Mugur Mihăescu, despre românii care nu ies în stradă, la proteste: “Stau ca melcii acasă! De ce să mă mai lupt eu pentru oamenii ăștia?

de I.B.     HotNews.ro
Marţi, 6 aprilie 2021, 21:26 Revista Presei | Radio TV


Mugur Mihaescu
Foto: AGERPRES
Mugur Mihăescu îi numește melci pe românii care nu ies la proteste și nu înțelege de ce aceștia nu protestează împotriva restricțiilor impuse în contextul pandemiei de COVID-19, în condițiile în care foarte mulți au rămas fără loc de muncă.

“Lumea nu are joburi dar stă acasă, nu se lupta pentru joburi. Lumea simte că e greșit ce se întâmplă dar nu face nimic, stă acasă. Pe cine aș mai apăra eu? Ați pierdut un an jumate din viață, melcilor!” a spus actorul, la Antena 3, citat de Cancan.ro.

În continuare, Mugur Mihăescu anunță că nu duce grija zilei de mâine, comparativ cu alți români. “Eu mă descurc, pot să mă angajez la o televiziune, nu am probleme din punct de vedere material. De ce să mă mai lupt eu pentru oamenii ăștia care stau ca melcii acasă?”, a mai precizat actorul.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















12910 vizualizari

  • +40 (58 voturi)    
    daca a declarat la antena 3 (Marţi, 6 aprilie 2021, 21:30)

    qwerasdf [utilizator]

    pesemne trebuie sa insemne ceva important...

    uite, mugure, o sa-mi exprim mai jos empatia fata de voi:



    .
    • +17 (23 voturi)    
      Mugur luptă pentru el, nu pentru oameni. (Miercuri, 7 aprilie 2021, 8:26)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Durerea lui Mugur Mihăiescu este că, fraierii pe care-i jumulește de bani sunt obligați să stea în casă și nu mai consumă poșirca lui infectă. Cârciumile lui Mugur Mihăiescu ar trebui închise și ă nu ar fi Covid. Din cauza mizeriei. Cu cârpa care șterge pe jos șterge și mesele. Mugur nu-i pasă de nimic, banul să iasă. Nu contează că intri în picioare și ieși culcat cu picioarele înainte.
  • +52 (68 voturi)    
    ... (Marţi, 6 aprilie 2021, 21:36)

    tirolez [utilizator]

    Fix de mila alora nu dormea el. Parca e Catavencu.
    Mă gândesc... la ţărişoara mea... (plânsul l-a biruit de tot) la România... (plânge. Aplauze în grup)... la fericirea ei!..
    • +15 (19 voturi)    
      Pe Mugur Mihaescu il intereseaza (Miercuri, 7 aprilie 2021, 8:40)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      propriul buznar, si nu soarta romanilor. Are un restaurant in Centrul vechi din Buc, restaurant care este inchis si a avut o singura activitate in el in ultimele 12 luni: a filmat revelionul 2020-2021 ptr TVR1. In rest seceta in restaurant, seceta si in buzunarul lui Mugur Mihaescu. din acest motiv este el suparat: ca nu iese lumea in strada ca sa ceara deschiderea restaurantelor.
      • +6 (10 voturi)    
        Doua - St patrick si Kilkenny (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:50)

        gogu70 [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Mie chiar imi plac Irish pub-urile, dar pe ale individului asta le voi ocoli si dupa pandemie, sunt alternative in Bucuresti.

        Si nu sunt deloc inchise stai linistit, trebuie boicotate
    • 0 (2 voturi)    
      ai ratat esentialul! (Miercuri, 7 aprilie 2021, 19:58)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Caragiale nu facea decat sa puna in scena REALITATEA de e pe timpul lui.

      Dupa o luunga pauza pe timpul comunismului, in 1990 s-a revenit la politica de la 1880!

      Exacy la fel ca si Trahanache sau Catavencu atunci, Daddy, Sosoac sau Mugur Mijaescu acum toarna balivernele astea pentru ca stiu ca publicul / electoratul ii crede,le soarbe cuvintele, exct asta doreste sa auda!
  • +56 (72 voturi)    
    Aroganta de securist (Marţi, 6 aprilie 2021, 21:39)

    emil bobu [utilizator]

    Se lupta Garcea pentru mine, ca sa vezi si eu care credeam ca stau acasa fiindca e o epidemie care a omorat milioane in toata lumea.
    • -9 (13 voturi)    
      $ (Miercuri, 7 aprilie 2021, 9:06)

      fanariotu [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      eu nu am stat acasa nici macar in starea de urgenta, dar statul acasa a facut deja o datorie de peste 120.000 euro firmei, ca statul m-a ajutat de s-a rupt - a tinut lumea acasa, mi-a dat in 48 ore garantie FGCIMM m-am dus la banci, care au suras sardonic:"pai nu aveti profit pe 2020, sunteti nebancabil". Are dreptate si Mugur, romanii sunt suficient de bogati ca sa stea in casa inca 2 ani!
  • +42 (70 voturi)    
    mata (Marţi, 6 aprilie 2021, 21:41)

