea un prilej să poată să vorbească și să îi sprijine pe ai lui
  • Ciutacu: Iohannis e mai rău și mai dușmănos decât Băsescu? Dragnea: Da, din păcate da, Băsescu mai avea momente de omenie și de discuție
Despre Andrei Caramitru
  • Sunt elemente destul de clare de fascism. Și asta cu holocaustul, nu au niciun fel de rezervă, a fost cea mai mare pe care a suferit-o România
  • Și alte afirmații, să desființăm proprietatea, să trăim în grup, să fim arestați toți
  • (Ciutacu se declară contrariat de lipsa de reacție a organizațiilor pentru apărarea drepturilor evreilor, cu excepția Ambasadei Israelului) Or fi oamenii ocupați, poate contează cine spune. Ce fac celelalte structuri asociative de aici nu e treaba mea
Despre campania electorală și Klaus Iohannis
  • Noi în fiecare an creștem România, în fiecare an nivelul de trai crește
  • (Ciutacu îl întreabă despre creditele contractate de Guvern) Niște prostii din partea unora care habar nu au
  • Ei spun mereu că vor îngheța pensiile, poate și salariile
  • Când tot spui nu sunt bani pentru pensii, pentru salarii, asta pregătesc
  • Numai un nesimțit poate să îmi reproșeze mie așa ceva când eu am fost condamnat politic pentru că am vrut să aduc oamenii la vot
  • Unde a văzut că noi oprim oamenii să vină la vot, când doarme?
  • (Ciutacu: Era mai bine cu Ponta decât cu Iohannis?) Cred că nu ajungeam la nivelul ăsta. Cu ăla se mai putea discuta, cu ăsta nu
  • Acest om are doar porunci și dorințe, li cereri, ori ca el ori nu se face
  • Nimic în extern, merge și tace la toate întâlnirile, ce a făcut?
  • Când tragi linie avem 4 ani și jumătate cu un om care a adus deservicii României
  • Nu îmi dau seama exact când s-a rupt orice comunicare ... cred că înainte de vizita în Israel ...
Despre candidatura lui Kovesi la șefia Parchetului european
  • Acolo e o negociere politică pură
  • Nici nu mai contează care va fi procuror european, oricum nu va mai avea legitimitate, după asemenea circ, asemenea târguială politică
  • S-a ajuns la o negociere, și care e mai tare în mușchi și până la urmă vot politic
  • Va fi procurorul un om foarte corect, sau poate va avea datorii?

