Continuă scandalul de la sectorul 1: Antena 3 și România TV publică imagini din sala cu sacii cu voturi, în care ar apărea Clotilde Armand / Primarul sectorului 1: Un nou fake-news grosolan

de D.D.     HotNews.ro
Sâmbătă, 7 august 2021, 13:31 Revista Presei | Subiectele Zilei


Captura România TV
Foto: captura video
​Antena 3 și România TV au difuzat vineri seară imagini din sala în care erau sacii cu buletinele de voturi de la alegerile de la sectorul 1 susținând că Clotilde Armand s-a aflat înăuntru deși nu era legal. Primarul sectorului 1 acuză „un nou fake-news grosolan”. „Doamna respectivă indicată de avocatul lui Tudorache și de televiziunile de casă ale PSD nu sunt eu. Seamănă dar nu răsare”, a scris Armand pe Facebook.

Imaginile sunt surprinse pe 29 septembrie de camere.

În imaginile difuzate de Antena 3 pare că în pragul ușii este Clotilde Armand care nu intră însă în sală. În imaginile de la România TV este indicată o persoană care ar fi Armand, însă se poate observa că aceasta este îmbrăcată altcumva decât primarul care avea o bluză de culoare închisă.

„Câteva precizări pentru televiziunele care difuzează imagini cu “Clotilde cu mâna pe voturi!" și spun că eu aș fi fost în camera respectivă din sediul BES 1: ghinion! Doamna respectivă indicată de avocatul lui Tudorache și de televiziunile de casă ale PSD nu sunt eu. Seamănă dar nu răsare. Un nou fake-news grosolan a apărut simultan la televiziunile abonate la banii primăriei până să ajung eu primar (RTV & A3), sunt încercări disperate ale lui Dan Tudorache și ale avocatului acestuia de a distrage atenția de la dosarele deschise de DNA. De 9 luni se chinuie să zică că am furat voturile și nimeni nu-i crede. Pentru că Justiția nu minte. Nu am intrat niciodată în camera unde se numărau voturile, în imagini se vede clar că este vorba de o altă persoană. Nivelul știrilor false create de PSD a ajuns prea departe. Îi voi acționa în judecată pe toți cei care sunt părtași la manipularea aceasta grosolană. Văd că s-a grăbit și președintele PSD cu concluziile. Îi dau un sfat prietenesc: Dle. Ciolacu, schimbați-vă ochelarii”, a scris Armand pe Facebook.

Marcel Ciolacu a cerut demisia lui Clotilde Armand și cercetarea sa de către procurori.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9069 vizualizari

  • +9 (35 voturi)    
    Inexplicabil. (Sâmbătă, 7 august 2021, 13:55)

    asavreau [utilizator]

    Nu ar trebui antena 3 și românia tv să explice de unde au acele imagini. Mie nu-mi par a fi legal făcute, dar, dacă este adevărat de ce nu au reclamat la parchet atunci?
    • +12 (14 voturi)    
      Pentru o suma corespunzatoare se poate orice (Sâmbătă, 7 august 2021, 14:52)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Inclusiv filmarea cu telefonul a ecranului pe care ruleaza imaginile inregistrate de camerele de supraveghere, apoi "livrarea" lor catre presa. Copierea direct din sistem ar fi fost fapta penala...
      • +6 (14 voturi)    
        Se lucreaza la referendum pentru demitere (Sâmbătă, 7 august 2021, 19:21)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

        Fostii securisti stiu foarte bine ca orice mincinuna spusa suficient de des pana la urma prinde la o parte din public. E disperare mare la S1 sa o dea jos pe Armand inainte de terminarea mandatului. De aici si toata campania mass-media impotriva ei.
    • +5 (17 voturi)    
      a3 și RoTV, (Sâmbătă, 7 august 2021, 16:47)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      :)) :)) :)) :))
      televiziuni de casă ale pesedacilor.
      Eu mă mit că le-a luat atât de mult să nașparlească niște imagini ca s-o acuze pe Clotilde Armand. Bănuiesc că au fost dați afară, pentru atâta întârziere, ”jurnaliuștii” respectivi.
      Poliția, procuratura chiar nu se autosesizează la atâta mizerie???
      • +1 (5 voturi)    
        Varanuu si ghitza de serbia (Sâmbătă, 7 august 2021, 22:37)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        Vreau bani de subziztentza
  • +15 (31 voturi)    
    Daca este (Sâmbătă, 7 august 2021, 14:02)

