Schimb de replici în platoul Antena 3 între Mihai Gâdea și Dragoș Pîslaru. Candidatul Alianței USR-PLUS: Vă rog să nu mai jigniți oamenii de la Colectiv, care au fost în stradă / Moderatorul Antena 3: Pentru ce să-mi cer scuze?

de N.O.     HotNews.ro
Joi, 30 mai 2019, 22:13 Revista Presei | Radio TV


Pislaru si Gadea
Foto: Captura Antena 3
Atmosfera de la Sinteza Zilei, din platoul Antenei 3, s-a încins joi seară după ce candidatul USR-PLUS, Dragoș Pîslaru, a spus ”Vă rog să nu mai jigniți acești oameni care au fost la Colectiv, care au fost în stradă". Gâdea a reacționat imediat: ”Spuneți pentru ce să-mi cer scuze? Știți că după Colectiv acest trust de presă a făcut un teledon unde s-a strâns peste un milion de euro?”.

„Spuneți pentru ce-mi cer scuze? Știți că după Colectiv acest trust de presă a făcut un teledon unde s-a strâns peste un milion de euro? Știți care au fost eforturile? Spuneți că am jignit pe cineva de la Colectiv? Am rugămintea să vă cereți pentru faptul că ați insinuat acest lucru despre mine", a spus Gâdea.

Discuția s-a aprins ulterior și mai mult, în schimbul de replici implicându-se și Mugur Ciuvică și restul invitaților.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















19111 vizualizari

  • +5 (11 voturi)    
    USR se scufunda in mocirla (Joi, 30 mai 2019, 22:40)

    carmen_i [utilizator]

    Cum indrazniti sa vorbiti de Colectiv la un post ca A3?

    Antena 3 este un post unde nu exista nici ratiune, nici onoare si nici respect. A merge la o asemenea televiziune insemna sa te compromiti ca om.

    Din nefericire, useristii au prins gustul palavrelor si stau sa-l bage in seama pe infractorul Voiculescu si gasca lui de mincinosi ordinari. Se vede ca i-a ametit succesul de duminica. Nu-i nimic, la urmatoarele alegeri s-ar putea sa nu mai fie atat de spectaculosi, avand in vedere ca isi dezamagesc electoratul.
    • +7 (7 voturi)    
      Pentru a avea acces (Vineri, 31 mai 2019, 10:53)

      CipCC [utilizator] i-a raspuns lui carmen_i

      Pentru a putea avea acces la votantii PSD trebuie sa mergi la A3!
      Poate asa ii convingi pe cativa sa nu mai voteze cu borfasii!
      Nu inteleg de unde revolta asta impotriva USR...
    • 0 (0 voturi)    
      mneah (Vineri, 31 mai 2019, 14:59)

      buteflix [utilizator] i-a raspuns lui carmen_i

      pentru exactitate:
      Pislaru nu este membru USR, ci este membru PLUS.
      :)
  • +11 (11 voturi)    
    Nimic de mirare (Joi, 30 mai 2019, 22:58)

    midufi [utilizator]

    In cocina de la antena3... te mananaca porcii, daca te bagi acolo.
    • +2 (2 voturi)    
      cineva trebuie sa il puna la punct pe (Vineri, 31 mai 2019, 9:48)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui midufi

      gadea.,..e un raspopit agresiv si pus pe ura, sluga supusa a Varanului....discursul Antenei 3 se schimba diupa cum se schimba interesele politice si economice ale lui Dan Voiculescu...
      ll cunosc pe Dragos Paslaru, e un om de exceptie: bine pregatit, echilibrat si bine intentionat. Pe timpul cat a fost ministru in guvernul tehnocrat rata de abrsorbtie a fondurilor europene a fost maxima la ministerul Muncii, familiei si protectiei sociale. A avut curaj sa dea afara o gramada de directori din minister cand si-a dat sema cat sunt de incompetenti.
      Daca gadea a ajuns sa se lege si de Dragos Paslaru, are mari probleme de orientare.
  • +4 (10 voturi)    
    Lol (Joi, 30 mai 2019, 22:59)

    mitg [utilizator]

    Astia de la USR probabil isi inchipuie ca obtin ceva puncte bonus daca ajung la latrine, dar de fapt nu fac decat sa decada la nivelul lor.
  • +9 (9 voturi)    
    ce faceti ? le cresteti audienta ? (Joi, 30 mai 2019, 23:01)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    boicotati slugile varanului
  • +1 (9 voturi)    
    Cât de prost sau fomist sa fi (Vineri, 31 mai 2019, 0:16)

    JoshuaTree [utilizator]

    Sa accepți o invitație la una din Antene? Trebuie sa fi ori cumplit și dureros de prost ori sa fi dator la cămătari vândut
  • +9 (9 voturi)    
    Numai Crin Antonescu (Vineri, 31 mai 2019, 0:44)

    batmanss [utilizator]

    îl poate face sa plângă pe Gâdea. Ma voi uita la emisiunea lui Gâdea dacă e invitat Crin.
  • -4 (6 voturi)    
    Problema ... (Vineri, 31 mai 2019, 10:20)

    Gigi Kent [utilizator]

    Problema e ca in capetele tulburate ale #rezistentilor precum dl Pislaru nu se face nici o diferenta intre victimele nefericitului eveniment si cei ca dansul care doar s-au cocotat politic pe eveniment. Oamenii normali la cap fac insa diferenta ...
    • 0 (2 voturi)    
      Antena 3 e unul dintre cei care (Vineri, 31 mai 2019, 13:36)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      s-a cocotat pe eveniment. A profitat de tragedia oamenilor sa isi faca ei audienta. Da, au donat 1 milion de euro, dar nu din banii Varanului, ci din banii stransi de la populatie prin intermediul show-ului mediatic...
      Special nu am donat bani prin acel show, am fost la o banca si am depus banii intr-un cont al unei fundatii care se ocupa de Colectiv. Nu vreau sa am de-a face cu antena 3 sub nicio forma.
      • -2 (2 voturi)    
        Foarte bine... (Vineri, 31 mai 2019, 14:59)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Foarte bine ca ai donat, indiferent cum ai facut-o. Problema ta personala cu A3 nu intereseaza pe nimeni.

        Logica ta e tipic #rezistenta in care un primar daca vopseste niste fatade de cladiri primeste foloase necuvenite sub forma de voturi.

        Stii tu sigur, sigur ca familia Voiculescu nu a donat nimic pentru victimele de la Colectiv? Sau iti plac mult "fake News"-urile?

        Ceea ce stiu sigur insa e ca dl Paslaru a ajuns ministru dupa ce Ponta a fost fortat sa demisioneze de protestatarii de la Colectiv. Adica s-a cocotat intr-o pozitie de demnitate publica in urma dramei si a specularii ei politice de catre protestatari.
        • +1 (1 vot)    
          dupa logica asta (Vineri, 31 mai 2019, 16:15)

          User53221 [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          Dupa logica ta, oricine ar fi urmat la guvernare dupa Ponta s-ar fi "cocotat acolo in urma dramei" de la Colectiv. Nu dovedeste nimic, ce ai facut tu se incadreaza la logical fallacy.