Despre candidatura lui Rareș Bogdan
  • Este diferența dintre o doamnă (Carmen Avram) care nu a avut nicio ezitare ani de zile să se bată pentru România, să arate abuzurile din această țară, un jurnalist de excepție. Pe de altă parte avem un măscărici
Despre Victor Ponta
  • Niște păpușari. Ce consilieri are? (Ciutacu: Predoiu de la SIE. Și ei spun că vă consiliază Coldea) Pe mine Coldea? Sfetnicul meu de taină m-a condamnat de trei ori până acum, direct și personal. Florian Coldea. Și vrea să mă condamne și a patra oară. Și presiunile făcute de Pahonțu. Mă enervează asta cu Coldea consilierul meu, ce îl aduc pe Satana? Ăsta e unul dintre cei trei oameni care au distrus România. (întrebat care sunt ceilalți doi, Dragnea a răspuns: la emisiunea viitoare)
  • Mă dă pe mine la o parte, dispar eu, mă împușcă mâine. Dispar eu. Grozăviile rămân, ilegalitățile rămân. Am vorbit cu câțiva oameni care au suferit o transformare de la # radical și pe urmă să spună ați avut dreptate
  • Sistemul e zgâlțâit din temelii
  • Oamenii ăștia nu pleacă niciodată din sistem
  • Vorbeau de câmpul tactic. Știți unde se folosește acest termen? În structurile militarizate
Despre OUG
  • Eu nu semnez OUG
  • În partid s-a luat o decizie, pentru unii e facultativă. Articolele din codurile penale declarate constituționale să fie adoptate prin OUG
  • Sunt articole din codul penal declarate constituționale
  • S-a mers la Bruxelles cu niște articole ... (Ciutacu: dar de ce, trebuie să cerem aprobare) Am înțeles că s-a dorit să se arate deschidere. A fost dl Toader cu o echipă
  • Eu am zis că nu mai vreau să discut despre asta. Ne-am lăsat păcăliți total ... cred că dl Toader ne-a păcălit, nu știu dacă a fost singur, au fost doi, a făcut intenționat sau nu
  • Nu poți să ieși la începutul anului că adopți OUG, ridici scandalul până la cer și pe urmă spui că nu mai există urgența
  • S-a generat un scandal inutil, s-a blocat procesul în Parlament
  • A spus explicit că nu se adoptă
  • Săptămâna viitoare trebuie să se reia procedura în Parlament. Că se finalizează acum la anul, legile trebuie adoptate
  • A mers la Bruxelles cu 7 sau 8 articole, și de acolo vii și spui că nu le-a dus nici pe alea
  • Nu a fost doamna Dăncilă acolo
  • Văd și eu că e totuși o construcție profesionistă. Se pare că acum începe să se deșire
Despre Secția specială pentru investigarea magistraților
  • E singura structură cu zero influență politică
Despre remanierea lui Tudorel Toader
  • (Mai stă în guvern?) Habar nu am, sincer
  • (Întrebat despre declarația premierului Dăncilă, care a spus că remanierile trebuie propuse în CEX) Discutăm în Comitetul executiv, chiar nu îmi permit să intru în divergență cu doamna prim ministru
  • Dacă e nevoie să convocăm CEX pentru ca doamna Intotero și doamna Plumb, care au cerut partidului să fie pe liste, înseamnă că avem o problemă, dar nu cred
  • Repet, nu cred că e în regulă ca un membru al Cabinetului să meargă în campanie folosind infrastructura ministerului
  • În ce-l privește pe dl Toader, procedura e simplă. În CEX ori doamna premier ne anunță că vrea să-l remanieze ori colegii ne anunță că vor să îl remanieze
  • Eu nu o să propun să fie remaniat dl Toader.
  • (Întrebat dacă va cere și remanierea lui Dăncilă) Doamne ferește, cum să rămână România fără premier
  • La Parlament ne-a spus dl Toader că nu se justifică urgența ordonanțelor, eu am mers la organizații, doamna premier a plecat la Guvern
  • (Al cui este Toader, până la urmă?) Eu cred că este al guvernului român
Despre Augustin Lazăr
  • Au fost niște speranțe mari la revoluție. Eu nu am fost participant, nu pot să spun că am fost revoluționar
  • E greu să spui că nu ai făcut poliție politică
  • E greu să spui că prin ce ai făcut nu ai complicitate, nu ai susținut tratamentele îngrozitoare la care erau supuși oamenii ăia
  • Credeți că cineva atunci decidea ăsta pleacă, nu pleacă? Avea comandă, la Securitate
  • Atunci partidul era peste securitate
  • În 2019, procurorul republicii să fie asemenea om, avem o foarte mare problemă
  • Iohannis nu era ăsta anticomunist?
  • Păi dacă tot ești anticomunist, de ce îl ții mai departe
  • Unii spun că familia lui are un dosar, unii spun că poate e chiar șantajat
  • Poate să îl propună dl Toader, orice e posibil
(Liviu Dragnea, cu grafice în sprijin, prezintă „realizările” economice ale guvernării, vorbind de creșterea salariului brut cu „60%”)

Despre pensiile din Justiție
  • Trebuie o discuție serioasă, trebuie o dezbatere publică foarte serioasă
  • Ăsta ar fi un referendum bun
  • Eu cred că magistrații trebuie să aibă salarii mari
  • Știți cum e cu salariile magistrați? Argumentele sunt că trebuie să fie deasupra oricărei tentații
  • Dacă judecă corect, e un bine pentru toată națiunea
  • Dacă reușesc să scape de teamă, efortul financiar merită

















Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















16463 vizualizari

  • +26 (32 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 8 aprilie 2019, 21:06)

    qwerasdf [anonim]

    • +30 (32 voturi)    
      Am marit pensii, salarii, ... (Marţi, 9 aprilie 2019, 6:26)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      si am marit si inflatia, preturile, importurile, deficitul, datoria externa, nu am construit niciun drum, pod, podet, spital.
    • +18 (18 voturi)    
      Dragnea nu vrea să discute. (Marţi, 9 aprilie 2019, 8:19)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Dragnea vrea să-și impună sistemul ticălos de protecție a hoților.Și da,cu hoții nu se discută.Hoții,oriunde în lume sunt pedepsiți și Dragnea asta vrea să discute,ca hoții să nu mai fie pedepsiți.
    • +11 (11 voturi)    
      eu totusi il cred: :)) (Marţi, 9 aprilie 2019, 9:38)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      e disperat!