    VARCIOROVA [utilizator]

    fake-news, astept decizia forului tutelar al televiziunilor sa suspende cele dous canale TV. M-am saturat sa tot vad actiuni crase de dezinformare ale celor doua canale. Simpla comutare pe alt canal nu ajuta pentru ca populatia cretina adora scandalul, chiar si cel provocat de Antena 3 si Rom.TV.
  • +15 (33 voturi)    
    Manipularea cu televizorul inca functioneaza. (Sâmbătă, 7 august 2021, 14:03)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Am vazut vreo 10 minute din "dezvaluirile" de la RomaniaTV si s-a repetat de vreo 3 ori (la ora 22.28) ca multimea aia de oameni era pe la 2 noaptea in sala in care se aflau sacii cu voturi, in timp ce camera video inregistra 09-29-2020 10:18:30.



    CNA-ul doarme ? Cum li se permite sa MINTA cu probele contrare in fata ?
  • -11 (29 voturi)    
    "Pentru că Justiția nu minte" (Sâmbătă, 7 august 2021, 14:09)

    VOX. [utilizator]

    Care justitie, cucoana?!
  • -9 (37 voturi)    
    Cea din cadrul ușii este evident Armand (Sâmbătă, 7 august 2021, 14:11)

    Lovercraft [utilizator]

    mă întreb cum ar fi fost să câștige Tudorache alegerile și să apară imagini cu el exact așa cum apare Clotilde acolo...
    • +1 (25 voturi)    
      Unde-i evidenta? (Sâmbătă, 7 august 2021, 14:40)

      Cataleya [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      Cumva la matale intre urechi?
      • -7 (13 voturi)    
        ai dreptate suta la suta (Sâmbătă, 7 august 2021, 17:12)

        miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

        vezi ca ti-am scris explicit, sa intelegi si tu.
        nu e clotilde, este duamna fierea, cea cu sarma.
      • 0 (2 voturi)    
        Evidenta? (Duminică, 8 august 2021, 23:02)

        P.Antipov [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

        În româneste se numeste "dovada", domnule. Citesti multe traduceri proaste din engleza? sau asa îti vin ordinele?

        P.S. "Dovada! Dovada!"
        -- Elena Ceausescu, 1989 & Clotilde A., 2021
  • +13 (29 voturi)    
    Avem CNA? (Sâmbătă, 7 august 2021, 14:21)

    yol [utilizator]

    Pnl, se aude?!? Sau doamna pe care ati numit o nu vrea sa scuipe de unde a mancat ani de zile?!!?
    Daca nici asta nu e caz de suspendat transmisia, atunci cand?!
  • +9 (25 voturi)    
    Latrina trei si Raitaru Ghitza Serbia Tv (Sâmbătă, 7 august 2021, 14:32)

    un domn [utilizator]

    Trebuie boicotate
    Cine cumpara produsele care isi fac reclama acolo este Tradator al Romaniei

    https://campaniamea.de-clic.ro/petitions/stop-publicitatii-pe-televiziunile-mincinoase
  • +10 (26 voturi)    
    S-a taiat conducta, e jale (Sâmbătă, 7 august 2021, 15:04)

    Amariei [utilizator]

    Hienele au ramas fara papica si fac scandal. Diamante pentru dna Tudorache, fonduri pentru campaniile electorale PSD, recompense pentru Gadea & Ghita & restul de jurnalisti de duzina....S a terminat, o venit Clotilde si o pus dop.
  • -7 (15 voturi)    
    Gioachino Rossini (Sâmbătă, 7 august 2021, 16:20)

    miculescu-rucar [utilizator]

    La gazza ladra a fost prinsa!
    • +2 (16 voturi)    
      măi (Sâmbătă, 7 august 2021, 16:57)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

      tălâmbule, abia după 11 luni ați reușit să mătrășiți imaginile?
  • +7 (15 voturi)    
    Uitati-va la... (Sâmbătă, 7 august 2021, 17:01)

    rsumy_ [utilizator]

    ... lungimea parului.
    E clar ca sunt doua persoane diferite.

