VIDEO Liberalul Pavel Popescu la Antena 3: Mai știu un partid înființat de un securist, Dan Voiculescu / Mugur Ciuvică: Să fii mult prea bou să-l ataci pe Voiculescu pe tema asta

de RH     HotNews.ro
Vineri, 25 ianuarie 2019, 16:30 Revista Presei | Subiectele Zilei


Pavel Popescu la Antena 3
Foto: Captura Facebook
Deputatul liberal Pavel Popescu a produs un scurt moment de consternare la emisiunea lui Mihai Gâdea de la Antena 3, potrivit unei înregistrări publicate pe contul propriu de Facebook. Vorbind despre acuzațiile Cioloș-Securitate, el a spus la un moment dat: "Mai știu un partid care a fost înființat de un securist Voiculescu. Dar nu Vlad Voiculescu, ci Dan Voiculescu. Și nu știu... așa pe speța aceasta ați putea fi foarte simplu atacabili și dumneavoastră". După o clipă de liniște, prima replică a fost a lui Mugur Ciuvică: "De către un mare bou!"

Pavel Popescu a făcut trimitere la decizia de colaborare cu Securitatea dată pe numele lui Dan Voiculescu. Dar Mugur Ciuvică, susținut de Mircea Badea, au contestat ideea că Voiculescu ar fi fost securist.

  • Mugur Ciuvică, după o clipă de liniște, la afirmația că un partid a fost inființat de securistul Dan Voiculescu, ceea ce i-ar face "atacabili" pe cei de la Antena 3: "De către un mare bou. Pentru că CNSAS a spus că Voiculescu n-a fost securist absolut deloc. I-au găsit două chestii de la servici și au zis că a dat informații de la serviciul lui de unde lucra. Și au zis că a dat informații la Securitate, deci în niciun caz nu a fost securist. (...) Trebuie să fii mult prea bou să-l mai ataci pe Voiculescu pe tema asta."
  • Mihai Gâdea: "Haideți să ne oprim că avem și publicitate."
  • Ciuvică: [...] "Cred că nu e pericol să îl atace cineva pe Voiculescu că a fost securist pentru că acel cineva trebuie să fie mult prea dobitoc."

Pe pagina sa de Facebook, Pavel Popescu însoțește secvența video cu un scurt comentariu, în care afirmă, între altele: "Pentru mine, e trist că devii "eroul zilei" doar pentru că faci un lucru normal. Și mi-aș dori din suflet, ca în politica din România, să înceapă să se spună adevărul. Acela din mijloc. Aseară, adevărul era unul: Dan Voiculescu a fost dovedit turnător al Securității."

Secvența publicata de Pavel Popescu:







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















24570 vizualizari

  • +21 (33 voturi)    
    Ciolos creste (Vineri, 25 ianuarie 2019, 16:35)

    Kosmos [utilizator]

    De ce a trebuit individul ala sa-i deschida partid? Pt ca Ciolos trebuia atacat subtil
    • +13 (17 voturi)    
      Nu stiu de ce "individul ala".. (Vineri, 25 ianuarie 2019, 17:18)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

      Poate ca nu s-au oferit altii. Oricum, dupa cum ai vazut, i s-au bagat tot felul de bete in roate cu inscrierea Partidului Miscarea Romania Impreuna si nu reusea pana la alegeri sa-si inscrie partidul.
    • +26 (28 voturi)    
      Sa fii prea bou sa te plateasca Voiculescu... (Vineri, 25 ianuarie 2019, 17:20)

      LLLL [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

      ... si tu sa te prefaci ca esti jusrnalist impartial.
    • +21 (23 voturi)    
      mai degraba... (Vineri, 25 ianuarie 2019, 17:24)

      Motanul_incaltat [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

      De ce un articol despre un schimb de replici la o emisiune de scandal, la un post tv de propaganda bolsevica?
      Nebun cine merge acolo sa-l incolteasca 7 mitocani platiti de un securist interlop...
      Pentru publicul lor, poti sa spui ca apa e uda, ca tot baga si niste replici la misto si ti-o intorc ca de fapt e o conspiratie a CIA.
      Lasati-i cu pensionarii lor. Hai cu gripa sa mai rareasca din ei!
  • +35 (39 voturi)    
    pe siteul CNA ( sluga Antena ) (Vineri, 25 ianuarie 2019, 16:38)

    un domn [utilizator]

    va rog aplicati cat mai multi aici :

    http://www.cna.ro/Formular-de-sesizare-Radio-TV.html

    adaugati si link ul youtube

    cu cat mai multe petitii cu atat amenda sa fie substantia !
  • +24 (32 voturi)    
    Ce cauta Pavel la PNL? (Vineri, 25 ianuarie 2019, 16:40)