      Zic asta vazand ultime sondaje, momentul aparitiei la Latrina3 si obstinenta cu care apare o diferenta de 4 voturi minus la majoritatea comentariilor.
      Rasfirati, baieti,...rasfirati.
    • +5 (5 voturi)    
      electoratul pesede (Marţi, 9 aprilie 2019, 10:56)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      poarta toata vina, pentru ca il sprijina pe dement !
    • +1 (1 vot)    
      Omenia hotilor (Marţi, 9 aprilie 2019, 18:23)

      Victor Micea [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Dracnea intelege prin "omenie" sa fie lasat sa fure...
  • +20 (24 voturi)    
    beurk (Luni, 8 aprilie 2019, 21:09)

    danco [utilizator]

    multa, multa lamaie...
  • +26 (30 voturi)    
    mafia (Luni, 8 aprilie 2019, 21:11)

    optiunea-2 [utilizator]

    se lauda ca da salarii si bugete parca dau din buzunarul lor sau parca ar face vreo favoare. si chavez, maduro, castro dadeau bani la dna'urile lor... ce explicatie timpa. mafia trebuie atinsa la bani; confiscari de bani, averi plus dobinda... sa inceapa munca de jos, de la maturat pe strazi... hoti imbuibati, mincinosi excroci. cirpe politice. romania tv? a lu' ghita fugarul? condamnatul ghita? puscariasul ghita?
    • +13 (13 voturi)    
      Este o eroare de programare unica (Marţi, 9 aprilie 2019, 9:29)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui optiunea-2

      atunci cand intr-o tara X un borfas Y este mai valoros decat tot restul, atunci esti intr-o situatie aparent fara iesire.
      Daca cineva I-ar ciocani cu degetul la tampla acestui individ precum si celorlalti din juru-i, sau daca i-ar plesni peste degete, ca sa folosesc niste eufemisme, atunci am putea reveni repejor la normal.

      Acesti ticalosi nu ajungeau acolo fara ticalosii de jos, "electoratul".
    • +7 (7 voturi)    
      N-ai priceput!! (Marţi, 9 aprilie 2019, 11:06)

      Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui optiunea-2

      "parca dau din buzunarul lor sau parca ar face vreo favoare."

      ai dreptate, dar nu poti sa ignori ca electoratul lor EXACT ASA vede lucrurile: Daddy este un tatuc bun, care da din buzunar pensii si salarii mari.
      Face favoruri, este bun!
      Basescu a fost un tata degenerat, a taiat cu 25% pensille.
      Cui ii pasa ca dracnea si fi-su au furat de au rupt?!
      Telespectatorii Latrinelor tot cu Dracnea o sa voteze!

      Daddy, daddy, tine minte
      te alegem Presedinte!
  • +26 (30 voturi)    
    Tipul (Luni, 8 aprilie 2019, 21:22)

    Nickson [utilizator]

    chiar este un pervers. Sa folosesti o minciuna pentru a acoperi o alta minciuna este ceva iesit din comun. Ce tupeu si nesimtire!
    • +17 (21 voturi)    
      tupeu, nesimtire? (Marţi, 9 aprilie 2019, 2:07)

      Lucky1 [utilizator] i-a raspuns lui Nickson

      Sigur, toata gama, dar aici el exceleaza in smecherie de excroc. Asa l-a smecherit pe Ponta ca sa-i fure scaunul, asa l-a smecherit pe base, pe Johanis, si chiar pe-ai lui.
      Acum, se dovedeste ca nu este decat un mic excroc de Teleorman, incapabil sa faca chiar lucruri mici cum au fost toate tertipurile cu ordonantele de urgenta.
      Pana si oamenii pusi de el, Dancila, Tudorel, si-au dat seama ca tot ce vrea el este sa scoata castanele din foc cu mana lor. Urmatoarea faza, pesedeul il va matrasi ca pe un gunoi, convins ca asa se vor purifica.
    • +5 (5 voturi)    
      Asta l-au invatat tac-su si bunic-su (Marţi, 9 aprilie 2019, 9:23)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Nickson