    BlueX [utilizator]

    melc esti tu cu NEAMUL TAU .... pt mine care am avut COVID care am vazut pe propria piele cum se ia si am vazut cum dintr-un colectiv pica pe capete la pat in prima faza anul trecut .. si care vad acum altii care se imbolnavsec... nu ttrebuie sa iesi in strada si nici sa transmiti mesaje subliminale de mare erou ce esti TU NEMELC care aperi drepturile melcilor..... sa va dea Domnu - ca altfel vad ca nu va pototliti - sa aveti toti astuia de demonstrati si faceti scandal... cate 1 membru in familie lovit de COVID .. sa stea la pat cu febra vreo 39, frisooane, sa transpire continuu, sa-l doara capul si carnea cu tot cu oase sa fie leguma asa cel putin 4 zile... si atunci sa vad ce mai strigati si ce melci mai vedeti...... si ca esti actor .. stii replica ... " fir,ati ai dracului cu melcii vostri cu tot "
    • -28 (50 voturi)    
      Eu am avut (Marţi, 6 aprilie 2021, 22:40)

      Socrate2021 [utilizator] i-a raspuns lui BlueX

      Si toata familia, inclusiv o bunica de 89. Toti ca o raceala. Mai mananca si tu si altceva in afara de pulpe de pui cu cartofi prajiti si fast-food... ca la urmatoarea gripa nu mai scapi hahaaaa
      • +20 (34 voturi)    
        da da (Marţi, 6 aprilie 2021, 23:56)

        tudor74 [utilizator] i-a raspuns lui Socrate2021

        Si dai cu niste usturoi si rostopasca si te vindeci de orice, stiu eu ca e adevarat, am citit pe FB ce posteaza Olivia Steer. Astia cu zeci de ani de scoala si experienta mint si sunt prosti, Olivia si Garcea le stiu pe toate.
      • +11 (17 voturi)    
        Nu toti fac forme usoare, (Miercuri, 7 aprilie 2021, 8:42)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui Socrate2021

        si eu am avut Covid, o forma usoara, dar pe colegii mei de la serviciu i-a luat salvarea. depinde de la caz la caz ce forma faci, daca toti faceau forme usoare nu se mai inchideau scolile, restaurantele si magazinele.
    • -13 (27 voturi)    
      știi care e problema? (Miercuri, 7 aprilie 2021, 0:14)

      hdd [utilizator] i-a raspuns lui BlueX

      fiecare om are în medie 200 contacte.
      Din România, absolut toată lumea a avut covid.
      Un singur prieten a avut o formă în care obosește rapid chiar și după 3 luni de la vindecare.

      În rest, oameni de 70 ani, cu diabet, cu hipertensiune, etc - absolut toți sunt ok, s-au refăcut mult, mult mai repede decât mă așteptam. Între timp însă, un prieten de 35 ani s-a prăpădit cu cancer la colon, rapid, în 6 luni.

      Cum le explici acestora, care au avut, să stea în casă???
      Când ei și toți cunoscuții lor au avut și n-a fost efectiv nimic?!?

      Eu sunt cel mai speriat dinte toți: stând nițel mai bine cu matematica, sunt din eșalonul care se sperie să conducă mult, e foarte atent să nu alunece în baie (vezi statisticile cu accidente casnice) și evident nu am chef să aflu dacă nu cumva am tras lozul covid necâștigător.

      Pt cei care stau prost cu matematica însă, e o mare problemă.
      Ăștia încep să creadă în 5g,oculta mondială, Bill Gates, illuminati, etc etc etc.
      Ce mama dracu' să le mai explici.

      Le-ai dat atenție prin drept de vot, acuma ei chiar cred că votul lor contează.
      să vezi revoltă pe ei.
  • +22 (36 voturi)    
    A zis ceva (Marţi, 6 aprilie 2021, 21:41)

    Socrate2021 [utilizator]

    A zis despre useristi ca sunt nazisti. De vreo 3 ori. Ma mir ca nu s’au ofuscat ong’urile cu memoria holocaustului sau ceva de genu asta...
    • -4 (16 voturi)    
      nu (Miercuri, 7 aprilie 2021, 9:08)

      fanariotu [utilizator] i-a raspuns lui Socrate2021

      nu sunt nazisti - sunt fratii lor de stanga - marxisti-leninisti!
  • +9 (17 voturi)    
    pai chiar.... (Marţi, 6 aprilie 2021, 21:43)

    minus [utilizator]

    de ce? Daca nu poti raspunde la intrebare, inseamna ca ai pierdut un an si jumatate din viata. Dar poti continua, de ce nu?
  • +48 (66 voturi)    
    mda (Marţi, 6 aprilie 2021, 21:44)

    sitizan [utilizator]