    VictorS [utilizator]

    a gresit partidul de securisti.

    primul liberal care imi atrage atentia in mod pozitiv (chiar daca trivial) dupa multi multi ani de liberalism de Dambovita.
  • +37 (41 voturi)    
    Si marmota ce facea? (Vineri, 25 ianuarie 2019, 16:42)

    serbanTeodor [utilizator]

    Ce, nu credeti? Dan Voiculescu, la fel cum atatia batranei cinstiti crescuti o viata in comunism s-au reinventat si au ajuns peste noapte patroni de cladiri si terenuri, gen Columbeanu batran.
  • +46 (50 voturi)    
    mirciulica (Vineri, 25 ianuarie 2019, 16:44)

    bili_coiosu [utilizator]

    Nici bine nu ii pomeneste numele varanului, ca buzele lui mircea badea devin umede instant.
  • +15 (17 voturi)    
    mai curajos decat draknea (Vineri, 25 ianuarie 2019, 16:49)

    programatoru [utilizator]

    sa vezi unul din opozitie mergand la gunoiul/latrina/hazanaua 3.6 sau rtv e dovada de mult curaj, curaj pe care draknea nu-l are

    altceva nu merita discutat, erau 3 indiviiz acolo care simteau barabti tragandu-se de puta unul cu altul si laudand puta lui voiculescu
  • +15 (17 voturi)    
    unde este CNA la faza asta? (Vineri, 25 ianuarie 2019, 17:15)

    trem [utilizator]

    Sunt curios daca CNA se auto-sesizeaza...probabil ca nu. Oricum Pavel ar trebui sa il dea in judecata pentru injurii pe trombonistul Ciuvica si sa ii ceara despagubiri ca l-a facut bou in direct la TV.

    Si ca sa lamurim...Voiculescu e un securist ordinar, cu care si-a turnat verisoara! In plus mai avea si un salariu de 5.000 $ pe luna in vremea lui Ceausescu, cum singur declara. Alta intrebare...
  • +19 (21 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 25 ianuarie 2019, 17:38)

    [anonim]

    • +10 (12 voturi)    
      Lol (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 5:26)

      Seculand [utilizator] i-a raspuns lui

      Hauu hauu hauu ce lãtrãi are nenea crescent felixșuțu de la secu.Toutusi ce țară,ce instituții,ce mass media,ce mentalități,melteano mafiote.
  • -25 (29 voturi)    
    Voiculescu (Vineri, 25 ianuarie 2019, 17:58)

    Gigi Kent [utilizator]

    Voiculescu a fost declarat colaborator dupa ce intai verisoar'sa a semnat un act ca nu a avut in nici un fel de suferit din cauza turnatoriei lui la securitate (pentru ca el a dat "raportul" la securitate dupa ce a fugit verisoarsa din tara nu inainte si inteleg ca oricu te luau la intrebari cand iti fugea cineva apropriat din tara) iar apoi verisoara a devenit #rezistenta si a zis ca a avut de suferit ...

    Treaba cu Voiculescu securist e o vrajeala ieftina ...
    • +19 (21 voturi)    
      Sigur ca e o vrajeala (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 0:38)

      paonipao [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      ieftina!
      Daca era doar securist nu era mare problema...dar Voicescu a fost securist turnator!
      Atat de nemernic ordinar incat si-a turnat familia!
      Dar pe voi psd-istii nu va deranjeaza...pentru ca sunteti din aceeasi specie!
      • -15 (21 voturi)    
        Marsh ma in pestera unde ti-e locul! (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 9:31)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui paonipao

        Daca te chema Securitatea sa te ia la intrebari pe vremea lui Ceausescu cred ca faceai pe tine de frica. "Turnatorie" cred ca e atunci cand faceai rau cuiva cu ce declarai. Nu cand spuneai ca nu ai stiut nimic despre o ruda care a fugit din tara.