      de la rusi cu dedicatie.
  • +21 (25 voturi)    
    Nu am fost împotriva luptei anticoruptie (Luni, 8 aprilie 2019, 21:24)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Pai stim. PSD nu a fost niciodata impotriva luptei anti-coruptie. A fost doar impotriva ca anti-coruptia sa lupte contra lor. Daca sunt altii vanati, pe ei nu ii deranjeaza.
  • +21 (25 voturi)    
    Potriveala (Luni, 8 aprilie 2019, 21:39)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Un multiplu penal la un post al unui hot jegos pe nume Guitza TV
  • +19 (23 voturi)    
    Prostul (Luni, 8 aprilie 2019, 21:40)

    mitg [utilizator]

    A fost "condamnat politic". Si inca sunt multi prosti care pun botul la asa ceva.
    • +9 (9 voturi)    
      din (Marţi, 9 aprilie 2019, 8:06)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      moment ce hoția este ideologie de partid la psd, normal că dragnea se consideră condamnat politic. La fel ca ”milioanele de condamnați” (expresia îi aparține) care zac în pușcării nevinovați, a decretat condamnatul politic
  • +27 (31 voturi)    
    Pai sigur... (Luni, 8 aprilie 2019, 21:45)

    ranuhasu [utilizator]

    Nu, nene, ai fost condamnat pentru ca i-ai adus cu autocarele sa voteze pe listele suplimentare pentru PSD. Asta se numeste frauda electorala.
  • +20 (24 voturi)    
    La vot... (Luni, 8 aprilie 2019, 21:48)

    Alexa.99. [utilizator]

    se pare ca i-a adus si pe cei din cavouri. Nu-i poti reprosa ca n-are dreptate. Isi da toata silinta.
  • +16 (20 voturi)    
    Simplu... (Luni, 8 aprilie 2019, 21:48)

    DurAndrei [utilizator]

    Mars ba, chener hot!!!
  • +21 (25 voturi)    
    Numai un condamnat poate avea un asemenea tupeu (Luni, 8 aprilie 2019, 22:08)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Disperarea se agata de orice: Israel, Turcia, Rusia, orice...

    Asta ne-ar vinde oricui, numai sa nu piarda ani din viata UNICA...

    Dupa el POTOPUL...
  • +25 (29 voturi)    
    dady (Luni, 8 aprilie 2019, 22:16)

    Ilidia [utilizator]

    Citit putin mai atent devine clar ce fel de individ este acest Dragnea...
    • +10 (22 voturi)    
      O lepră de portocaliu. (Luni, 8 aprilie 2019, 22:58)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui Ilidia

      Ăsta nu-i om, este un rebut social.
    • +20 (26 voturi)    
      A organizat si a coordonat fraudarea masiva (Marţi, 9 aprilie 2019, 0:24)

      Cozmin30 [utilizator] i-a raspuns lui Ilidia

      A fost condamnat pentru organizarea si coordonarea fraudarii masive, cu circa 3 milioane de voturi, a referendumui.
      Inainte de referendum, Dragnea s-a intilnit cu sefii psd si cu presedintii sectiilor de votare si i-a invatat cum sa fraudeze
      - au mers intr-o camera antifonata si le-a cerut sa lase afara telefoanele mobile
      - le-a facut rost de CNP-urile unor persoane decedate sau plecate din tara
      - le-a spus sa copieze pagini intregi cu votanti reali, insa in ordine inversa, sa le greseasca putin CNP-urile pentru a fi mai greu de verificat voturile multiple
      - le-a cerut sa trimira pagini intregi cu votanti reali si la alte sectii de votare
      - le-a cerut sa permita sa voteze persoane care nu aveau acest drept minori, puscariasi, alienati mintal
      - le-a cerut sa mearga cu urna mobila si acolo unde nu fusesera chemati
      - le-a cerut sa mituiasca pe singurul reprezentant al fostului Presedinte din sectiile de votare, pentru a inchide ochii la frauda masiva comisa de ei
      - le-a cerut sa organizeze turism electoral
      - le-a cerut sa plateasca tzigani si sa-i aduca cu masinile la sectiile de vota
      - le-a cerut sa infiinteze cit mai multe sectii de votare (adica invers decit in 2014)
      - le-a cerut sa prelungeasca oricit de mult programul de votare (adica invers decit au facut in 2014)
      Toate aceste lucruri au fost recunoscute de mai multi sefi psd si presedinti de sectii de votare in instanta.
      De ce a inchis Parchetul General mii de dosare privind fraudarea referendumului, in conditiile in care probele erau zdrobitoare ?
      Dragnea, daca era un om cinstit, le spunea colegilor de partid sa se potoleasca, sa nu incerce sa fraudeze, sa nu participe la referendum, pentru ca nu este legal si constitutional.
      Dragnea, daca era un om cinstit, le spunea colegilor ca fostul Presedinte nu a incalcat in niciun fel constitutia, deci nu poate fi suspendat si nu poate fi organizat, in mod legal si constitutional, un referendum pe aceasta tema
      • -12 (14 voturi)    
        3 milioane? (Marţi, 9 aprilie 2019, 10:25)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Cozmin30