    ,,,alt prostovan ofticat ca nu-i "merge" restaurantul..
  • +45 (61 voturi)    
    hai sictir (Marţi, 6 aprilie 2021, 21:51)

    comentacu [utilizator]

    Pe intelesul tau de mascarici.
  • +41 (49 voturi)    
    Acest ipocrit (Marţi, 6 aprilie 2021, 21:52)

    ACP [utilizator]

    este proprietarul unor pub-uri in centrul vechi. Interesel lui financiare sunt lezate de restrictii si de aceea este contra. Putin ii pasa ca sectiile ATI sunt pline. Mentalitatea de daunator, caracter infect...
  • +28 (34 voturi)    
    nu (Marţi, 6 aprilie 2021, 21:56)

    zot [utilizator]

    meriti nici un comentariu
  • +25 (35 voturi)    
    asta (Marţi, 6 aprilie 2021, 22:01)

    martel55 [utilizator]

    se crede in spectacolul vacanta mare...unde sta lumea acasa, ca strazile sunt pline de masini diminieata si seara, sunt blocaje imense...si chiar si cei care stau acasa, multi dintre ei lucreaza de la distanta...in afara de horeca (parca avea si el un restaurant), si institutiile de cultura/diveetisment (aici multi sun platiti de stat totusi), cam totul e deschis...doar nu vrea sa spuna ca aia de 16-17 ani care aruncau cu pietre prin oras sunt disperati ca nu se duc la munca, mai degtraba prin baruri unde se consuma diverse substante...in plus sunt destui responsbaili care se gandesc si la sanatate, nu iau de bun prostiile cu virusul nu exista, si incearca sa impace si munca si sanatatea
  • +31 (37 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 6 aprilie 2021, 22:04)

    [anonim]

  • +31 (37 voturi)    
    Pai da, nu intelege de ce nu protesteaza mai multi (Marţi, 6 aprilie 2021, 22:09)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Daca nu il duce mintea ca sa priceapa riscurile, cum sa inteleaga?!

    E o diferenta intre cei din HORECA, care au mai protestat si anul trecut si cu alte ocazii care vor sa se gaseasca metode sa nu falimenteze sau sa isi piarda job-ul si e cu totul altceva cand ies huliganii din cartiere ca nu le place masca si nu cred in virus sau boala pentru ca nu au suficienti neuroni.

    Dar hai sa ii punem pe toti in aceeasi galeata pentru dezinformare in stil AUR. Eu pe asta il vad cum candideaza la Primarie din partea AUR in 4 ani. Pe bune...
    • -11 (21 voturi)    
      Eeeii... (Marţi, 6 aprilie 2021, 23:42)

      marc.andre [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Nu cred ca toti cei care au iesit impotriva obligativitatii mastii sunt huligani. Totusi, sa nu scriem prostii.
      Aaaaa. E altceva ca huliganii au fost trimisi la final sa deturneze protestul pasnic pazit de jandarmerie (fara incidente pana la aparitia huliganilor).
      • -8 (14 voturi)    
        nește huligani, sigur că da (Miercuri, 7 aprilie 2021, 0:23)

        di livio [utilizator] i-a raspuns lui marc.andre

        pot pt ca să spun chiar niște golani, cunoaștem...am evoluatără un pic de la golanii lu Ilici la soroșiștii lu Dragnea...ajunserăm chiar teroriști, vorba lu tov. procuror Cîțu, mai ales că deranjarăm dulcele somn fikuszist...somn de apă dulce
        • +4 (8 voturi)    
          Eu le spun criminali. (Miercuri, 7 aprilie 2021, 8:35)

          asavreau [utilizator] i-a raspuns lui di livio

          Mulți oameni sau speriat de lozincile lor mincinoase și nu sau internat în spital având COVID, ori au renunțat la vaccin. Consecința=moartea.
    • +5 (7 voturi)    
      Singur spune că nu pricepe. (Miercuri, 7 aprilie 2021, 8:32)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Nu insistați să-i explicați. Nu pricepe.
  • +12 (18 voturi)    
    De la om, la ce? (Marţi, 6 aprilie 2021, 22:49)

    Rafaila [utilizator]