    Alte deosebiri:
    - persoana din sala e incaltata cu adidasi albi disproportionat de mari, Clotilde Armand poarta pantofi (se vede pe filmarea de la lift A3);
    - persoana din sala e mai "grasuta".

    Puteti cauta pe net fotografii din ziua alegerilor pentru a va edifica in privinta lungimii parului...
  • +8 (16 voturi)    
    He-he-he (Sâmbătă, 7 august 2021, 17:49)

    Rad-prosti [utilizator]

    A nu se crede ca nu sunt multi care au pus botul la imagini. Chiar daca ar fi fost Clotilde, cum putea sa fure voturi intr-o incapere in care erau numeroase persoane, care stateau pe canapele, scaune?
    • -3 (15 voturi)    
      ma mir ca (Sâmbătă, 7 august 2021, 18:39)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Rad-prosti

      te indoiesti de puterințele clotildei!
      eu zic ca e o persoana foarte capabila!
  • -1 (11 voturi)    
    antena tri (Sâmbătă, 7 august 2021, 19:26)

    di livio [utilizator]

    n-are imagini cu rompreștii surprinși cu mîinile în buzunarele bucureștenilor?...cred că nu, nu-i interesant
  • -1 (7 voturi)    
    cert este (Duminică, 8 august 2021, 10:01)

    costelo999 [utilizator]

    ca toti pluserishtii din sala aia infrunte cu clotilda nu aveau ce sa caute acolo sa numere ei voturilii, asa ca e ilegalitate, deci fara penali in fuctii publice si corupția ucide, asa ca clotilda la brutarie!!!!!!!!!!!
  • -2 (8 voturi)    
    mafia romanika (Duminică, 8 august 2021, 11:42)

    yuppie [utilizator]

    ce sa-i faci cu mafia gunoiului in RO...in curand vor aparea si imagini cu parintii lui Clotide ajutand nazistii in frantza in 1945..... :)
    • -1 (5 voturi)    
      Batjocorirea numelui tarii e fapta penala! (Duminică, 8 august 2021, 14:12)

      D-or [utilizator] i-a raspuns lui yuppie

      Niciun pretext nu-ti da dreptul sa insulti o tara, chiar daca nu e a ta.
  • +2 (6 voturi)    
    Basescu este in coltul din stanga sus ! (Duminică, 8 august 2021, 11:48)

    Amariei [utilizator]

    Si se pare ca pocneste un baietel care incerca sa ii ia paharul din mana...oroare concetateni, oroare! Este mana in mana cu Clotilde , bauti amandoi evident si pe droguri probabil. Niste huligani, ce mai. Minerii, sa vina minerii!
  • +1 (5 voturi)    
    Ipoteza de lucru (Duminică, 8 august 2021, 14:09)

    D-or [utilizator]

    Oare ce faceau acei oameni cu voturile deja numarate si raportate?

    Poate le pregateau pentru cazul unei renumarari, sa bata cu cifrele deja raportate in sistem?

    E doar o ipoteza. Hotul cu un pacat, pagubasul cu o mie.
  • +1 (3 voturi)    
    Mii de galateni au votat UDMR. Oare? (Duminică, 8 august 2021, 17:24)

    D-or [utilizator]

    Din ciclul: Incredibil! Soc si groaza!
    Pare ca cei care au operat in sistem habar nu aveau ce este UDMR-ul si pe unde se gasesc maghiarii in Romania.