        Poti sa imi arati in care decizie a carei instante scrie de 3 milioane de voturi fraudate? Asta ca nu te acuz pe nedrept ca minti cu nerusinare ...
        • -1 (5 voturi)    
          si? acuza-l care e problema? (Marţi, 9 aprilie 2019, 14:10)

          gwolf [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          instanta morala, poftim!
          noi, cetatenii acestei tari, am decis in calitatea noastra de conducatori de drept ai statului (de actionari daca vrei asa) ca numitul dragnea liviu a fratudat 3 mil de voturi. Asta pentru ca putem!
          Daca ne acuza cineva de minciuna, o sa raspundem ca Iohannis e lenes si am inchis subiectul
        • +5 (5 voturi)    
          Matematica face minuni (Marţi, 9 aprilie 2019, 14:49)

          Cozmin30 [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          Nu este nevoie de decizia niciunei instante.
          Matematica face minuni.
          Asa cum nu trebuie sa mergi pina la Luna, ca sa afli distanta, asa cum nu trebuie sa mergi pina la Soare, pentru a afla temeratura de acolo, poti estima dimeniunea fraudei folosind matematica.
          S-au descoperit pe listele cu votanti de la citeva sute de sectii de votare, sute de persoane care nu au votat in realitate acolo. Extrapolind rezultatele, poti estima dimensiunea fraudei.
          S-a facut si verificarea. In sute de sectii de votare, in care niciodata prezenta la vot nu depasea 30 - 40%, la Referendum aparea rezenta la urne de peste 100%, uneori peste 200%. Insumind procentele cu care s-a depasit prezenta la vot din alte alegeri, s-a tras concluzia ca, intr-adevar, frauda a fost de citeva milioane de voturi false, introduse prin frauda in urne.
  • +17 (21 voturi)    
    Voi sinteti Coruptia (Luni, 8 aprilie 2019, 22:29)

    Rafaila [utilizator]

    Voi, impotriva voastra? Si, ca sa fiu scurt, Biserica, vine la pirnaie?
  • +13 (17 voturi)    
    Am vazut (Luni, 8 aprilie 2019, 22:41)

    Rafaila [utilizator]

    Multi, am vazut, asemenea tie, Dragnea. Nici unul nu a fost de vreun folos.
  • +14 (18 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Luni, 8 aprilie 2019, 23:05)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    pai s-o trimita pe doamna aia ex-primareasa triplu-refuzata la ministere, poate iti mai rezolva dumneaei ceva ...
  • +20 (24 voturi)    
    salariile (Luni, 8 aprilie 2019, 23:42)

    reddry [utilizator]

    cui au crescut? eu munceam 10 ore pe zi la o multinationala (team leader) iar in ultimii 5 ani cea mai mare crestere a fost de 1 %;din cauza MUSTACIOSULUI am lasat tot si am plecat;
    • +7 (9 voturi)    
      Cine te-a pus?! (Marţi, 9 aprilie 2019, 11:10)

      Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui reddry

      A fost strict decizia TA!

      CIne te-a pus sa te angajezi la o multinationala lacoma, care suge sangele poporului?
      De ce nu te-ai facut bugetar?
      Sau si mai bine, asistat social?
      Astia o duc cel mai bine sub regimul Daddy!