        Da sigur, la gibonii #rezist important e sa existe o declaratie semnata la Securitate. Ce mai conteaza si continutul ...
        • +8 (10 voturi)    
          Ne-am duce si pesteri .. (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 10:34)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          . dar nu avem loc de voi, borfasii. Auzi la borfasi, felix nu era securist, dar manevra banii lu' Ceausescu. Cu siguranta a fost un dizendent, alaturi de Iliescu si de nascase.
        • +6 (8 voturi)    
          dovada (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 11:58)

          Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          Dovada ca esti dus cu pluta este ca imsisti....
        • +4 (6 voturi)    
          Dan Voiculescu (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 13:27)

          paonipao [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          Este securist turnator si infractor!
          Statul roman are de recuperat zeci de milioane de euro de la Voiculescu....dar cu Dragnea la butoane nu va recupera mai nimic!
          Iar tu Gigi Kent esti platit de psd si probabil ca esti si pe statul de plata al lui Felix....asta este motivul pentru care sari ca ars cand cineva zice ceva de psd si stapanul tau turnator!
          Esti o likea ca multi alti profitori psd-isti!
        • +1 (1 vot)    
          Uite si raul facut de securistul tau. (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 22:28)

          Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          "Printre cetățenii despre care a dat note la Securitate s-au numărat verişoarele sale, Paraschiva Silaghi şi Mikaela Kallbery. Acestea au și depus mărturie în procesul în care Dan Voiculescu a contestat verdictul de colaborare cu Securitatea.

          Potrivit cererii de intervenţie în proces, Mikaela Kallbery susţinea că din cauza notelor date de Dan Voiculescu la Securitate părinții ei au fost arestaţi după ce au fost prinşi că deţineau în casă o bancnotă străină."
    • +8 (10 voturi)    
      fumat (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 11:57)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Gigele, ce-ai fumat nu era Kent sau ti-au pus ceva dusmanii in tigari ?
  • -24 (28 voturi)    
    încă un articol (Vineri, 25 ianuarie 2019, 18:28)

    Mazeta [utilizator]

    pentru a crește audiența A3.
    • +7 (9 voturi)    
      Nu te-am vazut pe la . (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 10:39)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ..articolul despre CV-ul Mihaelei Triculescu si nici la cel cu CV-ul Adrianei Cotel..

      E de vina vremea? Nu ai ajuns la munca? Sau a ramas creativitatea in pana? Nu aveti ce sa ziceti in apararea amantelor borfasilor vostri? Hai fai, ca puteti mai mult.. Sau asa credeti voi.
    • +8 (10 voturi)    
      mazeta (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 11:59)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Pai se putea sa lipsesti chiar tu can se mananca kko, terfeloaga !?
  • +14 (16 voturi)    
    tinerii astia (Vineri, 25 ianuarie 2019, 19:05)

    g01an [utilizator]

    nu mai stiu de frica fata de toti securistii. ce ti-e si cu tfl-istii astia.
  • +20 (22 voturi)    
    Haznaua 3 (Vineri, 25 ianuarie 2019, 19:36)

    ciuma.rosie [utilizator]

    CNA se aude ??
    • +20 (22 voturi)    
      Si CNA este o hazna .... (Vineri, 25 ianuarie 2019, 21:51)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui ciuma.rosie

      Ce va puteti astepta de la P$D ??? Peste tot golanime si curvasaraie....
  • +18 (20 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 1:38)

    [anonim]

    • +8 (10 voturi)    
      replica (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 12:27)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui

      ”elegantă” a marelui gânditor de pe căcăstoarea din fundul curții, arată cât de uimiți au fost că cineva a spus un adevăr de netăgăduit. felix a fost un turnător jegos, ultima lichea, ultima scursură de om, pt. că numai un astfel de biped ar fi în stare să-și toarne rudele ca să-i fie lui bine.
      Iar replica tractoristului ciuvică îi arată și nivelul de educație și caracterul.
  • -6 (12 voturi)    
    voiculescu (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 11:27)

    costelo999 [utilizator]

    voiculescu nu a fost securist, sic , a lucrat la die, adica directia de informatii externe, da asta nu o stiu multi,