    Ce stim pina acum, este ca virusul se transmite de la om la om. Daca crezi ca nu esti o potentiala victima atunci va trebui sa te intrebi de ce nu esti om.
  • +8 (14 voturi)    
    cititi acest articol (Marţi, 6 aprilie 2021, 22:50)

    panduru [utilizator]

    https://ziare.com/mugur-mihaescu/politica/traseul-lui-mugur-mihaescu-de-la-turnator-la-securitate-la-protestatar-anti-botnita-si-abonat-la-bani-publici-ultimul-scandal-revelionul-de-la-tvr-1654472
  • +15 (23 voturi)    
    HN (Marţi, 6 aprilie 2021, 23:05)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Nu ar mai trebui sa va transformati in tribuna tuturor imbecililor care « stiu ei ca virusul nu exista etc. » » Sa se duca Dan Bitman si Mugur asta si altii ca ei sa urle la Universitate pâna s-o hotari politia sa intre in ei un pic, cum ar fi normal (si legal). Serios, chiar conteaza parerile medicale ale ne-medicilor astora?
    • +8 (10 voturi)    
      eu zic (Miercuri, 7 aprilie 2021, 9:35)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Godzillagrrr

      ca cel mai eficient mesaj l-ar putea transmite duetul mugur-bittman daca ar sustine mici showuri prin spitalele si sectiile ATI covid.. Fara masca, bineinteles.
      In felul asta vor putea demonstra pe viu, ca virusul nu exista, ca toti cei care am fost declarati bolnavi de covid-19 am fost victimele acestui guvern si ocultei mondiale.
      Hai mugurele, curaj, ce, ezista alta esplicatie?
  • +12 (20 voturi)    
    Veniti la Rebelion dragi romani! (Miercuri, 7 aprilie 2021, 1:25)

    Amariei [utilizator]

    Ma lupt pentru voi dragi romani, pentru dreptul voastru de a sta la masa intr un bar (de preferabil al meu) oricand si oriunde, pentru dreptul vostru de a beneficia de un revelion de rahat prezentat de mine ( si platit foarte bine) la TVR, pentru ca asa e normal dragi romani. Am luptat pentru libertate atatia ani la Pro Tv in costum de Leana, voi lupta si in costum de mare patriot. Ce lularul meu!
  • +6 (10 voturi)    
    Iezista o egzplicatie (Miercuri, 7 aprilie 2021, 8:17)

    Vreau_in_europa [utilizator]

    De asta era el asa de natural în rol de Garcea!
    Pentru ca este!
  • +5 (9 voturi)    
    Intrebare simpla (Miercuri, 7 aprilie 2021, 8:33)

    Feroviarul [utilizator]

    Cine e Mugur Mihaescu asta si in ce calitate s-ar lupta el pentru romani ? Chiar as vrea niste raspunsuri...
  • +9 (9 voturi)    
    Chintesenta (Miercuri, 7 aprilie 2021, 9:00)

    Brutus2 [utilizator]

    cunoasterii omenirii la cele doua institutii de presa ultra mondiale si academico-gigantice..... "a spus actorul, la Antena 3, citat de Cancan.ro." A3 si Cancan.
    1. daca asta mai e actor eu sunt (citez din Vacanta mare) "sunt popa somer si caut slujba"
    2. daca asta mai si crede ca m-ar putea reprezenta, e un caz clasic de "sosoacism" si trebuie internat de urgenta
  • +8 (14 voturi)    
    minte de garcea (Miercuri, 7 aprilie 2021, 9:10)

    ZaiR [utilizator]

    Mugurel, nu ai vrea sa lasi pachetul de astazi tatalui meu azi la spitalul Marius Nasta??
    Poti merge pana acolo ca melcu, numai sa ajungi intre 15 si 17.
  • +4 (6 voturi)    
    garcea ai fost (Miercuri, 7 aprilie 2021, 13:30)

    persuasiv [utilizator]

    garcea ai ramas
    • -1 (1 vot)    
      victima profesiei! (Miercuri, 7 aprilie 2021, 20:03)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

      Prin anii '70, Dem Ralecu se plingea ca ar fi vrut sa joace si roluri tragice, dar i-a fost imposibil: cum aparea pe scena,oamenii izbucneau in ras!

      Asa si d-l Mihaescu, este o victima a profesiei, a intrat asa de bine in pielea personajului, incat gandeste EXACT precum Garcea!
  • +4 (6 voturi)    
    Garcea (Miercuri, 7 aprilie 2021, 14:22)

    Almi [utilizator]

    viermele asta si-a tras 3 spatii babane in centrul vechi cat timp a stat bot in bot cu firea si acum i s-au inchis sandramalele, deci nu mai poate sa ii stoarca de bani pe fraieri, de asta urla asa... il intereseaza fix la buzunar de oamenii care au ramas fara job. Cum ar fi sa il intereseze de aia care au ramas fara viata sau fara rude, prieteni etc?