      Ce, te-a obligat cineva sa muncesti?!
  • +17 (23 voturi)    
    esti low dragnea (Luni, 8 aprilie 2019, 23:46)

    Kosmos [utilizator]

    Orice om normal realizeaza ca esti doar un pui de infractor ajuns la putere..
  • +17 (21 voturi)    
    omenia borfasilor (Marţi, 9 aprilie 2019, 0:02)

    Coco Whistle [utilizator]

    e cum sa mai furam pina si de la copii. faptul ca nu exista cai de comunicare arata ca cine nu poate pica la mica intelegere cum o facea basescu, mai furam si noi, mai furati si voi ptr ca sintem deasupra legii iar alegatorii /asistatii ne-au ales ptr a dijmui imparteala nu sa conducem o tara.
  • +18 (20 voturi)    
    vipera a improscat din nou (Marţi, 9 aprilie 2019, 0:26)

    Dizidentul [utilizator]

    se apropie data care v-a fi notata in calendar,incep tovarasii sa il lase singur,Tudorel cel mai bun ministru al justitiei(comentariu Dragnea in 2018) nu il mai asculta,Dancila are rezerve, acum Plumb si Intontero(un alt nul in guvern), Pascu a inceput sa muste si foarte curios cum v-a reactioneaza Codrin cu multe carnete de partide,astazi a mai muscat pe Iohannis USR_PLUS,Lazar etc. dar a anuntat impacarea cu vipera cealalta(Firea) care v-a capata (multa greutate) daca este adevarat ce a declarat
  • +16 (20 voturi)    
    o recomandare (Marţi, 9 aprilie 2019, 0:38)

    Dizidentul [utilizator]

    surorile domnului Coposu au facut astazi citeva declaratii din care Dragnea poate invata mult ,nu numai noroi in stinga si in dreapta aruncate
    • +4 (4 voturi)    
      Pentru gunoaiele astea (Marţi, 9 aprilie 2019, 9:34)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Dizidentul

      Coposu nu inseamna nimic: un fraier si un sorosist in plus.
      Mai importanti sunt mititeii, frigaruile, viata buna de bolsevic bogat. In vile "de protocol", la shopping in "occidentul putred", pe Coasta de Azur, la Maduro, samd.

      In timp ce saracii stau si se uita-n gura lor aurita cu maro.
      Dupa semnalele urat mirositoare trase pe usa din dos ale unor astfel de repere umane, se ghideaza aceasta populatie.
  • +15 (19 voturi)    
    Vai de mine si de mine (Marţi, 9 aprilie 2019, 2:09)

    Dalinar [utilizator]

    E nevoie de un Presedinte care sa discute cu Hotii, ca doar “oameni suntem”. Penibil!!!
    • +4 (6 voturi)    
      Da, cu Basescu nu-si permiteau! (Marţi, 9 aprilie 2019, 9:05)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      Indiferent pe ce cai a luat-o razna acum, la vremea lui, Basescu nu permitea atatea injuraturi cate isi ia Iohannis.
      Chiar cele doua suspendari, de fapt arata ca pe Basescu nu-l putea intimida cu vorbe si amenintari
  • +20 (24 voturi)    
    CNA-ul ce dracu face? Asta e dezinformare crasa! (Marţi, 9 aprilie 2019, 3:00)

    V. Istina [utilizator]

    Lista de minciuni, jigniri si calomnii e prea lunga pentru un singur comentariu. Doar cateva puncte:

    "condamnat politic pentru că am vrut să aduc oamenii la vot"- un mic detaliu: pe morti nu ai voie!

    -Andrei Caramitru- "fascist"? -Asta e veche, si cei din Piata Universitatii erau drogati si fascisti.

    - "Vor sa fim arestati toti, sa anuleze proprietatea"- nu maestre, sa fiti arestati toti, e de bun simt intr-un stat normal, anularea proprietatii e doar o minciuna ce va convine.

    -"structurile militarizate"- ce mizerie! Tocmai asta regreta toata Romania, ca armata se lasa f...a de borfasi ca voi, si aproape nimeni nu face nimic. Noroc cu judecatorii care lupta pentru noi, ei sunt pe drept ultima reduta! Dar si cea mai tare! "Militarii" de care pomenesti, is ai vostri, ticalosule, is ciomagarii si securistii vostri! Armata se tine, din pacate parerea mea, in afara jocului, lasand Romania pe mana tradatorilor. Si nu are nimeni nici o reactie, cand structurile de securitate ale tarii sunt discreditate la televizor!

