Orban, despre Cîțu: Eu sunt de 31 de ani în PNL și hotărăște el când și cum ies eu din politică!? Nu îi e rușine un pic!?

de I.B.     HotNews.ro
Vineri, 24 septembrie 2021, 2:11 Revista Presei | Radio TV


Ludovic Orban
Foto: Facebook
Ludovic Orban susține că nu numai susținătorii lui Florin Cîțu au făcut excese în campania din interioriul partidului, ci inclusiv premierul, în timp ce el s-a rezumat la a da replici atunci când a fost cazul. „Nici nu i s-a uscat bine cerneala de pe adeziune, nici n-avea cinci ani de vechime și face el legea, hotărăște el când iese și cum iese din politică Ludovic Orban!?”, a spus președintele PNL, joi seară, pe B1 TV.

„Eu am avut o relație foarte bună cu Florin Cîțu până la momentul în care și-a depus candidatura, în care, încă o dată vă spun, a fost o decizie pe care a luat-o pe care eu personal n-am înțeles-o. Eu, în momentul în care mi-am anunțat candidatura, mi-am anunțat-o după consultări ample și foarte serioase pe care le-am făcut cu toți partenerii instituționali. (…) În toate discuțiile pe care le-am avut cu colegii le-am spus că, fiind principalul partid de guvernământ, nu este benefică pentru partid o competiție”, a declarat Ludovic Orban.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.



















6211 vizualizari

  • +9 (13 voturi)    
    F CITUL (Vineri, 24 septembrie 2021, 2:51)

    PISSIKU [utilizator]

    Premierul f c chiar e o jigodie !
  • -2 (10 voturi)    
    Orban se autofaulteaza. (Vineri, 24 septembrie 2021, 5:43)

    Cataleya [utilizator]

    Pai tocmai de-aia e Romania acum unde e, la coada Europei, ca de 30 de ani politica e facuta de aceleasi personaje, care doar se rotesc la guvernare si pe functii.
    Asta cu "fac politica de 30 de ani" nu te avantajeaza deloc dle Orban.
    Ca din cauza voastra, astora vechi de 30 de ani a aparut USR+ ca sa incerce sa scape tara tocmai de astia ca tine.
    Din pacate, pe langa USR+, a aparut si hAUR.
    Iar pt circul politic actual, chiar daca fitilul a fost aprins de USR, vina e a voastra, a celor care de 30 de ani nu va dati dusi de la ciolan.
    Si daca, asa cum se preconizeaza, Cîtu va castiga sefia PNL, va fi si datorita faptului ca multi PNL-isti s-au cam saturat pana peste cap de mumiile politice care se lauda cu 30 de ani de activitate politica on esalonul 1.
    • 0 (2 voturi)    
      Bode (Vineri, 24 septembrie 2021, 14:54)

      yol [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      de cati ani o fi in politica?! Sau raluca?! Sau florin roman?! Sau gigel stirbu?! Sau aia 30 de primari psd de i ati racolat inainte de alegeri??! Sau psd-istul valceanu?! Sau boc? Sau flutur?! Sau nini sapunaru?! Sau alexe? Sau, trebuie sa mi iau concediu pt toata lista de dinozauri ramasi….:)))
  • +2 (8 voturi)    
    Iesiti amandoi din politica in 2024, (Vineri, 24 septembrie 2021, 7:23)

    emil bobu [utilizator]

    sau poate chiar mai devreme.
  • -1 (5 voturi)    
    nu inteleg, (Vineri, 24 septembrie 2021, 7:25)

    nick1587873340950 [utilizator]

    de ce ar trebuii noi sa stim de rufele lor murdare ? doar daca nu e cumva spectacol public programat
  • +5 (9 voturi)    
    Pai bine, ba.... (Vineri, 24 septembrie 2021, 7:37)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... 31 de ani de parazitarism politic. tie nu ti-e rusine un pic?
  • +2 (10 voturi)    
    Orban a luat multe decizii incorecte (Vineri, 24 septembrie 2021, 7:45)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Poate acum intelege ca promovarea persoanelor toxice (sau praf, incompetente, aeriene etc) gen Turcan, Gorghiu, Rares Bogdan (adus chiar de el), Citu samd s-au intors impotriva lui.

    Uneori e bine sa-si aleaga prietenii si spatele mai bine, mai ales ca Iohannis avea clar alte interese si s-a ofticat rau cand Orban nu ii mai canta in struna si astfel l-a dat la o parte.

    Culmea cum Iohannis se poarta ca sultanul partidului, desi el nu are nicio calitate.

    Vad ca vrea sa ii calce pe urme mustaciosului impreuna cu Citu.
  • +4 (6 voturi)    
    asa si? (Vineri, 24 septembrie 2021, 8:44)

    1980 [utilizator]

    nu ca astalalt, Citu, e mai breaz, ...da ce-ai facut tu pt poporul asta 30 de ani?!
    iti spun eu...NIMIC. vorba ai: pleaca-ai nostri, vin ai nostri, noi ramanem tot ca prostii
  • 0 (8 voturi)    
    tu l. ai adus pe Citu! (Vineri, 24 septembrie 2021, 8:56)

    Tulai doamne [utilizator]

    ... dar e timpul ca tu sa debarasezi partidul de acest circar. Cand ma gandesc ca maine acest individ ar putea sa devina presedintele partidului, ma pufneste rasul. Sper ca delegatii sunt constienti ce fac si pe cine voteaza, trimitind pe Citu definitiv unde este locul, adica pe tusa.
  • -4 (6 voturi)    
    Orbane... (Vineri, 24 septembrie 2021, 9:16)

    index [utilizator]

    ...cum deschizi gura, pac si-o prostie!
    Singur ti-ai produs iesirea din politica, este adevarat, a trebui mult lumii sa te cunoasca cu adevarat.
    In cel priveste pe catzu, alta catastrofa penelista. Un cuib de incapabili, pe banii contribuabililor.