    In sfarsit.. ma opresc aici. Eroarea e infinita, adevarul e unul singur.

    Dragnea este un mincinos si un ticalos ordinar. Daca viitorul Romaniei continua sa depinda de o asa persoana si nu scapam de el rapid... suntem in cadere libera.

    Trebuie racnit si urlat din toti rarunchii, si facut tot ce e de facut. Romania are nevoie de eroi. Arde.
    • +3 (3 voturi)    
      Ha (Marţi, 9 aprilie 2019, 11:59)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui V. Istina

      CNA-ul este infestat de politruci pesedisti. Institutiile statului sunt parazitate de o haita de mafioti structurata.
  • +8 (10 voturi)    
    fara troli? (Marţi, 9 aprilie 2019, 6:54)

    Dedalus [utilizator]

    Fara troli?

    Foooarte interesant!
  • +14 (16 voturi)    
    discurs copy paste (Marţi, 9 aprilie 2019, 6:58)

    Dedalus [utilizator]

    "Și alte afirmații, să desființăm proprietatea, să trăim în grup, să fim arestați toți"

    Dragnea e un copy paste si nimic mai mult. Aceasta afirmatie i-a fost servita, A invatat-o pe de rost si a recitat-o. De-asta a pus-o si pe Dancila prim-ministru. E din aceeasi categorie a celor care invata totul pe de rost, de la lectiile de la scoala pana la soaptele din pat.

    Dragnea isi invata replicile pe de rost. Lipsit de consilierii sai care ii scriu replicile, Dragnea nu ar mai fi decat o maimuta decerebrata.
  • +20 (22 voturi)    
    context (Marţi, 9 aprilie 2019, 7:12)

    toxx [utilizator]

    abia am ajuns la birou, intr-o tara unde nu exista gropi, aglomeratie, etc. ce fac in fiecare dimineata? deschid hotnews si g4media, vreau sa stiu ce e acasa.

    am deschis articolul asta si dupa primul paragraf mi s-a asezat o proeminenta stare de greata. imi imaginez cum cei de acasa au starea asta de greata + neajunsurile zilnice incepand cu locul de parcare pana traseul la birou sau la cumparaturi. IESITI LA VOT !
    • +1 (1 vot)    
      Pai am iesit! (Marţi, 9 aprilie 2019, 11:11)

      Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui toxx

      In decembrie 2016 am fost la vot, si l-am ales pe Daddy!
      Cu majoritate zdrobitoare ...
  • +14 (16 voturi)    
    Schizofrenia paranoida (Marţi, 9 aprilie 2019, 7:23)

    John_english [utilizator]

    un psihiatru va rog pentru tov Dragnea.
  • +4 (10 voturi)    
    Pasiuni demne de o cauza mai bună (Marţi, 9 aprilie 2019, 7:54)

    Neafiliat [utilizator]

    Satanizam persoane, dar nu ne uitam cu atenție la cei de lângă noi... Lași, proști, leneși, mahalagii... Buni români, ce sa zic. Totuși a crescut salariul minim, pensiile la fel, justiția e corupta exact în proporția în care suntem și noi.. Cum e turcul, și pistolul!
  • +10 (10 voturi)    
    Pai asta e bine, nu? (Marţi, 9 aprilie 2019, 8:32)

    Ciprian1979c [utilizator]

    Eu inteleg titlul asa: ''Cu Basescu sau Ponta, mai puteam face si eu o combinatie, ca E si ei oameni(aveau si ei nevoie de mine, la o adica), dar, cu neamtu' asta al dracu, nimic''!
  • +9 (9 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 9 aprilie 2019, 8:44)

    [anonim]

    • +3 (3 voturi)    
      Populatia se identifica cu el (Marţi, 9 aprilie 2019, 9:37)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui

      la urma urmei din randurile ei a iesit si s-a afirmat, ce explicatie mai vrei ?
      Occidentul e satana, coldea nu, ghita e isus.
      Am spus tot ?
  • +7 (7 voturi)    
    Tov. Dragneev (Marţi, 9 aprilie 2019, 8:51)

    ABBV [utilizator]

    sunteti la fel ca si criminali si tortionarii comunisti care au distrus in 1946 - 1950 partidele istorice si spiritul poporului Roman. De fapt sunteti urmasi lor doar ca suntem un popor prea prost sa observam!
    • 0 (0 voturi)    
      Chiar nu vezi diferenta? (Marţi, 9 aprilie 2019, 12:16)

      Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui ABBV

      "criminali si tortionarii comunisti care au distrus" au venit pe tancurile sovietice, dar din decembrie 1989 suntem in Libertate: pe Dracnea si Docila, Valcov si Daia, Grapini si Radulescu-mitraliera, NOI i-am ales!
      De buna voie si nesiliti de nimeni i-am votat ...
  • +6 (6 voturi)    
    Din ciclul: Gura pacatosului (Marţi, 9 aprilie 2019, 8:55)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    "Mă dă pe mine la o parte, dispar eu, mă împușcă mâine. Dispar eu. Grozăviile rămân, ilegalitățile rămân."
    Se lauda... crede ca nu mai indreapta nimeni raul facut.
    E drept, ca nu va fi usor, dar eu zic ca merita sa incercam soultia propusa de dragnea :
    "mă împușcă mâine"
    ...onorata instanta, a fost propunerea lui...
  • +4 (4 voturi)    
    Daca aveam inca vreo 200 (Marţi, 9 aprilie 2019, 8:58)

    John M. [utilizator]

    ca Neamtu', am fi fost si noi macar ca Belgia...
  • +7 (7 voturi)    
    VOMIIIT... (Marţi, 9 aprilie 2019, 9:01)

    Enofereus [utilizator]

    du-te Dragnea, du-te unde oi stii tu, dar lasa tara asta in pace!
  • +7 (7 voturi)    
    Nostalgie: unde sunt vremurile de altadata? (Marţi, 9 aprilie 2019, 9:08)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    "Atunci partidul era peste securitate"

    Iata ce-l roade pe el: partidul lui nu are o securitate a lui...
    • +1 (1 vot)    
      "Atunci, Partidul..." (Marţi, 9 aprilie 2019, 12:39)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

      pentru cine mai crede ca suntem in democratie.
  • +5 (5 voturi)    
    O simpla urare (Marţi, 9 aprilie 2019, 9:22)

    ruskimushki [utilizator]

    sa iei mai multi ani decat doctorul Simionescu, si mai multa bataie decat Coposu, herr.

    Un mardeias imbuibat, un incult mizerabil, un agramat nerusinat a ajuns stapan peste o turma de indivizi asemanatori lui in multe privinte, majoritatea nu doar fara dinti ci si fara trecut, prezent sau viitor.
    Si asta-i doar individul din poza.
    Restul, care se feresc sa iasa prea mult la vedere, sunt adevaratii viermi grasi care rod cadavrul tarii.
  • +6 (6 voturi)    
    cand un infractor condamnat (Marţi, 9 aprilie 2019, 9:31)

    liviu_ [utilizator]

    spune ca Iohannis e cel mai rau, pentru mine este un semn ca Iohannis mai trebuie votat odata!

    dracnea si-a pierdut dreptul la opinie odata cu furtul referendumului!

    una peste asta se duce dracu romanica... hotii conduc tara, fac legi, latra la tv, procurorii care-si fac treaba sunt demisi si anchetati, politistii sunt amendati ca lezeaza imaginea hotilor (cautati Alexandru Mălăncuş daca nu stiti la ce ma refer), analfabetii conduc guvernul!

    traiasca romanica!
  • +6 (8 voturi)    
    Asta-i o gargara de imbarligatori sudisti (Marţi, 9 aprilie 2019, 9:35)

    Habermas [utilizator]

    Nici n-am mai citit pana la capat.
    • -1 (3 voturi)    
      Ai dreptate! (Marţi, 9 aprilie 2019, 12:18)

      Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui Habermas

      Gragara asta tine la noi, miticii sudisti damboviteni, si o sa il realegem pe Daddy si partidul sau!
  • +3 (3 voturi)    
    Sinteza zilei: (Marţi, 9 aprilie 2019, 12:05)

    cearly [utilizator]

    Ah ce frumos
    Viitorul luminos
    li se-arata celor idioti
    Deci fii supus
    fata de cel mai sus pus
    Nu uita ca tara te vrea prost!
  • 0 (0 voturi)    
    Iar tu (Marţi, 9 aprilie 2019, 12:21)

    Coco_papagal [utilizator]

    esti cel mai bun aparator al galaxiei, se stie.